Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
V

Jak podpiąć przewody w Accord 2.0 97. Help!

V Accord 1997 Benzyna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:35, 27.05.2016

Hej. Chciałem wymienić kable zapłonowe w moim Accordzie i na starcie zrobiłem błąd. Wypiąłem wszystkie stara na raz i teraz nie wiem jak mam prawidłowo podpiąć nowe :( Który przewód do której wtyczki.
Wiem wiem. Nic tylko się śmiać :) ale tak czy inaczej proszę o pomoc.
Załączam link do zdjęć na gdrive https://drive.google...dmFWUVhKNmlVTms

Z góry dzięki! :)


Użytkownik moloh edytował ten post 19:49, 27.05.2016

  • 0

#2 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 20:53, 27.05.2016

Wykręć świece zapłonowe .Zdemontuj kopułkę rozdzielacza .Kręć silnikiem tak aby ustawić górny martwy punkt 1 cylindra (tłok w górnym położeniu- możesz sobie włożyć w otwór świecy długi wkrętak będziesz widział jak się podnosi i w którym momencie staje ) Jak już wkrętak będzie nieruchomy patrzysz palec rozdzielacza w jakim jest położeniu -to będzie pierwszy cylinder.Tak robisz z każdym cylindrem .Kolejność zapłonu 1342. Pierwszy cylinder od napędu rozrządu


  • 0

#3 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:09, 27.05.2016

Wykręć świece zapłonowe .Zdemontuj kopułkę rozdzielacza .Kręć silnikiem tak aby ustawić górny martwy punkt 1 cylindra (tłok w górnym położeniu- możesz sobie włożyć w otwór świecy długi wkrętak będziesz widział jak się podnosi i w którym momencie staje ) Jak już wkrętak będzie nieruchomy patrzysz palec rozdzielacza w jakim jest położeniu -to będzie pierwszy cylinder.Tak robisz z każdym cylindrem .Kolejność zapłonu 1342. Pierwszy cylinder od napędu rozrządu

przed tym jak mi odpisałeś znalazłem stare zdjęcie mojej hondy i wydaje mi sie ze dobrze podpiąłem. A idzie to tak - https://drive.google...MzA5M2kwQ3ZmN3c

 

Mimo to auto nie odpaliło. Moze zdarzył sie rozładować akumulator. A przy okazji zobaczyłem ze pod aparatem zapłonowym na dole jest dosyć morko... nie wiem od czego ten wyciek. Masz/macie jakieś pomysły?


  • 0

#4 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 21:30, 27.05.2016

O-ring sprawdzałeś?


Użytkownik backdraft998 edytował ten post 21:30, 27.05.2016

  • 0

#5 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:26, 27.05.2016

O-ring sprawdzałeś?

Jeszcze nie, jutro sprawdze za dnia jeśli uda mi sie rozkręcić bo nigdy nie bawiłem sie sam z naprawami.


  • 0

#6 lipson

lipson
  • Klubowicz
  • 913 postów
  • Skąd:KUJ-POM
  • Silnik:mam
  • Wersja:LS, AP1
  • KM:220, 240
  • Paliwo:PB
  • Rok:9700
  • Nadwozie:CE7, AP1
Reputacja: 29
Super

Napisano 23:38, 27.05.2016

Zanim zdejmiesz aparat zaplonowy to zaznacz sobie jego ustawienie i zwróć uwagę na ustawienie walka-nie pomyl sie o 180 stopni. Mimo to polecam podjechać gdzies na lampe-ustawienie kąta zaplonu.
  • 0

#7 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:08, 28.05.2016

Zanim zdejmiesz aparat zaplonowy to zaznacz sobie jego ustawienie i zwróć uwagę na ustawienie walka-nie pomyl sie o 180 stopni. Mimo to polecam podjechać gdzies na lampe-ustawienie kąta zaplonu.

Temat z podpinaniem kabli zamykam a kontynuacje rozmowy przenosze pod temat: "Mokro pod silnikiem" żeby sie nie pogubić.

Co do o-ringa nie mam narzędzi żeby się dostać i zdjąć kopułke. Srubokret nie wchodzi a tej duzej plastikowej rury po lewej nie moge odkrecic bo sruba zardzewiała. Jestem zmuszony podrzucić auto do mechanika.


  • 0

#8 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:07, 31.05.2016

Wykręć świece zapłonowe .Zdemontuj kopułkę rozdzielacza .Kręć silnikiem tak aby ustawić górny martwy punkt 1 cylindra (tłok w górnym położeniu- możesz sobie włożyć w otwór świecy długi wkrętak będziesz widział jak się podnosi i w którym momencie staje ) Jak już wkrętak będzie nieruchomy patrzysz palec rozdzielacza w jakim jest położeniu -to będzie pierwszy cylinder.Tak robisz z każdym cylindrem .Kolejność zapłonu 1342. Pierwszy cylinder od napędu rozrządu

Dla pewności czy po tym zdjęciu możesz powiedzieć czy abym na pewno podpiął dobrze przewody?  https://drive.google...kwQ3ZmN3c/view


  • 0

#9 backdraft998

backdraft998
  • Forumowicz
  • 1280 postów
  • Skąd:Radom
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:g
Reputacja: 32
Super

Napisano 18:38, 31.05.2016

Robiłeś tak jak Ci mówiłem ? Masz założoną kopułkę więc nie wiem czy faktycznie zapłon na pierwszym cylindrze pokrywa się z palcem w kopułce.Sprawdź wszystko jeszcze raz. Możesz to sobie ułatwić ustawiając rozrząd na znaki.Robisz to tak jak przy ustawianiu zaworów
  • 0

#10 moloh

moloh
  • Forumowicz
  • 31 postów
  • Skąd:Polska
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:130
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:25, 31.05.2016

Robiłeś tak jak Ci mówiłem ? Masz założoną kopułkę więc nie wiem czy faktycznie zapłon na pierwszym cylindrze pokrywa się z palcem w kopułce.Sprawdź wszystko jeszcze raz. Możesz to sobie ułatwić ustawiając rozrząd na znaki.Robisz to tak jak przy ustawianiu zaworów

Nie, ale sprawdziłem podłączenie i jest prawidłowo :) Chyba wszystko wskazuje na cewkę


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: V, Accord, 1997, Benzyna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq