Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wymiana rozrzadu... ile??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#16 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:40, 07.08.2010

Jak kogos stac na wymiany w ASO to zazdroszcze ja wymienilem wszystkie paski rozrzad, balans, pasek klinowy pompa wody czyli kompletny rozrzad i zmiescilem sie w 7 stowkach czesci oczywiscie japonskie i mechanik ktory mi to robil dawal gwarancje ze jezeli cos sie stanie to robi na swoj koszt!
  • 0

#17 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 9179 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 34
Super

Napisano 09:52, 07.08.2010

ja też staram się nie robić usług w ASO/ koszt robocizny mnie powala/ ale robię wszystko w warsztacie który wystawia pełna dokumentację/ co wymieniał, co regulował i za ile/ jeżeli masz tak samo to wszystko gra, ale jeżeli znajomy mechanik mówi jakby coś się działo to zrobimy gratis - dziękuje przerabiałem ten temat, auto sprzedałem.
I choć mówi sie że papier przyjmie wszystko to ja wole mieć papier niż słowo mechanika
http://www.accordklu...pic.php?t=12612

życzę bezawaryjnego śmigania accordem
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:57, 07.08.2010

To jest juz trzecie autko ktore tylko on mi robi wiec mam do niego pelne zaufanie i na wszystko daje papier no i na czas naprawy daje hanie do posmigania :mrgreen: Civic IV gen 1,6 115 koni :mrgreen:
  • 0

#19 nikor11

nikor11
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • Skąd:wpi
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:12, 07.08.2010

Jeśli ty płacisz 7 stów u mechanika to powiem Ci że w ASO zapłaciłem za rozrząd + zawory + uszczelniacz 1tyś.
Czy aż tak drogo?
  • 0

Był Accord VI ES, był Fireblade 954...
Pomagam przy naprawach HTC


#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:41, 07.08.2010

zawsze te 3 stowki na wymiane wahaczy zostalo :-P
  • 0

#21 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 608 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:17, 24.10.2010

Mi w ASO polecili przy wymianie Contitech / Koyo ew. Gates paski. Co do paska alternatora - kupiłem contitech za 30 zł. Za czesci dałem lekko ponad 220 zł, ale razem ze świecami. Taniochę trafiłem przez kontakt z forum (szukaj w odpowiednim dziale polecanego kontaktu do Łukasza z warszawy). Błędęm było u mnie olanie paska od wspomagania bo go nie wymieniłem a mogłem od razu :).

Pompa wody natomiast - w ASO odradzali wymiane - jest nieracjonalna z uwagi na jej niezniszczalnośc. Pytanie było: "A cieknie panu?" -Nie.. -To nie wymieniać, jak zacznie cieknąć to myśleć o wymianie ale to się rzadko zdarza.

Natomiast negatywnie wypowiadali sie o paskach mitsuboshi i zalecali contitechy albo gates, ale to twoj wybor. Ja sie nie znam, wzialem contitech bo... bo tak....


Czyli jesli kupywac paski to Contitecha lub Gates? Mitsuboshi w ocenie ASO wypada slabo, z tego co napisales, wiec pozostaje mi kupic Contitecha lub Gates, Pompy nie ruszam narazie, jesli nic nie cieknie.
Pozdrawiam
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:43, 25.10.2010

Witam wszystkich klubo-forumowiczów zastanawiam sie nad wymiana rozrzadu i z ciekawosci zadzwoniłem do Aso w Szczecinie i tak czesci 1700 hi hi hi robocizna 450 :shock: razem 2150 na pytanie jakiej marki uzywaja czesci odpowiedż padła tylko orginalne i na tym koniec . Poscik napisany aby nikt nie tracił czasu ani kasy na połaczenie telefoniczne do serwisu
  • 0

#23 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 6273 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Aerodeck
  • KM:148
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 37
Super

Napisano 11:53, 25.10.2010

Ja za wymianę rozrządu dałem 250zł.
Ostatnio za ściągnięcie rozrządu, wyczyszczenie rolek i poskładanie na nowych paskach (+ wymiana uszczelniacza wałka balansowego) dałem 220zł za robociznę.
  • 0

Zanim zadasz m pytanie na PW w  sprawie giełdy  przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.


#24 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 608 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:33, 25.10.2010

Dowiadywalem sie dzis ile kompletny rozrzad u znajomego ktory ma sklep motoryzacyjny, paski Mitsuboshi, rolki Koyo 280 z groszami, a w drugim sklepie 230, straszna roznica w Cenie, wymiane mam gratis bo brat mechanior, wiec odpale mu na czteropak browarow :)
  • 0

#25 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4498 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:30, 25.10.2010

Janosik, coś sporo za te części policzyli, jak ja się dowiadywałem dwa lata temu to całość wychodziła w okolicach 1500 papierów, aż
tak podrożało?

Może to do TypeRa cena części?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#26 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:43, 26.10.2010

Kolego Kardas a z pompą wody czy bez te 1500 bo Ja pytałem z pompą a swoja droga k.....wa co za cena Ja Ty i jeszcze np Kiziol moglibysmy wymienic rozrzad i po piwku jeszcze by sie ostało :r zapodałem vin wiec do mojego
  • 0

#27 Seth

Seth
  • Administrator
  • 6456 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 40
Super

Napisano 14:01, 26.10.2010

może doliczyli jakąś panienkę do towarzystwa :roll:
2100 za rozrząd, ale kurde popłyneli
Rok temy za części było w ASO jakieś 1k zł, może ASO Szczecin ma cena razy dwa?
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#28 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 266 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:49, 26.10.2010

U mnie w Radomiu w ASO coś ok 1,5k bez pompy wody.
  • 0

#29 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4498 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 18:30, 26.10.2010

Seth, ceny części w ASO Szczecin są normalne, tylko że przez telefon można często dostać
nieprawdziwe informacje, bo zależy kto odbierze. Jak jakiś nieogarnięty to jest błąd.

Będę niedługo odbierał swoją osłonę na przegub wew to się podpytam o tą wymianę rozrządu.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#30 NasE

NasE
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:50, 27.10.2010

ostatnio brat kolegi wymienial rozrzad w ASO Honda w Szczecinie w Acco CG8 i ponoc dawal cosik w granicach 700 zl, wiec rozbierznosc duza
  • 0

Honda for Life :)
EG4 -> EG5 -> CG8 -> EG9 -> GSX-R 750 + CM1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq