Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z alarmem i otwieraniem bagażnika


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:51, 11.12.2008

Witam
Accord VIIgen 2,0 sedan

Zagadka

Tylna klapa nie zawsze otwiera się przyciskiem nad rejestracją, natomiast z pilota zawsze się otwiera.
Jeżeli zamknę samochód pilotem razem z uzbrojeniem alarmu (sterowanie w kluczyku, alarm na szynie CAN) po czym otworzę z pilota i podejdę do bagażnika i ten nie otworzy się z przycisku nad tablicą to otwierając które kolwiek drzwi załącza się alarm tak jakby wogóle się nie rozbrajał(sprawdzając powód wzbudzenia alarmu wychodzi ok tzn wskazuje które drzwi były powodem wzbudzenia się alarmu). natomiast jeżeli otorzę samochód z pilota i akurat przycisk nad tablicą na klapie bagażnika działa tzn mogę w ten sposób otworzyć bagażnik to wtedy otwieram drzwi i jest ok nic nie wyje można odpalić samochód.

Dzieje się tak od tygodnia, co zrobiłem: rozberałem zamek pokrywy (wygląda ok), rozebrałem przycisk nad tablicą i jest na 100% sprawny, wymieniłem baterię w pilocie, sprawdziłem akumulator i ładowanie wszystko w porządku. ten przełącznik pod tylną półką też jest ok przynajmniej tak wygląda.

Pozostaje zrobić reset alarmu ale chwilowo nie mam instrukcji do alarmu oraz zaprogramować go od nowa...
Jakieś sugestie, ktoś miał podobny problem ?
F1

#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:24, 11.12.2008

Pozostaje zrobić reset alarmu ale chwilowo nie mam instrukcji do alarmu oraz zaprogramować go od nowa...


Coś mi się wydaje że sam sobie pomogłeś/odpowiedziałeś ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:44, 11.12.2008

ciężka sprawa... mam już manuala jak posprawdzać poszczególne obwody tylko że właśnie wróciłem ze sprawdzania bo jak na złość zaczeło wszystko normalnie działać :/
F1

#4 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:11, 12.12.2008

Napewno jakiś problem z centralką sterującą, skoro piszesz że po rozebraniu zakna wszystko jest ok.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:34, 12.12.2008

napewno to Kopernik nie żyje :mrgreen:

CZESKI FILM

alarm zdemontowany, wszystkie obwody bagażnika sprawdzone i są SPRAWNE łącznie z siłownikiem centralnego w klapie bez efektu dalej się nie otwiera... pozostaje tylko centrala sterująca pracą centralnego a ona jest zintegrowana z przełącznikami do opuszczania szyb ale narazie nie mam manuala żeby się za to zabrać :-(
F1

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 12:02, 12.12.2008

pozostaje tylko centrala sterująca pracą centralnego


Tak też napisałem wyżej :mrgreen:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:42, 02.01.2009

czesc koledzy!potrxebuje pomocy!nabylem accorda 04 kombi z elektrycznym otwieraniem bagaznika ale niestety nie dziala i nie wiem jak mial dzialac.potrzebuje merytorycznej i technicznej pomocy.moze ktos ma schemat elektryczny albo jakas podpowiedz co z tym zrobic.'
pozdrawiam wszystkich

#8 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:23, 16.01.2009

Witamy w klubie niedzialajacych zamkow bagaznika ! :)
Bylem ostatnio w serwisie Hondy tutaj gdzie jestem, pan na szczescie po angielsku gadal to i zagadnalem do niego o ten zamek. Dla przypomnienie u mnie nie otwiera sie przyciskiem nad rejestracja. Pan powiedzial, ze ostatnio takie cos podobnego robili przez 2 godziny, wszystko porozbierali i tak naprawde niczego nie znalezli, ale po zlozeniu podzespolow wszystko zaczelo dzialac :) - moze jakies styki po prostu.
Czekam, az kumpel uprzatnie swoj garaz bo juz mu zapowiedzialem wieczory przy piwie z grzebaniem pod maska i w kokpicie. Ciekawe co na to jego zona, jeszcze o niczym nie wie :) POZDRAWIAM

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:06, 17.01.2009

mi sie wydaje ze to ma zwiazek z ta fabryczna usterka czyli przecierajacymi sie kablami od klapy bagaznika. u mnie tez nie dziala jak chce otworzyc tym przyciskiem za to dziala pilotem. oprocz tego nie swieci mi jedno swiatlo z prawej strony w klapie. zarowka zmieniona ,bezpieczniki sprawdzone i dalej nie swieci. te kable do klapy bagaznika sa naprawde beznadziejnie puszczone. z ta niedzialajaca lampa to juz nie jedna honde widzialem wiec cos musi w tym byc.

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:00, 17.01.2009

Panowie wiem na 100%,że Honda miała akcję serwisową (chyba cały czas)na wymianę wiązki elektrycznej (mam to wpisane w książce serwisowej).U mnie światła i światełka,oraz klapa działa bez zarzutu.Popytajcie w swoich najbliższych ASO powinni to zrobić za free.

#11 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:44, 17.01.2009

Hej! Tez sciagalem tapicerke klapy i ogladalem stan przewodow, szczegolnie tam kolo zawiasu gdzie wiazka idzie i faktycznie byly tam jakies slady otarcia czy nagniecenia. Nie wiem czy to wlasnie nie jest miejsce gdzie nasze problemy sie gniezdza.
A co do tej akcji serwisowej czy ona byla tzw. globalna, czy jak pojede w Czestochowie/Finlandii do serwisu to powiedza, zeby sie udac do Niemiec gdzie autko bylo kupione i serwisowane przez pierwszego wlasciciela - ja jestem 3cim ?

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:37, 18.01.2009

Akurat nie wiem czy dotyczy to wszystkich autek nie pytałem,gdyż moja Hania jest krajowa,ale warto zapytać.

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:49, 18.01.2009

Akcja serwisowa jest globalna, natomiast wymogiem z tego co ja wiem jest posiadanie wszystkich wpisów w książce serwisowej (czyt. wszystkie przeglądy w ASO bez przekroczenia limitu +/- 1 miesiąc lub 1000km).

#14 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:10, 18.01.2009

kampanie serwisowe robią bez względu na robione przeglądy w ASO.
Co do bagażnika to temat nie rozwiązany... podejażny jest, ale działać będę dopiero w przyszłym tyg. jak dojdę co i jak to napiszę narazie muszę ogranąć sprawy po powrocie z nartek gdzie było zajebiście :mrgreen: wrzucę kilka fotek do wątku który założyłem
F1

#15 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:28, 18.01.2009

Malin podjedź do Marek i zgłoś im ten problem,moja Hania miała tam wymienianą wiązkę.




IPB Skin By Virteq