Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Stuki z tyłu...?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:13, 02.02.2009

Witam!

Od jakiegoś czasu usłyszałem dziwne stuki z tylnego zawieszenia. Stuki maja metaliczny dźwięk i występuje podczas ruszania oraz gdy auto toczy się na jedynce lub dwójce bez dodawania gazu przy płaskich nierównościach lub w momencie wykonywania zakrętu.
Spotkał się ktoś z podobną usterką? Wiadomo co to może być?

#2 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:04, 02.02.2009

Obadaj łączniki stabilizatorów - czy sie nie odkręciły/poluzowały/wybiły. To najczęstsza przyczyna takich stuków.

#3 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:13, 02.02.2009

U mnie coś z tyłu z jednej strony puka lekko, właśnie jak się toczę na I-II biegu po dziurawej drodze prowadzącej do domu, na kostce, tarce itp nic nie słychać tylko właśnie wolno się turlając po dziurach. Myślisz Blade że to łączniki stabilizatora? Zastanawiałem się czy na początek nie wymienić gumek stabilizatora z tyłu, cena śmieszna i robota łatwa, jak sądzisz?

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:27, 02.02.2009

A nie możecie podjechać na diagnostyke, albo na kanał i sprawdzić co ma luzy? Bo tak na chybił trafił wymianiać to troche bezsensu.
Albo sami na kanale łyżka do kól albo jakiś pręt i ruszanie stabilizatorem, albo na diagnostyke.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:31, 02.02.2009

Seth to co proponujesz jest jak najbardziej słuszne i zapewne tak zrobię ale po prostu czasami warto z innymi skonsultować w końcu po to też mamy to forum ;-) Zawsze człowiek ma możliwość dowiedzieć co i jak u innych wygląda.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 13:44, 02.02.2009

nie no spoko pawelsky zle mnie odebrałeś, ja się nie czepiam tylko powiedzialem ze najlepiej tak czy inaczej jechac na diagnostyke :) Bo z twojej wypowiedzi wyczytalem jakbys chcial wymieniac bez sprawdzania ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 pawelski

pawelski
  • Forumowicz
  • 139 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 13:55, 02.02.2009

Spoko Seth ;-) choć faktycznie przymierzałem się do wymiany gumek z tyłu nawet bez sprawdzania. Zaraz po zakupie auta wymieniłem gumki z przodu bo faktycznie pukało i nawet sprzedający auto mi mówił, żeby wymienić też tylne dla spokoju. Tylko wtedy nie było tylnych więc nabyłem i zmieniłem na oryginały sam przód. Spróbuje w tym tygodniu auto podnieść i posprawdzać to dam znać co tam u mnie popukuje.

Alfa Romeo 33 146 156,Accord VI VII,Lexus IS250


#8 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:07, 02.02.2009

Miałem podobne objawy - pomogła wymiana łączników stabilizatoa :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:27, 03.02.2009

Witam!

Może dodam że stuki to takie brzdęknięcia

Pzdr!

#10 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:49, 03.02.2009

Naprawdę sprawdź te łączniki :idea:
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#11 conoor

conoor
  • Forumowicz
  • 21 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:06, 03.02.2009

przy okazji obadaj mocowanie tłumika końcowego-gumki na wieszakach

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:38, 03.02.2009

woit, u mnie jest teraz podobnie i winne według mnie są sprężyny , zawsze u mnie brzęczą jak jest wilgotno , podobnie brat miał w Civic 5D , jak założył inne progresywne , obniżające problem zniknął , obydwie Hondy to angielskie wersje tzn produkowane w Anglii nie wiem co oni tam wyrabiaj z tymi autami :mrgreen:

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:33, 03.02.2009

Witam!

Może dodam że stuki to takie brzdęknięcia

Pzdr!


u mnie jest to samo - co jakiś czas brzdęknie - chyba faktycznie są to sprężyny tylne tak jak mówi greknov

#14 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 222 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:33, 13.08.2009

Po przeczytaniu tego tematu, stwierdzilem, ze u mnie tez cos cichutko puka z tylu. Szarpaki nic nie wykazaly, naginanie lomem tez nic nie wykazalo.
Jezdzilem w bagazniku i nasluchiwalem gdzie to moze pukac, ale dzwiek roznosi sie po calym bagazniku i ciezko to namierzyc. Najbardziej jest to slyszalne gdy auto toczy sie wolno po dziurach i buja na boki.
Wymienilem gumy stabilizatora, potem laczniki stabilizatora (zupelnie niepotrzebnie, bo te na aiucie byly w super stanie) i nadal puka :(
Czy macie pomysl co jeszcze sprawdzic? Czy gorne mocowanie amorka moze sie wybic?
Mam dosc wymiany czesci tak na chybil trafil :/
SUPERBIKE RULEZZ

#15 Volt

Volt
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:14, 26.08.2009

Górne mocowanie może się wybić, a właściwie to tylko się rozgina rurka trzymająca amortyzator, u mnie stuki było słychać przy mocno obciążonym samochodzie (przynajmniej 4 osoby) na większych nierównościach.




IPB Skin By Virteq