Skocz do zawarto艣ci


RODO w HAKP

Zdj臋cie
VII

Szarpanie na zimnym

VII szarpanie

Najlepsza odpowied藕 demos900 , 18:50, 03.10.2021

Problem z czasem zacz膮艂 si臋 pog艂臋bia膰 i dochodzi艂y nowe objawy jak poszarpywanie ju偶 na ciep艂ym silniku przy zmianie bieg贸w, przy dodawaniu i odejmowaniu gazu. Problem z p艂ynn膮 jazd膮 na 1 i 2 biegu (kangury itp).

 

Po 6 latach i przejechanych 60tys km zacze艂y wyskakiwa膰 check enginy i samoch贸d wchodzi艂 w tryb awaryjny. Nawet nie sprawdza艂em kod贸w b艂臋d贸w tylko od razu przyj膮艂em, 偶e ko艅czy si臋 czujnik pozycji peda艂u gazu.

 

Wyczy艣ci艂em tak jak jest to opisane na forum i wszystkie szarpania zar贸wno na zimnym jak i ciep艂ym silniku znikne艂y. Samoch贸d przesta艂 by膰 nerwowy, mo偶na p艂ynnie je藕dzi膰 na ka偶dym biegu. Zrobi艂em to jakie艣 3 tygodnie temu i do tej pory jest dobrze wi臋c my艣l臋, 偶e w moim wypadku by艂 to akurat ten czujnik

Przejd藕 do postu


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 demos900

demos900
  • Nowy
  • 18 post贸w
  • Sk膮d:mazowsze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 05:36, 12.07.2016

Witam,

Od d艂u偶szego czasu zmagam si臋 z problemem w 2.0 polift benz + gaz i wszyscy rozk艂adaj膮 r臋ce. Problemem jest to, 偶e po nocy gdy silnik si臋 porz膮dnie wych艂odzi jak nim ruszam to:

1) na 1 biegu czuje lekkie przymulenie op贸藕niona reakcja na gaz.

2) po pierwszych dw贸ch zmianach bieg贸w tj. z 1 na 2 i z 2 na 3 po puszczeniu sprz臋g艂a i dodaniu gazu nast臋puje szarpni臋cie (poszarpywanie) jakby przez sekund臋 zabrak艂o paliwa (by艂a z艂a mieszanka).

3) na jeszcze zimnym silniku jak zje偶d偶am z ronda na 2 biegu podczas przyspieszania czu膰 poszarpywanie. ( na gazie jest to ca艂y czas w zakresie obrot贸w 1500-3000)

 

Problemy te ust臋puj膮 natychmiast jak silnik z艂apie troch臋 temperatury.

Zrobione:

- czyszczenie przepustnicy - na ciep艂ym silniku si臋 poprawi艂a jazda, poszarpywanie itp.

- regulacja zawor贸w - by艂y za lu藕nie, teraz s膮 ssanie 0.25 wydech 0.3

- wymiana p艂ynu w wysprz臋gliku

- wyregulowanie k膮ta zap艂onu by艂 -2

- 艢wiece wymienione na ngk, cewki sprawdzane testerem - nie by艂o przebi膰, r贸wnie偶 podmienia艂em bez poprawy

- filtr powietrza czysty

- pomp臋 paliwa odrzucam poniewa偶 na gazie te偶 jest problem taki jak w punkcie 3

W ASO sprawdzali na komputerze prace wszystkich czujnik贸w i twierdz膮, 偶e nie ma 偶adnych nieprawid艂owo艣ci, oczywi艣cie 偶aden check si臋 nie 艣wieci.

 

Jedynie to mi teraz przychodzi do g艂owy to albo co艣 z instalacj膮 gazow膮 albo usterka mechaniczna (docisk?)

Czy mo偶e kto艣 spotka艂 si臋 z podobnym problemem? Ewentualnie ma jaki艣 pomys艂 ?


  • 0

#2 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 post贸w
  • Sk膮d:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 06:14, 12.07.2016

A jak ci k膮t ustawiali? :-)
  • 0

#3 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 09:16, 12.07.2016

Prawdopodobnie do wymiany jest sonda lambda, ma ju偶 du偶膮 bezw艂adno艣膰/op贸藕niony odczyt i dlatego auto zamula na zimnym silniku a ECU cz臋sto nie wyrzuca b艂臋du (艂atwo mo偶na kupi膰 dedykowan膮 sond臋 Denso).


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#4 demos900

demos900
  • Nowy
  • 18 post贸w
  • Sk膮d:mazowsze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:58, 12.07.2016

A jak ci k膮t ustawiali? :-)

 

Nie wiem, powiedzia艂 偶e ustawi艂 co pewnie oznacza艂o, 偶e zrobili reset kompa.

 

@Pejot

Teoretycznie twierdz膮, 偶e wszystkie czujniki daj膮 dobre parametry nawet podczas szarpania. Tak si臋 przed chwil膮 zastanawia艂em nad tym k膮tem wyprzedzenia zap艂onu, czemu si臋 rozjecha艂. Czy przypadkiem czujnik po艂o偶enia wa艂u nie odpowiada za to?


  • 0

#5 krzyzak24

krzyzak24
  • Forumowicz
  • 306 post贸w
  • Sk膮d:-
  • Silnik:-
  • Wersja:-
  • KM:-
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1111
  • Nadwozie:-
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:20, 12.07.2016

Nie wiem, powiedzia艂 偶e ustawi艂 co pewnie oznacza艂o, 偶e zrobili reset kompa.

 

 Czy przypadkiem czujnik po艂o偶enia wa艂u nie odpowiada za to?

Czujnik spalania stukowego.

Ja bym szuka艂 innego mechanika kto bardziej ogarnia OBD

 

Mam sond臋 i czujnik spalania stukowego wi臋c je艣li chcesz to mog臋 ci podes艂a膰 na podmian臋 ale dopiero w sobot臋 bo jad臋 do pi膮tku w tras臋.

Tak jak Pejot napisa艂 偶e trzeba by si臋 przyjrze膰 sondzie (pierwszej)

 

A mo偶e spr贸buj jeszcze zakr臋ci膰 gaz przy butli, wyje藕dzi膰 gaz i reset ECU. Wtedy par臋 dni na Pb i zobaczysz czy co艣 to da.


  • 0

#6 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 post贸w
  • Sk膮d:Mi艅sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:13, 12.07.2016

Ja bym obstawial sonde. Albo jednak zawory ustawione zostaly za ciasno
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, p艂yny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#7 micha艂WD

micha艂WD
  • Forumowicz
  • 99 post贸w
  • Sk膮d:艢l膮sk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:206
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:36, 12.07.2016

Rozumiem, 偶e szarpanie wyst臋puje na zimnym na Pb przed prze艂膮czeniem na LPG...?

Sprawd藕 korekty d艂ugie (LTFT) na LPG podczas d艂u偶szej jazdy (10-20km) oraz podczas d艂u偶szego postoju i pracy silnika na znamionowych obrotach biegu ja艂owego (>10min).


Komputer cofa zap艂on w przypadku pracy na kiepskim paliwie lub przy zbyt ubogiej mieszance co te偶 si臋 wi膮偶e z kiepskim paliwem a rezultatem jest spalanie stukowe.

Jak powy偶ej, sprawd藕 korekty LTFT


  • 0

#8 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 post贸w
  • Sk膮d:Krak贸w
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 13:57, 13.07.2016

 

@Pejot

Teoretycznie twierdz膮, 偶e wszystkie czujniki daj膮 dobre parametry nawet podczas szarpania. Tak si臋 przed chwil膮 zastanawia艂em nad tym k膮tem wyprzedzenia zap艂onu, czemu si臋 rozjecha艂. Czy przypadkiem czujnik po艂o偶enia wa艂u nie odpowiada za to?

 

Mog膮 sobie twierdzi膰 teoretycznie, niestety diagnostyka ECU w benzynowych Hondach jest mocno uproszczona w por贸wnaniu np. do marek europejskich i nie pokazuje wielu usterek, o zamulaniu na zimnym silniku by艂o wiele razy na forum:

 

http://www.accordklu...lniku/?hl=sonda


  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#9 Legwan90

Legwan90
  • Forumowicz
  • 83 post贸w
  • Sk膮d:Rzesz贸w
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:20, 16.07.2016

Demos900 mam dok艂adnie to samo. Pr贸bowa艂em tych samych zabieg贸w co Ty, opr贸cz wymiany p艂ynu w wysprz臋gliku. M贸j gazownik rozk艂ada r臋ce. Diagnostyka w ASO cud mi贸d - nic nie wida膰 z艂ego. 

 

S艂ysza艂em ju偶 kilka opinii, 偶e niekt贸re modele VII gen. ju偶 tak maj膮...


  • 0

#10 piotr9piotr

piotr9piotr
  • Forumowicz
  • 76 post贸w
  • Sk膮d:Frampol/CHF
  • Silnik:2.2
  • Wersja:LIFESTYLE
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:07, 21.08.2016

Mam to samo a je偶d偶臋 tylko na benzynie.


  • 0

#11 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 post贸w
  • Sk膮d:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:28, 21.08.2016

Witam,

Od d艂u偶szego czasu zmagam si臋 z problemem w 2.0 polift benz + gaz i wszyscy rozk艂adaj膮 r臋ce. Problemem jest to, 偶e po nocy gdy silnik si臋 porz膮dnie wych艂odzi jak nim ruszam to:

1) na 1 biegu czuje lekkie przymulenie op贸藕niona reakcja na gaz.

2) po pierwszych dw贸ch zmianach bieg贸w tj. z 1 na 2 i z 2 na 3 po puszczeniu sprz臋g艂a i dodaniu gazu nast臋puje szarpni臋cie (poszarpywanie) jakby przez sekund臋 zabrak艂o paliwa (by艂a z艂a mieszanka).

3) na jeszcze zimnym silniku jak zje偶d偶am z ronda na 2 biegu podczas przyspieszania czu膰 poszarpywanie. ( na gazie jest to ca艂y czas w zakresie obrot贸w 1500-3000)

 

Problemy te ust臋puj膮 natychmiast jak silnik z艂apie troch臋 temperatury.

Zrobione:

- czyszczenie przepustnicy - na ciep艂ym silniku si臋 poprawi艂a jazda, poszarpywanie itp.

- regulacja zawor贸w - by艂y za lu藕nie, teraz s膮 ssanie 0.25 wydech 0.3

- wymiana p艂ynu w wysprz臋gliku

- wyregulowanie k膮ta zap艂onu by艂 -2

- 艢wiece wymienione na ngk, cewki sprawdzane testerem - nie by艂o przebi膰, r贸wnie偶 podmienia艂em bez poprawy

- filtr powietrza czysty

- pomp臋 paliwa odrzucam poniewa偶 na gazie te偶 jest problem taki jak w punkcie 3

W ASO sprawdzali na komputerze prace wszystkich czujnik贸w i twierdz膮, 偶e nie ma 偶adnych nieprawid艂owo艣ci, oczywi艣cie 偶aden check si臋 nie 艣wieci.

 

Jedynie to mi teraz przychodzi do g艂owy to albo co艣 z instalacj膮 gazow膮 albo usterka mechaniczna (docisk?)

Czy mo偶e kto艣 spotka艂 si臋 z podobnym problemem? Ewentualnie ma jaki艣 pomys艂 ?

Przypuszczam, 偶e m贸wimy o tym samym ...

http://www.accordklu...przy艣pieszenia/

 

Jak ju偶 pisa艂em w przytoczonym i innym w膮tku - raczej wykluczy艂bym problem mechaniczny (sprz臋g艂o i docisk), to zmieni艂em to u mnie ponad m-c temu. 呕adnych r贸偶nic nie zauwa偶y艂em.


A jak ci k膮t ustawiali? :-)

Dok艂adnie - w jaki spos贸b oni ustawili k膮t, skoro on jest regulowany przez ECU ?


Prawdopodobnie do wymiany jest sonda lambda, ma ju偶 du偶膮 bezw艂adno艣膰/op贸藕niony odczyt i dlatego auto zamula na zimnym silniku a ECU cz臋sto nie wyrzuca b艂臋du (艂atwo mo偶na kupi膰 dedykowan膮 sond臋 Denso).

Nie mo偶na tego wykluczy膰, ale w moim przypadku (zmieni艂em sond臋, gdy偶 te偶 mia艂em tak膮 teori臋) poza l偶ejszym portfelem nic si臋 nie zmieni艂o :(


Demos900 mam dok艂adnie to samo. Pr贸bowa艂em tych samych zabieg贸w co Ty, opr贸cz wymiany p艂ynu w wysprz臋gliku. M贸j gazownik rozk艂ada r臋ce. Diagnostyka w ASO cud mi贸d - nic nie wida膰 z艂ego. 

 

S艂ysza艂em ju偶 kilka opinii, 偶e niekt贸re modele VII gen. ju偶 tak maj膮...

Zgadza si臋 - je艣li ASO nie zobaczy kodu b艂臋du to dla nich jest wszystko OK. Nawet w dokumentach opisuj膮cych wykonane czynno艣ci potrafili wpisa膰, 偶e "odbyli jazd臋 testow膮 i moc silnika oraz zachowanie auta w normnie" (kpina!).

 

Niestety temat jest bardziej z艂o偶ony ni偶 mog艂oby si臋 wydawa膰. Boryka si臋 z nim wiele os贸b - i o ile mi wiadomo, na razie nie uda艂o sie znale藕膰 przyczyny.


  • 0

Pozdrawiam,
Micha艂


#12 demos900

demos900
  • Nowy
  • 18 post贸w
  • Sk膮d:mazowsze
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:19, 21.08.2016

sonde podmienia艂em i nic nie da艂o. Ja ci powiem, 偶e mam podobne obserwacje do twoich. Np. niskie spalanie z 300 km 70% miasto 艣rednia wychodzi 8,6. Jak by艂o jeszcze wszystko dobrze to 10 litr贸w na liczniku by艂o norm膮 i tam pare innych z tamtego tematu ale ju偶 nie pami臋tam kto co pisa艂.

 

Og贸lnie na razie odpu艣ci艂em temat, ze wzgl臋du na to, 偶e najpierw chce pozby膰 si臋 instalacji gazowej, kt贸ra przesta艂a mi by膰 potrzebna i po tej operacji mo偶e co艣 jeszcze podzia艂am, bo na chwile obecn膮 to wygl膮da to w ten spos贸b, 偶e gazownik m贸wi, 偶e mapa gazu rozje偶d偶a si臋 od mapy benz a w aso mowi膮, 偶e map benz rozje偶d偶a si臋 od gazu. Tak偶e standard.


  • 0

#13 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 post贸w
  • Sk膮d:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:28, 25.08.2016

sonde podmienia艂em i nic nie da艂o. Ja ci powiem, 偶e mam podobne obserwacje do twoich. Np. niskie spalanie z 300 km 70% miasto 艣rednia wychodzi 8,6. Jak by艂o jeszcze wszystko dobrze to 10 litr贸w na liczniku by艂o norm膮 i tam pare innych z tamtego tematu ale ju偶 nie pami臋tam kto co pisa艂.

 

Og贸lnie na razie odpu艣ci艂em temat, ze wzgl臋du na to, 偶e najpierw chce pozby膰 si臋 instalacji gazowej, kt贸ra przesta艂a mi by膰 potrzebna i po tej operacji mo偶e co艣 jeszcze podzia艂am, bo na chwile obecn膮 to wygl膮da to w ten spos贸b, 偶e gazownik m贸wi, 偶e mapa gazu rozje偶d偶a si臋 od mapy benz a w aso mowi膮, 偶e map benz rozje偶d偶a si臋 od gazu. Tak偶e standard.

U mnie ostatnie spalanie wysz艂o 8,1 - na prawd臋 dzieje si臋 tutaj co艣 dziwnego :)


  • 0

Pozdrawiam,
Micha艂


#14 Ajlowiu

Ajlowiu
  • Forumowicz
  • 42 post贸w
  • Sk膮d:Garwolin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 05:32, 26.08.2016

Ja mia艂em podobne objawy a okaza艂o si臋 偶e jedna z cewek zaplonowych by艂a wlozona z jakiej艣 badziewiastej firmy. Wymieni艂em ja na nowke i auto cyka
  • 0

#15 Mihty

Mihty
  • Forumowicz
  • 191 post贸w
  • Sk膮d:KR
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 05:47, 26.08.2016

Ja mia艂em podobne objawy a okaza艂o si臋 偶e jedna z cewek zaplonowych by艂a wlozona z jakiej艣 badziewiastej firmy. Wymieni艂em ja na nowke i auto cyka

Ja zrobi艂em u siebie pomiary rezystancji wszystkich cewek (pisa艂em o tym w innym w膮tku). W zasadzie rezystancja na ka偶dej z nich jest nieco inna, wi臋c brak mi tutaj wsp贸lnego mianownika.

Czy nadal masz t臋 cewk臋? Jeste艣 w stanie zmierzy膰 op贸r na poszczeg贸lnych pinach ?


  • 0

Pozdrawiam,
Micha艂






R贸wnie偶 z jednym lub wi臋ksz膮 ilo艣ci膮 s艂贸w kluczowych: VII, szarpanie

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq