Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Wypadanie zaplonu, szarpanie, drgania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#16 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:53, 18.03.2010

w którym miejscu? I jak odszukałeś nieszczelność??
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#17 blady84

blady84
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:kielce
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:19, 18.03.2010

wystarczy popsikac zmywaczem po kolektorze na odpalonym silniku jezeli jest mieszczelny to zascie zmywacza i silnik wyrowna obroty
  • 0

#18 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:37, 18.03.2010

Masz na mysli przy łączeniu kolektora do głowy??
od dołu to raczej sie nie da popsikać :-?
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#19 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:07, 21.03.2010

Masz takie same objawy jak ja miałem. Poczytaj http://www.accordklu...opic.php?t=6218
  • 0

#20 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 21.03.2010

Masz takie same objawy jak ja miałem. Poczytaj http://www.accordklu...opic.php?t=6218

Koleś nie strasz mnie :mrgreen:
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#21 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:02, 22.03.2010

Koleś nie strasz mnie

No dobra nie takie same......IDENTYCZNE :glupek:
  • 0

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:07, 22.03.2010

Ja rozwiązałem ten problem w jakiś dziwny sposób...
- zakręciłem zawór od butli ( żeby uniknąć przepuszczania przez reduktor gazu mimo że ma dopiero jakieś 40 tyś)
- zalałem bak do pełna (2 razy) i tak jeździłem jakieś 3 dni (około 700 km)
oczywiście przez cały czas mimo kręcenia silnika w zasadzie nic się nie zmieniało, no i któregoś dnia obroty mi zaczęły tak spadać i silnik drżeć że praktycznie jazda po mieście stała się niemożliwa bez trzymania nogi na gazie podczas postoju na światłach. Silnik nie gasł lecz tak drżał że myslałem że wyskoczy z pod maski, nie wywalało też żadnych błędów.

Zjechałem na parking zgasiłem silnik, podniosłem maske i srubokrętem podgiołem to kowadełko które ukazuje się nam jeśli maksymalnie pociągniemy linke gazu i które opiera sięo śróbke na kolektorze. Po zapaleniu silnik oczywiście miał obroty koło 2 tyś więc już na zapalonym wziołem śrubokręt i młotek delikatnie klepiąc zbiłem na jakiś 1000 obr. Reset komputera No i tak se jeździłem już z 2 dni spokojniej ale na wyższych obrotach. Po 2 dniach wymyśliłem sobie ustawianie zaworów, które to okazały się praktycznie dobrze ustawione. Wtedy też postanowiłem jeszcze kilka razy delikatnie trącić z góry w to kółko do którego jest przymocowana linka gazu tak aby wrócić to wcześniejsze podgięcie ( oczywiście w kierunku zamykania przepustnicy) i okazało się że obroty spadły na kreskę ponizej 1000 i są równe. Więc reset kompa, uczenie obrotów i już 4 dni jest idealnie bez drżenia i szarpania.

Podsumowując: myśle że problemem są albo nieprawdziwe dane które pochodzą z czujnika otwarcia przepustnicy w pozycji zamkniętej i minimalne przekręcenie to poprawiło, lub minimalna nieszczelność na styku przepustnicy i kolektora ssącego która została dociśnięta po kilku delikatnych "puknięciach"

Oczywiście już pomijam fakt ze wcześniejsze wymiany kabli, świec ,czyszczenie przepustnicy i silniczka krokowego nic nie dały.

Mam nadzieje że to Wam pomoże bo wcześniejsza jazda była okropna. W razie pytań chętnie odpowiem!
  • 0

#23 accord20es

accord20es
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:15, 23.03.2010

Masz takie same objawy jak ja miałem. Poczytaj http://www.accordklu...opic.php?t=6218


dzieki za linka...
u mnie tez mechanik powiedzial, ze to moze byc juz tylko glowica...wszystko inne sprawdzone.
  • 0

#24 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:44, 23.03.2010

Będziesz naprawiał? Jeśli tak to policz najpierw czy Ci się opłaca. Jeżeli możesz ją obejżeć i stwierdzić co trzeba robić to ok. Ale jeśli masz popękane okolice gniazd zaworowych to szukaj silnika. Zresztą poczytałeś już...
  • 0

#25 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:24, 23.03.2010

Ja jutro odpalam fure po wielkim dłubaniu :-P albo nie zapali albo coś naprawiłem :-o Oby to drugie ;-)
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#26 accord20es

accord20es
  • Forumowicz
  • 48 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 24.03.2010

@lobuz52: chyba faktycznie stanie na wymianie silnika calego...tak chyba bedzie najlepiej.

pytanko w takim razie czy do skrzyni automatycznej w accordzie MDJ4 jesli byl silnik 2.0 VTEC to mozna wrzucic jakis inny silnik? jesli tak to jakie?

[ Dodano: 2010-03-24, 12:47 ]Wymiana silnika: http://www.accordklu...p=115292#115292
  • 0

#27 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:54, 24.03.2010

zdejmowałeś czapkę?
Ja dzisiaj odpaliłem i zrobiłem z 35km, zgasiłem i odpalilem ponownie po jakichs 5 min i chodzil jak zegarek na jałowym, po dodaniu gazu obroty spadły poniżej normy wróciły na miejsce i znow zaczeły sie drgania :roll:
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#28 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 24.03.2010

a co robiłeś, co było zepsute?
  • 0

#29 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:36, 24.03.2010

Sam nie wiem :roll: poczyściłem masy dodałem jedną dodatkową, wyczyściłem kopułkę i rotor aparatu.
Chwilami jest lepiej.
Dziś wieczorem zdejmowałem przewody podcisnienia te które są w miarę dostępnych miejscach.
lobuz52, a Tobie tez na wolnych tylko byly takie objawy czy w całym zakresie obrotów?
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#30 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:44, 24.03.2010

wielkim dłubaniu

O te dłubanie pytałem. Robiłeś głowicę czy coś innego?

Tak tylko na wolnych. Mówię o szarpaniu. Oczywiście w całych obrotach jest wypadanie zapłonów ale tego nie czuć. Czuć jedynie brak mocy. W czasie ostrego pałowania kontrolka check nie tylko się świeciła. Zaczynała mrugać tak jakby motor chciał powiedzieć "człowieku zobacz! Umieram!". "Umieram i idę tam gdzie mój poprzedni właściciel pójdzie...". A skoro już mowa o piekle to mój 666post :diabelgrin:

Sory ale nie mogłem się powstrzymać. Ale ze mnie dzieciak :mrgreen:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq