Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
all_gen

Wygłuszenie nadkola matami od zewnątrz

all_gen

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#31 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 27.04.2015

A przyklejanie coś daje? Czy wystarczy wsunąć obie maty pod tapicerkę? ruszać to się raczej nie powinno chyba...

        Jeśli chodzi o maty bitumiczne czy butylowe to dla lepszego efektu tłumienia rezonansu powinny być one  dobrze podgrzane suszarką lub opalarką jeśli trzeba.Powinny być także dobrze dociśnięte do podłoża a nie tylko w pionie.Jeśli chodzi o piankę wyciszającą czy poroso nie ma to znaczenia, wystarczy że nie będzie się przemieszczać.

        Jeśli chodzi o nadkola przednie.Ja użyłem maty dekarskiej Soudal z aluminium dostępnej w Castoramie, gdyż jest bardzo plastyczna i mocno łapie(nadaje się też z firmy atlas) 2 warstwy i  pianki kauczukowej 9 mm też x2.Okleiłem tym nadkola plastikowe od strony wewnętrznej.Dało niezły efekt jeśli chodzi o kałuże jak i o szum opon.

        Nadkola tylnie wykleiłem od wewnątrz .Trzeba wyciągnąć całą tylną kanapę.Dałem 2 warstwy maty dekarskiej bitumicznej pod siedzisko kanapy i na to piankę kauczukową 9 mm i poroso.Na boki kanapy czyli nadkola dałem mate dekarską i 2 warstwy porosa.Muszę powiedzieć ze dało niezły efekt z tylu - wyciszyło szum opon.Do klejenia pianki i porosa używałem kleju butapren Dragon 250 ml  castorama.-8 zł.

       Jeśli chcesz dobrze wyciszyć podłogę to warto wyciszyć także tunel środkowy.Musisz się wtedy liczyć z tym ze całą wykładzinę będziesz musiał wyciągać.Ale jeśli coś robić to porządnie a nie po łebkach.Wtedy są najlepsze efekty.

       Ogólnie rzecz biorąc mam wyciszone całe auto prócz miejsc gdzie jest gródź od wewnątrz i nie dało się dostać, także chętnie podzielę się doświadczeniem.


Użytkownik Marcin karakow edytował ten post 22:31, 27.04.2015

  • 0

#32 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 27.04.2015

Dzieki za info. Ja na razie zrobiłem drzwi przednie pianką gms i zmniejszylem do minimum szpary między tapicerka a szyba. Podkleilem tez uszczelkę szyby przedniej. Ogólnie mam wrażenie, że szumy powietrza się zmniejszyły.
Teraz zostały szumy od kół. Na razie zamówiłem matę gms 07 i piankę gms 01 coby zrobić przód podłogi podobnie jak ma Wlodar. Niestety nie mam możliwości wszystkiego rozebrać, wiec będę próbował tapicerkę odchylic i wtedy kleic. Tył na razie odpuszczam, bo jak kiedyś się przesiadlem to jest dużo ciszej.
Chciałbym jeszcze coś zrobić z nadkolami przód od zewnatrz. Jeśli dobrze rozumiem to matę soudal i piankę dałeś między nadkole plastikowe a blachę (klejąc do nadkola)? Te nadkole w VI gen jest dość wąskie (nie zakrywa całej wnęki) i wyciszenie dałeś też takie wąskie? I mimo tego efekt odczuwalny?
  • 0

#33 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:01, 27.04.2015

Dzieki za info. Ja na razie zrobiłem drzwi przednie pianką gms i zmniejszylem do minimum szpary między tapicerka a szyba. Podkleilem tez uszczelkę szyby przedniej. Ogólnie mam wrażenie, że szumy powietrza się zmniejszyły.
Teraz zostały szumy od kół. Na razie zamówiłem matę gms 07 i piankę gms 01 coby zrobić przód podłogi podobnie jak ma Wlodar. Niestety nie mam możliwości wszystkiego rozebrać, wiec będę próbował tapicerkę odchylic i wtedy kleic. Tył na razie odpuszczam, bo jak kiedyś się przesiadlem to jest dużo ciszej.
Chciałbym jeszcze coś zrobić z nadkolami przód od zewnatrz. Jeśli dobrze rozumiem to matę soudal i piankę dałeś między nadkole plastikowe a blachę (klejąc do nadkola)? Te nadkole w VI gen jest dość wąskie (nie zakrywa całej wnęki) i wyciszenie dałeś też takie wąskie? I mimo tego efekt odczuwalny?

U mnie słychać jedynie szum powietrza przy większych prędkościach oraz  przytłumioną pracę zawieszenia przy gorszych drogach.Ja sie juz do tego przyzwyczaiłem , ale brat jak od czasu do czasu jezdzi za pasażera to jest pod wrazeniem komfortu jazdy.Ważne są też ciche i komfortowe opony- polecam Goodyear efficientgrip performance .Ja mam 16 '' 205 .Ale im węższe tym jest ciszej.Tak wykleiłem to wąskie nadkole omijając miejsca styku z blachą by spasowało.Usztywniło i obciążyło to plastik.Jeśli sam plastik coś izoluje a ma grubość powiedzmy 1 mm.A 2 warstwy maty dekarskiej mają grubość ponad 3 mm i do tego pianka troche pochałnia szum to musi to coś dać;)


  • 0

#34 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:46, 28.04.2015

Z tym wąskim nadkolem chodziło mi o to, że jak jest takie wąskie, to i tak szum idzie obok niego. Chyba, że to zostało tak pomyślane, że zakrywa akurat kawałek, który styka się z wewnętrzną częścią kabiny. Dzięki za porady. Jak tylko pogoda pozwoli zabiorę się za wklejanie tego plastikowego nadkola
  • 0

#35 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 28.04.2015

Z tym wąskim nadkolem chodziło mi o to, że jak jest takie wąskie, to i tak szum idzie obok niego. Chyba, że to zostało tak pomyślane, że zakrywa akurat kawałek, który styka się z wewnętrzną częścią kabiny. Dzięki za porady. Jak tylko pogoda pozwoli zabiorę się za wklejanie tego plastikowego nadkola

No jest tam wolna przestrzeń.Mozesz ja wypełnić od strony drzwi demontując je.Ale bez przesady.Mi szum nadkoli nie przeszkadza po wyciszeniu.Zaklej sobie otwory tech. w drzwiach matami Boll twardymi , to ci też dużo da.


  • 0

#36 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:21, 29.04.2015

Czy pod tapicerką z przodu pod nogami miałeś gołą blachę? Ja dzisiaj na chwile odchylilem, żeby zobaczyć jak to wygląda i mam tam jakaś osłonę gumową/plastikową z otworami na podały. Jak daleko ona sięga w stronę fotela? Mata chyba powinna pójść pod tą gumę, tylko pytanie czy ci się zmiescila i czy w ogóle ja miałeś?
  • 0

#37 Marcin karakow

Marcin karakow
  • Forumowicz
  • 102 postów
  • Skąd:Zamość
  • Silnik:2.0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:silver sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:25, 29.04.2015

Czy pod tapicerką z przodu pod nogami miałeś gołą blachę? Ja dzisiaj na chwile odchylilem, żeby zobaczyć jak to wygląda i mam tam jakaś osłonę gumową/plastikową z otworami na podały. Jak daleko ona sięga w stronę fotela? Mata chyba powinna pójść pod tą gumę, tylko pytanie czy ci się zmiescila i czy w ogóle ją miałeś?

cala podłoga  wygłuszona jest fabrycznie materiałem zmniejszającym rezonans - odpowiednik maty bitumicznej, butylowej.Mata gumowa zaczyna się mniej więcej na wysokości pedałów, w miejscu gdzie podłoga przechodzi w ścianę grodziową i konczy się gdzieś wyżej.Ta mata gumowa jest z jakby pianką sklejona i chłonie wilgoć.Dlatego dałęm pod nią taśme dekarską bitumiczną i piankę zamkniętokomórkową(kauczukową), a miejsca jest tam sporo.


  • 0

#38 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:29, 29.04.2015

.....tak też tak miałem i dałem pod spód


  • 0
                       

#39 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:08, 01.05.2015

Wczoraj zabrałem się za wyklejanie plastikowych nadkoli z przodu. Okazało się, że od połowy do przodu mam je przyczepione na jakieś nity, których nie idzie zdjąć bez uszkodzenia :-( jedynie wiec odchylilem brzeg od strony drzwi i tam wykleilem matą gms 07 i na to piankę gms. Czy jest sens to robić również w przedniej części nadkola? Jak tak, to będę musiał to jakoś zerwać i kupić nowe spinki.
Efektów na razie nie testowałem :-)

Użytkownik Carlos123 edytował ten post 11:09, 01.05.2015

  • 0

#40 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:13, 01.05.2015

Wlodar:
A u Ciebie samo wygluszenie plastikowych nadkoli dużo dało? Czy robiłeś wszystko od razu i trudno powiedzieć?

Użytkownik Carlos123 edytował ten post 13:13, 01.05.2015

  • 0

#41 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 22:50, 01.05.2015

Nie pamiętam ...one mają dość małą powierzchnię .Pamiętam ,że dołożyłem wyciszenia  w tym miejscu

tu zdjęcia zapożyczone  z  zafiraklub.... jak ktoś dokładał oryginalne wyciszenie którego nie miał ale możesz po zdjęciu sam wykleić lub dołożyć maty gms01 np. podwójnie. Także widać ,ze fabryka dla ozdoby tego tam nie kładzie

http://www.fotoszok....ad/582e8d94.jpg

http://www.fotoszok....ad/14b46915.jpg

http://www.fotoszok....ad/9e914c47.jpg


Użytkownik Wlodar edytował ten post 22:53, 01.05.2015

  • 0
                       

#42 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 04.05.2015

Zrobiłem wreszcie test na autostradzie po wyklejeniu plastikowych nadkoli. Wg pomiaru głośności przez apke na telefon wychodzi minimalnie lepiej. Przy 130kmph około 69-71dB. wcześniej było chyba około 1dB więcej. Zbiegło to się jeszcze niestety z wymianą opon na letnie, wiec ciężko to odnieść. W sumie u mnie zimowe są cichsze, wiec można przyjąć, że jest trochę lepiej. Zobaczymy jeszcze jak w deszczu. Niemniej do spodziewanego efektu jeszcze trochę brakuje. Pewnie powinienem teraz zrobić podłogę, ale to jak będę miał większa chwile wolnego czasu. Chciałem ją zrobić na szybko, ale tam widzę jest więcej grzebania (nawet bez odkręcania foteli)
  • 0

#43 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
  • Skąd:ZSZ
  • Silnik:3.0
  • Wersja:S-line
  • KM:240
  • Paliwo:ON
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Avant
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:57, 04.05.2015

Apka w tel.... trochę nie konieczne :)
  • 0

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂


#44 Wlodar

Wlodar
  • Forumowicz
  • 5250 postów
  • Skąd:P
  • Silnik:123
  • Wersja:Abc
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:1234
  • Nadwozie:N
Reputacja: 33
Super

Napisano 12:14, 04.05.2015

Podłoga powinna pomóc więcej
  • 0
                       

#45 Carlos123

Carlos123
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 15.06.2015

Apka w tel.... trochę nie konieczne :)

 Na ucho zawsze jest słabo, apka liczę, że przynajmniej powtarzalne pomiary daje... ;)

 

Wracam do tematu...

Marcin karakow: jak zdjąłeś taki plastik przytrzymujący wykładzinę pod pedałami. On nie jest na śruby, tylko jakieś zatrzaski, i nie chciałbym tam czegoś połamać.

 

pawel12: jak Twoje prace? Udało się coś zrobić i czy słychać efekty?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: all_gen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq