Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Ceramizery do silnika jednak działają? Test.

all_gen ceramizer olej branie oleju

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
277 odpowiedzi w tym temacie

#271 mochnacki78

mochnacki78
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Słupsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Accord VIII CU1
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:36, 09.03.2021

Ja ceramizery stosuję od lat. Pierwszy raz zalałem do starego seata ibiza diesel 270k przebieg. Od razu lałem najlepszy po testach preparat Xado Stage 1. W seacie silnik zdecydowanie ucichł, przestał tak mocno wibrować na postoju i spalanie spadło o prawie litr.

Po zakupie Accorda VIII (2.5 roku temu) zrobiłem płukankę i zalałem też Xado Stage 1. Spalanie spadło też o jakiś 1l. Pomiędzy wymianami oleju nie dolewam kompletnie nic bo po prostu poziom oleju  trzyma się na poziomie jak po wymianie (w międzyczasie jeździłem na shell 5w30 i Valvoline 0w30).
Za tydzień jadę na wymianę oleju i tym razem zaleję tańszego Ceratec od Liqui Moly.


  • 0

#272 jacob101

jacob101
  • Moderator
  • 2228 postów
  • Skąd:Police
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Sport Plus
  • KM:182
  • Paliwo:PB
  • Rok:2019
  • Nadwozie:FK7
Reputacja: 66
Wzorowa

Napisano 05:59, 12.07.2021

Kolejny magiczny srodek czy wyrzucone pieniadze? Proponuje obejrzec krotki filmik i ocenic. Nigdy nie stosowalem takich srodkow, ale wyglada to az za pieknie, ocencie sami ;)


  • 0

Było: crx 1990r. D16Z5, civic 1998r. D14A4
civic 2004r. D16V1, civic 2007r. R18A2,
Accord 2007r. N22A, Accord 2010r. N22B, Civic 2019 FK7


#273 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 06:34, 12.07.2021

Jak w Dodatki uszelchetniające olej typu Archoil.... lub ceramizer, który na dłuższą metę ma zmniejszyć zużycie części jakąś mogę przyjąć do wiadomości i sobie to wyobrazić to zwiększanie mocy i momentu w taki sposób jakimś środkiem nie ma co liczyć.

Użytkownik Wlodar edytował ten post 06:36, 12.07.2021

  • 0
                       

#274 Crisownik

Crisownik
  • Klubowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 21
Super

Napisano 06:49, 13.07.2021

Kolejny magiczny srodek czy wyrzucone pieniadze? Proponuje obejrzec krotki filmik i ocenic. Nigdy nie stosowalem takich srodkow, ale wyglada to az za pieknie, ocencie sami ;)

https://www.youtube....h?v=yAsqGTwLhLU

 

odpowiedz od Pana Jutuba.


  • 0

#275 Perzan

Perzan
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:57, 19.08.2021

Na wstępie trochę archeologii...

[...]
Ceramizer to Ceramizer nie jakieś tam Xado. Podważa pan Ceramizera
[...]

I tutaj Obywatelu Wasze stwierdzenie jest w złą stronę. Ja bym powiedział, że Xado to Xado, a nie jakiś tam Ceramizer.

Pierwsze kontakty z Xado miałem jakieś 20 lat temu. Było w oficjalnej polskiej dystrybucji. Zastanawiałem się dość długo nad zastosowaniem go w aucie. Na tyle długo, że Xado zdążyło zniknąć z rynku polskiego, a wtedy zaczęły się pojawiać wariacje na temat właśnie pod markami Ceramizer, Xeramics czy tak jakoś. O ile mnie pamięć nie myli, producentem była bodajże ta sama firma, która wcześniej dystrybuowała Xado. Tak więc oryginalny produkt został wyparty przez nasze hmmm... "rodzime" produkty. Wtedy też rozpocząłem poszukiwania i trafiłem na stronę producenta, która wtedy jeszcze nie miała swojej angielskiej wersji. Nie wiem jak sytuacja wygląda dziś, ale wtedy mieli w ofercie żele do broni palnej krótkiej, długiej, pneumatycznej i innych. Stąd też moje podejrzenia, że ta technologia trafiła z luf do silników i przekładni cywilnych. A to było już dla mnie wystarczająco przekonujące żeby poszukać oryginału.

Tyle tytułem krótkiego wstępu prehistorycznego.

Swoje Xado ściągałem wtedy z NL, ale nie odważyłem się zastosować tego w silniku. Upchnąłem za to kilka tubek do przegubów wewn/zewn oraz do skrzyni biegów. Wtedy Xado miało bodajże trzy stopnie/wersje wszystkich produktów: profilaktyczna/lekka odbudowa, średnia odbudowa i remont kapitalny ;-)  Moje auto miało ok. 160 tys. km teoretycznego przebiegu więc użyłem średniej odbudowy. Zgodnie z zaleceniami producenta pojeździłem ile trzeba i powoli jak trzeba, a przez następne 200 tys. km ja nie wiedziałem co to przegub czy kłopoty ze skrzynią biegów. Nie wiem ile w tym zasługi rewitalizanta, a ile japońskiej technologii (Toyota Carina E oryginał JP), ale na forach czytałem różne dziwne rzeczy związane z przeniesieniem napędu, a dla mnie temat nie istniał.

Natomiast do silnika może bym to i nalał, ale tylko jak ostatnia deska ratunku, będąc przygotowanym mentalnie i finansowo na remont czy wymianę.

Pozdro.


  • 0

#276 gkill

gkill
  • Forumowicz
  • 723 postów
  • Skąd:Pomorskie
  • Silnik:2,0
  • Wersja:CU1 polift elegance
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2011
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 15
Dobra

Napisano 13:42, 19.08.2021

https://www.youtube....h?v=yAsqGTwLhLU

 

odpowiedz od Pana Jutuba.

Silnik nowy na dotarciu jeszcze na fabrycznym oleju musiał się ułożyć a nie że jakiś ceramizer mu pomógł. Dla mnie ten panther to bzdura, do tego komentarze zablokowane by hejtów nie było.


Użytkownik gkill edytował ten post 13:44, 19.08.2021

  • 0

#277 Fallen

Fallen
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:18, 09.06.2022

Kupiłem honde z gruzosilnikiem co palił nawet 3l/1000km, pierwsze z czym kombinowałem to ceratec. Pobór spadł znacząco, nawet do 2l/1000km, po płukance + ceratec + molibden utrzymywało się nawet poniżej 1,5l/1000km.

Przy silnikach w tragicznym stanie faktycznie pomogło i to znacząco, poprawiło osiągi i zminimalizowało pobór oleju. Mam już nowy silnik, mimo tego że nie bierze oleju to i tak wlałem ceratec, bo przekonałem się że bardziej pomaga niż szkodzi.


Użytkownik Fallen edytował ten post 01:20, 09.06.2022

  • 0

#278 Perzan

Perzan
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:KR
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:11, 14.08.2022

Przy okazji wymiany sprzęgła poszło Xado do skrzyni. Zobaczymy w dłuższej perspektywie. Jak na razie przede mną długa trasa więc po powrocie można będzie powiedzieć, że proces regeneracji został ukończony.

Pozdro.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen, ceramizer, olej, branie oleju

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq