Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Jakie żarówki Accord VII ??


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 Kondzio

Kondzio
  • Forumowicz
  • 589 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 21:13, 13.05.2011

ja mam w instrukcji napisane ze sa to zarowki 8W na oko jak swieca wygladaja jak rurki ale niemialem czasu zerknac bo cos do zrobienia mi wypadlo niestety

#17 HAWARD

HAWARD
  • Forumowicz
  • 469 postów
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 21:26, 13.05.2011

Nie mogę doczytać nigdzie jakie żarówki są potrzebne do halogenów z (z silnikiem 2.2 iCTDI). Zdaję sobie sprawę że najlepszą metodą jest wymontowanie i szukanie takiej samej żarówki ale z chwilą zakupu na allegro dobrze jest wiedzieć czego szukać. Czy ma ktoś może jakąś ściągawkę jakie żarówki są potrzebne do poszczególnych rzeczy łącznie z takimi pierdołami jak podświetlenie tablicy rejestracyjnej, lampki w kabinie, światła postojowe, światła długie, kierunkowskazy itp. Pozdrawiam


Coś Się Wam pomyliło . Do halogenów (oczek) 2,2 i-CTDI są zarówki H3
Karawan by HAWARD www.antenybielsko.pl

#18 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 972 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:13, 29.12.2012

Mam małe pytanie ale najpierw opisze o co mi biega:

W Hani mam założone (a raczej dołożone) Xenony (nie oryginalne) i te pięknie świecą ale gdy załącze halogeny to z nich mam kijowe żółte światło :k
No i moje pytanie na jakie żarówki najlepiej wymienić aby były podobnego światła jak xenon? Albo bardzo zbliżony?
Byle nie ten żółty bo mnie denerwuje, świeci jak w maluchu (bez obrazy dla tych którym się podoba stary pomarańczowy kolor)

Accord 2004 benzynka 2.0

#19 waldemar

waldemar
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:40, 29.12.2012

ja kupilem philipsa tylko nie pamietam jak sie nazywaly ale swieca jak xenon super sprawa ,jak znajde to napisze

[ Dodano: 2012-12-29, 22:47 ]
PHILIPS BLUEVISION ULTRA XSENON EFFECT te sa tez niezle tamtych nie umiem znalezc byly bez homologacji

#20 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 2352 postów
Reputacja: 28
Super

Napisano 00:06, 30.12.2012

Mam małe pytanie ale najpierw opisze o co mi biega:
W Hani mam założone (a raczej dołożone) Xenony (nie oryginalne) i te pięknie świecą ale gdy załącze halogeny to z nich mam kijowe żółte światło :k
No i moje pytanie na jakie żarówki najlepiej wymienić aby były podobnego światła jak xenon? Albo bardzo zbliżony?
Byle nie ten żółty bo mnie denerwuje, świeci jak w maluchu (bez obrazy dla tych którym się podoba stary pomarańczowy kolor)
Accord 2004 benzynka 2.0

W takiej sytuacji ma się do wyboru: albo ładnie wyglądać, albo mieć silne i skuteczne oświetlenie. Obydwu tych rzeczy naraz się nie uzyska. Każda żarówka halogenowa, która barwą światła zaczyna zbliżać się do ksenonu ma wbudowany filtr odcinający tę część widma, która odpowiada za "żółtawą" barwę. Takie odcięcie powoduje ZAWSZE utratę skuteczności. Tradycyjnie już wszelkie takie wynalazki okupują ostatnie miejsca w testach jakości i skuteczności żarówek halogenowych.

Wiem co piszę, bo swego czasu próbowałem podmieniać halogeny zarówno w światłach przeciwmgielnych jak i drogowych. Niestety, nawet najdroższe i opatrzone największą ilością reklamowych haseł typu "hiper" "ksenon" "ultra blue" "white power" żarówki renomowanych firm świeciły (to znaczy oświetlały, a nie wyglądały) drogę o wiele gorzej, niż zwykłe halogeny.

No chyba, że światła mają nie tyle oświetlać drogę ile ładnie wyglądać (czytaj komponować się z ksenonami). Co kto woli.

#21 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 972 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:13, 30.12.2012

W takiej sytuacji ma się do wyboru: albo ładnie wyglądać, albo mieć silne i skuteczne oświetlenie. Obydwu tych rzeczy naraz się nie uzyska. Każda żarówka halogenowa, która barwą światła zaczyna zbliżać się do ksenonu ma wbudowany filtr odcinający tę część widma, która odpowiada za "żółtawą" barwę. Takie odcięcie powoduje ZAWSZE utratę skuteczności. Tradycyjnie już wszelkie takie wynalazki okupują ostatnie miejsca w testach jakości i skuteczności żarówek halogenowych.

Wiem co piszę, bo swego czasu próbowałem podmieniać halogeny zarówno w światłach przeciwmgielnych jak i drogowych. Niestety, nawet najdroższe i opatrzone największą ilością reklamowych haseł typu "hiper" "ksenon" "ultra blue" "white power" żarówki renomowanych firm świeciły (to znaczy oświetlały, a nie wyglądały) drogę o wiele gorzej, niż zwykłe halogeny.

No chyba, że światła mają nie tyle oświetlać drogę ile ładnie wyglądać (czytaj komponować się z ksenonami). Co kto woli.


Zgadzam sie w 100% i faktycznie bardziej zależy mi na silnym i skutecznym oświetleniu.
Jakie włożyć najlepiej w tym wypadku żarówki żeby dały super oświetlenie?

Tu padła już 1 propozycja:

ja kupilem philipsa tylko nie pamietam jak sie nazywaly ale swieca jak xenon super sprawa ,jak znajde to napisze

[ Dodano: 2012-12-29, 22:47 ]
PHILIPS BLUEVISION ULTRA XSENON EFFECT te sa tez niezle tamtych nie umiem znalezc byly bez homologacji


te dadzą mocne światło?
I jakie wkońcu są te żarówki do benzynki? H11 czy H3??
Pozdrawiam

#22 Statom

Statom
  • Administrator
  • 5939 postów
Reputacja: 50
Super

Napisano 19:32, 30.12.2012

Zgadzam sie w 100% i faktycznie bardziej zależy mi na silnym i skutecznym oświetleniu.

Ja teraz mam, polecane też na tym forum, Tungsram H1 12V MegaLight Ultra +90% i nie widzę róznicy w stosunku do np. OSRAM NightBreaker, a są klika razy tańsze i mnie wytrzymały już sporo dłużej niż wymienione OSRAM'y.
Testowałem sporo różnych i te mi najbardziej odpowiadają.

I jakie wkońcu są te żarówki do benzynki? H11 czy H3??

Jak pewnie zauważyłeś wyżej do Acco VII żarówki H1.

Pozdrawiam
Tomek
Zajmuję się działem Giełda, ale zanim zadasz mi pytanie na PW w tej sprawie przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.
Przepisy (ustawy/rozporządzenia) dotyczące kierowców/pojazdów

icon2.png

#23 ToMala

ToMala
  • Klubowicz
  • 1365 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:51, 18.01.2013

- to jakie żarówki w końcu do halogenów i-CTDi przed liftem
- skąd takie białe zaślepki jak ma Calzone zdobyć?

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#24 calzone

calzone
  • Forumowicz
  • 2352 postów
Reputacja: 28
Super

Napisano 16:12, 18.01.2013

- to jakie żarówki w końcu do halogenów i-CTDi przed liftem

H11

- skąd takie białe zaślepki jak ma Calzone zdobyć?

To nie są zaślepki, to żarówki W21W pokryte chromem. Osram Silver dokładnie, ale niełatwo je namierzyć, nie widzę ich aktualnie na allegro. Są jakieś inne, ale co warte to nie wiem:
http://allegro.pl/ja...2900349552.html

#25 ToMala

ToMala
  • Klubowicz
  • 1365 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:07, 18.01.2013

czyli te żółtka od jajek sadzonych jak je nazwałeś to są przeźroczyste i cała barwa pomarańczowa pochodzi od żarówki ?

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#26 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 4265 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 23:27, 06.03.2013

Tak jest w polifcie .......w przedlifcie jest pomarańczowe szkło ...niestety :-|

MOJA SATYNOWA    DWURURKA                        
....prawda was jeszcze zadziwi...                          


#27 TaryfiX

TaryfiX
  • Forumowicz
  • 972 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 16.03.2013

Jakie byście wybrali żarówki do halogenów miedzy :

- PHILIPS Diamond Vision H11
a
- Philips CrystalVision H11 :?:

Tu jest filmik z porównaniem:

--> Różnica między żarówkami <--

Zaznaczam że chodzi o najlepszą widoczność szczególnie w nocy (bo z wyglądu bardziej mi pasuja Diamond-y )

#28 voith

voith
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:16, 17.09.2014

Accord VII gen.Światła mijania - żarówka H1Światła drogowe - żarówka H1Światła kierunkowskazów w refletorze - żarówka PY21W

A drogowe to nie są hb3?
amor patriae nostra lex

#29 Statom

Statom
  • Administrator
  • 5939 postów
Reputacja: 50
Super

Napisano 15:42, 17.09.2014

A drogowe to nie są hb3?

Jak wyżej - drogowe tez mają H1...


Użytkownik Statom edytował ten post 15:42, 17.09.2014

Zajmuję się działem Giełda, ale zanim zadasz mi pytanie na PW w tej sprawie przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.
Przepisy (ustawy/rozporządzenia) dotyczące kierowców/pojazdów

icon2.png

#30 voith

voith
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:57, 18.09.2014

Mając xenon w lampie, do świateł drogowych będą pasowały h1?
amor patriae nostra lex




IPB Skin By Virteq