Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Akumulator accord VII gen.

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1100 odpowiedzi w tym temacie

#31 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 249 postów
  • Skąd:podlaskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort Plus
  • KM:177
  • Paliwo:PB
  • Rok:2013
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:00, 21.02.2009

Glinus, a gdzie kupiłes za 200? Jakis mały sklpeik czy wieksza siec która moze miec oddział równiez u mnie?
  • 0

#32 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 4927 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:02, 21.02.2009

Kupiłem w malutkim sklepie a znalazłem go chyba na allegro poszukaj.Tak mi się trafiło,że to nowiutki z końca 2008r.
  • 0

#33 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:07, 20.12.2009

Oczywiscie spodziewalem sie ze nie bedzie sie miescil, i z tego powodu nie płacze, zamocowalem go na tyle na ile bylo to mozliwe na -17 na zewnatrz:) Jak dostane sie do garazu to zrobie jak trzeba.Zreszta tego o wymiarach fabrycznych nawet nie brałem pod uwage, mieszkam w górach. Dzis rano bylo -14 i odpalil, krecil krecil ale odpalil, przejechałem po parkingu, odpalilem ponownie po godzinie i odpalil juz bardzo sprawnie. Acha no i ciekawa sprawa z tym asistance, rozumiem ze jak cos to dzwonie do Startera. I to jest ta miła wartosc dodana do centry. Pzdr


Ja jutro zrobię jeszcze tak jak ktoś zasugerował na forum tzn pierwsze przekręcenie kluczyka to max 2-3 obroty a potem jeszcze raz zakręcę to rzeczywiście może być metoda bo dziś rano 9 razy mi zakręcił zanim odpalił i to była już końcówka jeszcze 1-2 i by stanął :mrgreen:
  • 0
F1

#34 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:52, 21.12.2009

możliwe bo ja przymierzałem inny aku o bardzo podobnych wymiarach narazie mrozy się kończą ale przynajmniej z tym aku masz pewność że odpali chociaż nadal będzie wolno kręcił na to nie ma rady ja dziś odpalałem na 2 razy najpierw 3 obroty potem praktycznie po 2 obrotach już zapalił dało się odczuć że aku siadł przez te mrozy ale dziś 150km zrobiłem więc porcję energii dostał :mrgreen: zobaczymy narazie chyba nie wymieniam i obserwuję bacznie pogodę :mrgreen:
  • 0
F1

#35 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 706 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:48, 27.01.2010

Pytanie do posiadaczy VII gena w benzynie - ktoś montował inny aku niż Boscha? Np. Centra Plus. Daje radę, czy jest za duży?
Chodzi mi o to, czy ktoś z Was doświadczył już wymiany aku na inny, nie chodzi mi o to, że taki czy inny producent pisze to czy owo. Prośba o opinię z własnego doświadczenia, a nie wyczytane z gazety ;-)
Będę wdzięczny :B
  • 0

#36 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:31, 27.01.2010

ludzie jest wątek o aku tam na tacy podane że wchodzi centra futura 53Ah 530A zamiast tego pseudo aku 45Ah 300A i nic nie trzeba wycinać przycinać czy luzować :-)

Na górze w pasku jest opcja "SZUKAJ" a moderatorzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania :ok
  • 0
F1

#37 Migi

Migi
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:45, 29.01.2010

potwierdzam, Centra Futura 53 ah wchodzi idealnie na scisk ;-) oczywiscie bez plastikowej obudowy oryginalnego aku, nawet da się ją zamocowac tymi srubkami i obejmą od mocowania oryginalu. Moze blokuje troche otwieranie filtra powietrza ale nie jest to wielki klopot. Przyjemnosc wymiany kosztowala mnie dzis 259 PLN w sklepie i 5 minut w garażu.
  • 0

#38 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:49, 29.01.2010

Przy okazji wizyty w ASO uzyskałem info że niektóre te małe aku nie miały 45Ah a 36... bez komentarza :mrgreen:
  • 0
F1

#39 Simonides

Simonides
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:WN/LPU
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 04.02.2010

potwierdzam, Centra Futura 53 ah wchodzi idealnie na scisk


dla jasności tematu chciałem potwierdzić

czy to model CA530 lub CA531 według katalogu centry?
  • 0
CU1 oraz EP1/EJ9

#40 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 706 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:18, 04.02.2010

Przy okazji wizyty w ASO uzyskałem info że niektóre te małe aku nie miały 45Ah a 36... bez komentarza :mrgreen:


Malin, ja ostatnio usłyszałem, że oryginalny aku był taki nietypowy tzn. 47Ah 330A. Sprawdziłem szybciutko u siebie pod machą i... faktycznie, jest 47Ah :ok

[ Dodano: 2010-02-04, 12:21 ]

potwierdzam, Centra Futura 53 ah wchodzi idealnie na scisk


dla jasności tematu chciałem potwierdzić

czy to model CA530 lub CA531 według katalogu centry?


Tak, dokładnie ten model.

[ Dodano: 2010-02-04, 12:45 ]

potwierdzam, Centra Futura 53 ah wchodzi idealnie na scisk ;-) oczywiscie bez plastikowej obudowy oryginalnego aku, nawet da się ją zamocowac tymi srubkami i obejmą od mocowania oryginalu. Moze blokuje troche otwieranie filtra powietrza ale nie jest to wielki klopot. Przyjemnosc wymiany kosztowala mnie dzis 259 PLN w sklepie i 5 minut w garażu.


Migi, dzięki za odpowiedź. Właśnie o to mi chodziło, żeby napisał wreszcie ktoś, kto taki akumulator, kupił i założył u siebie pod maską, a nie takie tam "opowieści dziwnej treści..."
Dzięki :ok
  • 0

#41 Migi

Migi
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:00, 05.02.2010

ja włożyłem CA530 i pasuje
  • 0

#42 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:16, 10.02.2010

ja włożyłem CA530 i pasuje


Ale to jest model P(+) a Hanie mają L(+), czyż nie?. Po prostu wstawiłeś aku tyłem do przodu?
I jak z wymiarem ? pasuje ale bez tej plastikowej obudowy standardowego aku?

Chyba nadszedł czas na kupno nowego aku i prawdopodobnie tego modelu, chyba że cos innego byłoby lepsze? Oryginalny pada już na maksa - hania ledwo odpala przy -10 po 1.5 dnia postoju - dłużej chyba by nie dała rady :-( a ładowałem akumulator ponad tydzień temu.

Poza tym dziś na parkingu ktoś mi uprzejmie :evil: zajechał po lewej stronie tylnego zderzaka :k Dobrze że to plastik, ale jednak rysy są. Oczywiście winnych nie ma a kamera niestety skierowana na inną część parkingu i Hani nie objęła. Na razie nic z tym nie robię, trudno, znając polskie realia to niejeden raz będzie obtarte. Już 3 miesiace temu, przed zimą, robiłem drzwi kierowcy - no ale to blacha.
  • 0

#43 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 10.02.2010

u mnie też aku klęka takie mam wrażenie po tych extremalnych mrozach :mrgreen: ale jak mawiają byle do wiosny potem na koniec lata zmienię żeby był spokój no chyba że się podda jeszcze raz przed końcem zimy... mój aku ma 5 lat i 2 miesiące tzn samochód tyle ma...
  • 0
F1

#44 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 706 postów
  • Skąd:Polska
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:11, 10.02.2010

ja włożyłem CA530 i pasuje


Ale to jest model P(+) a Hanie mają L(+), czyż nie?. Po prostu wstawiłeś aku tyłem do przodu?
I jak z wymiarem ? pasuje ale bez tej plastikowej obudowy standardowego aku?


Wszystko się zgadza, to jest P+, ale zwróć uwagę, że akumulator wsadza się odwronie i wtedy plus masz po lewej stronie (stojąc frontem do auta). Innej opcji nie ma, bo klemy na krzyż nie założysz, są zbyt krótkie.
Z tego co piszą Koledzy wymiary są takie, że wchodzi na luzie, ale bez tej plastikowej obudowy :ok
  • 0

#45 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1569 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:32, 10.03.2010

jutro wybieram się po aku przy okazji i mam dylemat
Centra
http://www.allegro.p...h_warszawa.html
czy Varta
http://www.allegro.p...szawa_wawa.html

Centra 3 lata gwarancji jakieś asistance ale pewnie z jakimś haczykiem... co byście wybrali? Bo ja byłem tylko na centrę nastawiony ale ta Varta jakoś mnie kusi :mrgreen:
  • 0
F1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq