Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Domykanie szyb

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#31 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 06:04, 07.05.2012

czy mozna taki modul zastosowac do szyberdachu ?

ten z początku tematu ma nawet taką opcję
  • 0

#32 matysziom

matysziom
  • Forumowicz
  • 266 postów
  • Skąd:Będzin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:34, 07.05.2012

chodzi o to ze kupilbym na 4 drzwi podpial drzwi 2 + 1 szyber i czy by to hulalo
  • 0
http://www.accordklu...pic.php?t=27639 <---- Mój krążownik szos CG4

#33 rafisz

rafisz
  • Moderator Junior
  • 1578 postów
  • Skąd:WPR
  • Silnik:2.4
  • Wersja:exe MT
  • KM:201
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW2
Reputacja: 64
Wzorowa

Napisano 08:50, 07.05.2012

Jak byłem na wymianie zawory egr zaraz po zakupie to pytałem o to domykanie. Koleś w aso powiedział, że oficjalnie nie mogą zrobić bo obecne
(w 2007r) przepisy unii zabraniają.
A może jest to opcja włączana/wyłączana w kompie?


hmmm, coś mi tu nie gra, to w takim razie jak z legalnością beemek już z lat 90, nawet w golfie III (w niektórych wersjach) było domykanie (ja widziałem z kluczyka)
  • 0

#34 Mateusz607

Mateusz607
  • Forumowicz
  • 1001 postów
  • Skąd:~Radzyń Podlaski
  • Silnik:K20
  • Wersja:Sport
  • KM:162
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 09:33, 07.05.2012

chodzi o to ze kupilbym na 4 drzwi podpial drzwi 2 + 1 szyber i czy by to hulalo

Raczej będzie działać. Ewentualnie jest taki moduł do 2 szyb MPW-2 zajrzyj TUTAJ na allegro to chyba właśnie te moduły, na stronie są instrukcje i opis możliwości urządzenia.
  • 0

#35 matysziom

matysziom
  • Forumowicz
  • 266 postów
  • Skąd:Będzin
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:34, 07.05.2012

zaznajomilem sie :-D tylko czy to bedzie hulac jak ja nie mam zamykania szyb z kluczyka?
  • 0
http://www.accordklu...pic.php?t=27639 <---- Mój krążownik szos CG4

#36 ArturL

ArturL
  • Forumowicz
  • 23 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,4
  • Wersja:executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:30, 14.06.2013

Panowie, nie działa mi domykanie szyb z kluczyka, ani otwieranie, a działalo. Również przestało działać otwieranie i zamykanie przedniej szyby kierowcy przez wciskanie lub podnoszenie przycisku w drzwiach w pozycji właczonego zapłonu I. Zaczyna działac po rzekreceniu kluczyka do pozycji II i po odpaleniu. Jak już zadziała, to otwiera sie lub zamyka tylko w czasie wciskania lub podnoszenia przycisku w drzwiach. Pozostałe szyby działają ok. Macie jakieś pomysły?

[ Dodano: 2013-07-23, 18:28 ]
Męczyli się w serwisie Hondy kilka godzin z diagnozą. Okazało się, że podnośnik i przełącznik szyb w boczku drzwi od strony kierowcy uszkodzone. Po wymianie działa. Auto jest objęte gwarancją honda +, którą dokupiłem po przebiegu 100kkm za 3.000 zł.
  • 0

#37 burango

burango
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:00, 07.01.2014

http://allegro.pl/ca...3853374429.html

Pomimo braku możliwości zamykania otwierania okien pilotem lub kluczykiem to, to powinno zadziałać prawda?
Piszę w 5 punkcie: zasada pracy modułu w trakcie domykania szyby, moduł podaje +12V na odpowiedni biegun silnika szyby
(i odłącza od tego bieguna przycisk sterujący na czas domykania).

Ja rozumiem, że będzie można to podłączyć w drzwiach od kierowcy przy przyciskach otwierania/zamykania okien- pod warunkiem, że działają one po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
  • 0

#38 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 23:38, 07.01.2014

Ja rozumiem, że będzie można to podłączyć w drzwiach od kierowcy przy przyciskach otwierania/zamykania okien- pod warunkiem, że działają one po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Bez przeróbek nie działają po wyjęciu kluczyka ze stacyjki... pewnie da się to zrobić, ale bedzie trochę zabawy... przede wszystkim na stałe zasilanie sterowania szybami, ponadto cały punkt 5 brzmi:

zasada pracy modułu: w trakcie domykania szyby, moduł podaje +12V na odpowiedni biegun silnika szyby
(i odłącza od tego bieguna przycisk sterujący na czas domykania)

(podkreśliłem istotną informację) trzeba by dokładnie popatrzeć na schematy, ale sterowanie w Acco odbywa się chyba za pośrednictwem przekaźników, a być może i jakas dodatkowa elektronika jest w to zaprzęgnięta - spytaj Kolegi muzyczka, pewnie będzie wiedział bez szukania...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#39 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 08:04, 08.01.2014

burango napisał/a:
Ja rozumiem, że będzie można to podłączyć w drzwiach od kierowcy przy przyciskach otwierania/zamykania okien- pod warunkiem, że działają one po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Bez przeróbek nie działają po wyjęciu kluczyka ze stacyjki... pewnie da się to zrobić, ale bedzie trochę zabawy... przede wszystkim na stałe zasilanie sterowania szybami, ponadto cały punkt 5 brzmi:


To że moduł nie działa po wyjęciu kluczyka to tylko nie podaje zasilania na sterowanie przekaźników. Jak się moduł wymontuje i odpowiednio pozwiera styki to szyby działają bez kluczyka i modułu sterującego.
  • 0

#40 Statom

Statom
  • Klubowicz
  • 7195 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 87
Wzorowa

Napisano 10:17, 08.01.2014

Hej :-)
Wywołałem Cie niejako do tablicy ;-)

To że moduł nie działa po wyjęciu kluczyka to tylko nie podaje zasilania na sterowanie przekaźników. Jak się moduł wymontuje i odpowiednio pozwiera styki to szyby działają bez kluczyka i modułu sterującego.

Tak, to jest oczywiste (zasilanie po wyjęciu kluczyka w drzwiach jest na pewno choćby do ryglowania i otwierania drzwi za pomocą centralnego zamka) - tylko pytanie czy bez ciągnięcia dodatkowych kabli do wszystkich drzwi da się taka funkcjonalność osiągnąć (i ten moduł zamontować tzn. jak dokładnie instalacja sterowania szybami jest rozwiązana i gdzie są które jego elementy)?
Kolega chciałby pewnie jak najmniej modyfikacji robić w samochodzie przy tej okazji...

Pozdrawiam
Tomek
  • 0

#41 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 11:24, 08.01.2014

Tak, to jest oczywiste (zasilanie po wyjęciu kluczyka w drzwiach jest na pewno choćby do ryglowania i otwierania drzwi za pomocą centralnego zamka) - tylko pytanie czy bez ciągnięcia dodatkowych kabli do wszystkich drzwi da się taka funkcjonalność osiągnąć

Jak się moduł wymontuje i odpowiednio pozwiera styki to szyby działają bez kluczyka i modułu sterującego.

Masz dostęp do manuala :) zobacz na schemacie :). Ja planuję za jakiś miesiąc dobrać się do tego :) i zainstalować w kilku autach.
  • 0

#42 burango

burango
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:09, 08.01.2014

Daj znać czy uda Ci się coś takiego zrobić, ja i tak zabrałbym się za to jak będzie cieplej.
Mi właśnie chodzi o to żeby to zrobić bez ciągania kilometrów kabli, a jeśli trzeba ciągnąc kable spod maski do drzwi to chyba w moim przypadku odpada.
  • 0

#43 PtR1

PtR1
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Ruda Śląska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:40, 10.06.2014

Witam wszystkich,

Odświeże troche temat bo przydało by się w lato otwieranie szyb z kluczyka. Dało rade u kogoś ?

Pozdrawiam 


  • 0

#44 Karbala

Karbala
  • Forumowicz
  • 526 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:217
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 42
Super

Napisano 21:01, 05.08.2014

Dobre pytanie bo i ja był bym zainteresowany


  • 0

No Red Line no Fun :)


#45 woocash

woocash
  • Forumowicz
  • 476 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:34, 18.04.2015

też jestem świeżym posiadaczem ACCO VII gen i po przeczytaniu instrukcji w wersji PL zaciekawiła mnie ta opcja :)

czy ktoś już doszedł do tego jak to zrobić ??


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq