Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dziwne dzwieki

VII skrzynia lozysko

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:14, 22.02.2016

witam. jestem nowy na tym forum i za bardzo nie moglam sie odnalezc, wiec jak temat juz jest to prosze o przekierowanie :)

otoz zakupilem pierwsza honde, accord 2.0 vtec 156km 2003r i pojawil sie nastepujacy problem. poruszajac sie predkoscia do 100km/h jest wszystko w porzqdku powyzej stowki slysze okropne wycie z tylu samochodu utyrzymuje sie ono do 140km/h  powyzej znowu jest cisza, na poczatku myslalem ze to lozyska kol tak wyja ale so one nowe. po wizycie u mechanika ( zakrecil kolami) stwierdzil ze to nie lozyska a skrzynia do wymiany. nie chce podjac sie tak kosztownej naprawy po 2 minutowej diagnozie mechanika ktorego tak naprawde nie znam. bardzo prosze o porady oraz sugestie :)


  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 6273 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Aerodeck
  • KM:148
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 37
Super

Napisano 15:38, 22.02.2016

Poczytaj o ząbkowaniu opon i daj znać czy pasuje do twojego opisu i czy to to.


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Zanim zadasz m pytanie na PW w  sprawie giełdy  przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.


#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 9179 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 34
Super

Napisano 20:16, 22.02.2016

Tak jak pisze przemkowal, podjedz do zaufanego wulkanizatora niech ogladnie dokladnie opony, a jesli masz drugi komplet na wymiane to zaloz i wtedy przetestuj. Jest wielce prawdopodobne ze opony sa wyzabkowane i wyja w pewnym zakresie predkosci.
  • 0

#4 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:34, 22.02.2016

Właśnie panowie opony zmieniłem z zimowek na nowe letnie i cały czas dzieje się to samo .
  • 0

#5 komsta

komsta
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:140 seria
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:03, 22.02.2016

Bez pośpiechu  kolego ale i bez tras jakiś dłuższych radzę ,w końcu wyjdzie co to.Skrzynie i tak wymienisz zapewne na drugą hmm ??? a jeśli to jednak łożysko tak jak w  moim przypadku było to też da o sobie znać będzie coraz głośniej aż w końcu będziesz pewny że to łożysko. U mnie w  przeciągu 2 tygodni przy codziennej jeździe łożysko było w takim stanie że nie miałem już wątpliwości ,skrzynia co najwyżej ci się zblokuje i wtedy albo lina albo laweta.Jest jeszcze sposób aby sprawdzić co to jest mianowicie rolki na hamowni, wjeżdżasz i dajesz mu po garach ,jak skrzynia będzie wyć ,jak koła to cisza.Choć wydaje mi się (mogę się mylić ) że  skrzynie słyszałbyś bardziej z przodu niż z tyłu ,dlatego obstawiam łożyska.Tak z ciekawości Ty wymieniałeś łożyska czy poprzedni właściciel ?Może coś zajeb....ł i teraz to wychodzi ?Nowe to nie znaczy że po 5tyś się nie rozpadną ,może napieprzał młotkiem bo wejść nie chciały lub inne ciekawe rzeczy mogły mieć miejsce. Dawaj znać jak postępy i diagnozy speców.


  • 0

#6 kabarett1

kabarett1
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:czestochowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:vtec
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:33, 23.02.2016

lozyska wymienialem w styczniu, problem ten pojawil mi sie jak zjezdzalem do domu na swieta, dojechalem do domu okolo 1000km z hukiem takim ze szkoda gadac, postawilem samochod na warsztat, najpierw mechanik myslal ze to lozyska, wymienili je, i sporo innych elementow zawieszenia  (  skasowali mnie 2500)  problem dalej jak byl tak jest, stwierdzili ze to opony zimowe wyzabkowane sa i do wymiany, kupilem nowe opony nic to nie zmienilo. pojechalem do innego mechanika to kazal mi wjechac na kanal, podniosl samochod zakrecil kolami i stwierdzil ze to lozyska skrzyni sie posypaly i skrzynia do regneracji badz do wymiany. chyba hanka pojdzie do zyda bo naprawde nie mam juz do niej sily :( 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, skrzynia, lozysko

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq