Skocz do zawartości

RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Filtry fazy lotnej odstojnikowy, odolejacz

all_gen filt fazy lotnej odstojnikowy odolejacz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Silnik:mam
  • Wersja:europejska
  • KM:50+
  • Paliwo:LPG
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:09, 29.11.2018

Hej, czy ktoś z was używa filtrów fazy lotnej z odstojnikiem, albo tzw. odolejaczem? Zastanawiam się czy przy najbliższej wymianie nie wstawić właśnie takiego (np. fl02). Zastanawia mnie czy podstawa musi być na stałe przytwierdzona w komorze silnika? A może jeszcze jakieś inne dobre rozwiązania polecacie? 

• 0

#2 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:49, 29.11.2018

Tak. Ja używam AGC Twister 360, jest to najtańszy filtr który wykorzystuje ruch wirowy, wkłady też sa dośc tanie. Jeżdżę już na nim rok i na dnie nazbierało się trochę oleju jak i jakichś twardszych kawałków. Bardzo polecam.

Druga opcją jest Alex Ultra 360, droższy, droższe wklady ale również bardzo dobry, brat ma w swoim aucie.

Jest jeszcze Czaja Blaster, ale nie wykorzystuje ruchu wirowego, więc nie brałem go pod uwagę. 

Co do FL02 sie nie wypowiem, ale słyszałem dobre opinie. 

• 1

#3 total_psotal

total_psotal
  • Forumowicz
  • 38 postów
  • Silnik:mam
  • Wersja:europejska
  • KM:50+
  • Rok:0
  • Nadwozie:Malowane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:20, 29.11.2018

O dzięki za odpowiedź, a masz może jakieś zdjęcie jak ten filtr u Ciebie jest założony? Po prostu na węże, czy jakoś przekręcony do czegoś żeby stabilnie wisiał denkiem do dołu? Ja ten fl02 wrzuciłem jako przykład, ale właśnie brałem pod uwagę też ultra 360 czy inne tego typu konstrukcje. I wiem że do fl02 można mieć podstawkę z wyjściem na 2 węże, to samo z ultra 360 :) a u mnie taki będzie właśnie potrzebny 

• 0

#4 piotrekk6

piotrekk6
  • Forumowicz
  • 104 postów
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:50, 29.11.2018

W takim razie na twoim miejscu brałbym Alexa z dwoma wyjściami. Musi być on zamontowany pionowo, dopuszcza się odsępstwo od pionu o 10*. Może wisieć na samych przewodach o ile jest sztywno ale można tez zamocować go do czegoś.

XZkV0Hw.jpg

• 1

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3726 postów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 23
Super

Napisano 15:23, 29.11.2018

Ja używam Perfect Blue od Techa i bardzo chwalę. Nie ma niestety wersji na dwa wyjścia. Filtry z odstojnikiem ochładzają trochę gaz, ale nie robi to problemu. Dzięki temu frakcje olejowe mogą się odłożyć na ściankach obudowy filtra.
  • 1

Do zobaczenia na trasie.

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 6708 postów
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Aerodeck
  • KM:148
  • Rok:1996
  • Nadwozie:CE2
Reputacja: 54
Super

Napisano 20:46, 29.11.2018

Ja używam FL02. Jest wielki, umiejscowienie go trudne.

Ja mam wrzucony obok aparatu zapłonowego i od niego do listwy mam z 15 cm. 

W tym roku trafiłem jakiś dziwny filtr kupiony u Jacusia, przekierował kontakt bezpośrednio do szefa firmy, ten się ze mną zdzwonił i wszystko zostało wyjaśnione i to z nawiązką, aż byłem zdziwiony czasem reakcji.

• 0

Zanim zadasz m pytanie na PW w  sprawie giełdy  przeczytaj dokładnie regulamin tego działu.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, filt fazy lotnej, odstojnikowy, odolejacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq