Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

xenony w accordzie

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
225 odpowiedzi w tym temacie

#46 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:14, 19.06.2010

xenony na drogowych sie raczej nie sprawdza chocby dlatego ze xenony nie lubia czestego zaswiecania i gaszenia, zreszta gdybys chcial komus mrugnac to nim zarnik sie rozpali zdazysz 10x przejechac:) zreszta zauwaz ze fabrycznie w samochodach albo sa montowane xenony zwykle drogowe albo bixenony. (bixenon polega na zmianie konta jakis luterek przez co swieci dalej i wyzej jednak nie zaswieca sie zaden dodatkowy palnik. jezeli bedziesz pamietam o tym ze xenon masz w drogowych to jak najbardziej powinien on zdac egzamin bo swieci duzo mocniej jednak jak wtedy kogos oslepisz to juz moze miec trwaly uszczerbek na zdrowiu:D
  • 0

#47 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:10, 19.06.2010

no więc zostają h1 zwykłe dzieki.
  • 0

#48 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:26, 19.06.2010

wydaje mi sie ze xenon + zwykle drogowe spokojnie wystarczaja:)
  • 0

#49 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:37, 03.07.2010

A ja po całonocnej podróży po Polsce mam ochotę przypier..w te lampy łomem każdemu pseudo tunerowi który rwie dupy na ładne klosze bo światła służą mu tylko do tego żeby dodać sobie +10 do lansu. Ludzie ogarnijcie się, światła nie mają święcić 500 metrów i nie mają tylko Wam ułatwiać życia. Chyba żaden z Was nie jeździł w nocy i nie wie jak męczące są tak silne światła walące po oczach. Ale najważniejsze troszczyć się o własną dupę i żeby pod dyskoteką było efektownie.
  • 0

#50 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:33, 03.07.2010

Jedną z ciekawostek powiem byłem dzisiaj na badaniach diagnostycznych i diagnosta zapytał się czy mam w aucie xenony-i teraz pytanie czy jednak warto zakładać tandetne chińskie podróby.
  • 0

#51 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 11:09, 04.07.2010

tandetne chińskie podróby


No to następna ciekawostka szacowna firma HELLA produkuje swoje światełka właśnie w chinach.
  • 0
Japan rules.

#52 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:22, 04.07.2010

No i?

Są produkowane z zachowaniem norm firmy HELLA, a "tandetne chińskie podróby" tylko wyglądają
jak xenony.
Zresztą sprawa rozchodzi się bardziej o układ poziomowania, niż o sam xenon.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#53 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 12:32, 04.07.2010

Są produkowane z zachowaniem norm firmy HELLA


:lol: :lol: :lol: :lol: a zapłatą i tak jest miska ryżu. Jak bedziesz miał możliwość to porównaj sobie palnik orginalny HELLA i "chńską tandetę" i napisz jakie są różnice oprócz ceny;-)

Zresztą sprawa rozchodzi się bardziej o układ poziomowania

czy naprawdę uważasz, że system samopoziomwania rozwiązuje problem rażenia po oczach?
  • 0
Japan rules.

#54 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:27, 04.07.2010

czy naprawdę uważasz, że system samopoziomwania rozwiązuje problem rażenia po oczach?


Ksenony są skuteczne i bezpieczne dla innych TYLKO w przypadku kiedy są samopoziomowalne. Nie bez przyczyny ten mechanizm jest integralną częścią układu. Pseudo ksenony mają ok 6 000 kelwinów a żarówka halogenowa ok 3 000. Nie tylko w przypadków aut agrotunerów ale i często też przy standardowych autach światła dają sygnały w kosmos bo kierowca nie wpadł na to że biorąc na pokład 4 osoby powinien ustawić światła. O ile w przypadku śwuateł halogenowych da się to przeżyć to w przypadku pseudo ksenonów jest MASAKRA.
  • 0

#55 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:23, 04.07.2010

ale na poliskich drogach to samopoziomowanie ma takie znaczenie jakby go nie mialo. co z tego ze ustawi wysokosc jak wpadajac w dziure i tak oslepi jadacych z naprzeciwka. zgadzam sie ze jest to istotne ale jezeli ktos nie zamontowal sobie tych ksenonow z allegro w garazu i nie ustawil ich wg kreski narysowanej nascianie w garazu stojac 20cm od sciany i pamieta o tym ze jak sie zaladuje bagaznik itp to trzeba obnizyc swiatla to nie oslepi Ci bardziej niz ten z oryginalnymi ksenonami. tak zaraz powiecie ze soczewki w xenonach sa obcieta i nie maja doswietlania pobocza to juz wam odpowiadam w accordach tak ale np bmw tego nie ma lexus i mercedes tez nie. Mam kilku znajomych co maja te xenony z allegro i wcale nikogo nie oslepiaja bo maja poprawnie wyregulowane swiatla a nawet minimalnie nizej i nie maja problemow z pamiecia i pamietaja o tym ze jezeli chca sobie ulatwic zycie to innym tez musza. co innego jezeli chodzi o g4 albo h7 bez soczewki takim swiatla od razu mowie NIE, choc mercedes okular i laguny II maja takie fabrycznie i tez to musze jakos przezyc. na koniec jeszcze odnosnie xenonow z allegro i tych normalnych to powiem ze nieraz oslepil mnie tez samochod z fabrycznymi ksenonami bo na wzniesieniach czy naszych drogach niestety nie da sie inaczej.
  • 0

#56 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 21:33, 04.07.2010

na koniec jeszcze odnosnie xenonow z allegro i tych normalnych to powiem ze nieraz oslepil mnie tez samochod z fabrycznymi ksenonami bo na wzniesieniach czy naszych drogach niestety nie da sie inaczej.


Zgadza się....układ samopoziomowania to ważna sprawa...ale się kompletnie nie sprawdza na naszych drogach - reflektory "skaczą" i "wahają się" po każdorazowym wjechaniu w dziurę czy na małe wzniesienie...i tak czy owak oślepiają...więc czy ori czy nie - i tak dupa zbita...
  • 0

#57 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 22:00, 04.07.2010

no ok, wpadnięcie w dziurę, oślepienie na sekundę, zdarza się. Mrugniesz okiem dwa razy i jest ok.
Ale jak jedzie mi taki agrotuner z naprzeciwka i napier.ala po oczach i panu bo.u w okno przy okazji, to
jak mam patrzeć na drogę jak przez 10-20s wali mi w ślepia?

Wjazd na wzniesienie? Xenon się obniża po chwili, a nie dalej wali mi w oczy 6k k.


Tak sobie tłumaczcie, jak się czyta co niektórych to normalnie mądrzejsi niż projektanci/ inżynierowe samochodowi.


Poza tym, czy naprawdę xenon z układem po wjechaniu w dziurę przestawia soczewkę? Jak to jest ułamek sekundy.
Prosiłbym kogoś z ori xenonem o odpowiedź czy coś takiego ma miejsce.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#58 grzes8282

grzes8282
  • Forumowicz
  • 132 postów
  • Skąd:Cambridge
Reputacja: -1
Neutralna

Napisano 23:15, 04.07.2010

Wjazd na wzniesienie?

Układ samopoziomowania nie działa przy podieździe pod wzniesienie, tylko pod wpływem obciążenia auta

6k k

taką barwę stosuje nawed Honda nie wsponinając o niemieckich producentach.

Prosiłbym kogoś z ori xenonem o odpowiedź czy coś takiego ma miejsce


Tak układ warjuje i po drugie dużo z tych czujników już dawno nie działa, bo albo woda się dostała albo polskie dziury je wykończyły(przy Mazdzie już 2 wymieniłem i tylko dlatego, że mam kontrolkę na liczniku i mnie drażni)

"Ale jak jedzie mi taki agrotuner z naprzeciwka i napier.ala po oczach i panu bo.u w okno przy okazji,"

każdy jak to ujmujesz agrotuner może sobie ręcznie podnieść światła tylko po to żeby zabłysnąć na skrzyżowaniu i układ samopoziomujący nic nie pomoże.
  • 0
Japan rules.

#59 Trigger

Trigger
  • Forumowicz
  • 734 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:04, 05.07.2010

Mam kilku znajomych co maja te xenony z allegro i wcale nikogo nie oslepiaja bo maja poprawnie wyregulowane swiatla a nawet minimalnie nizej


Poważnie? A co, zatrzymywał tych z przeciwka i pytał czy ich oślepia? No sorry ale takie argumenty mnie powalają.

Możemy dywagować czy samodzielnie "poprawiane" światła są neutralne czy nie, ja wiem jak to jest na drodze bo dużo jeżdżę i faktem jest że wypalające oczy światła stają się plagą.
  • 0

#60 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:02, 05.07.2010

a mam można powiedzieć chińskie g.wna z H7R czyli z przesłoną i ustawione niżej niż normalnie o jeden ząbek i nie ma żadnych problemów
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq