Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Tourer - bagażnik nie działa

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:59, 22.11.2009

Witam, stałem się posiadaczem od kilku dni autka jak go kupiłem to nie działała tylna klapa ani z przycisku kluczyka ani z klapy, na kontrolce świeci się napis TAIL GATE. Na początku myślałem że to będzie może tylko jakaś błacha sprawa ale po przeczytaniu na internecie kilkunastu tematów rozebrałem plastiki z klapy i wszystko wydaje się w ok zwróciłem uwagę że wiązka elektryczna która podobno często się przeciera prawdopodobnie jest wymieniona na nową gdyż ma podwójną izolację, czytałem że po wymianie serwisowej ktoś też tak miał. Samochodzik ma przejechane 77000 km mam pełną dokumentację samochodu ostatni raz był w serwisie w sierpniu, autko przyjechało z FRANCJI, czy ewentualnie przysługuje mi jakaś gwarancja? Po niedzieli zacznę udawać się do serwisu HONDY i zaczerpnąć informacji na ten temat. czy macie jakieś sugestie czytałem że sterownik szyb pada od strony kierowcy w drzwiach, czy on może być przyczyną, czy ewentualnie droższa sprawa moduł otwierania klapy na podsufituwce, macie jakieś rady jak to ewentualnie sprawdzić, w poniedziałek udam się do elektryka ale jak znam życie to pewnie będą problemy. jeszcze zapytam gdyż mam kabelek OBDII i w audi, czy VW sam sobie diagnozowałem usterki, czy w tej Accord jest program do diagnozy? Dzięki za jakieś sugestie!
  • 0

#2 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:43, 22.11.2009

A nie masz zablokowanej klapy tym zamkiem koło fotela kierowcy?? Dokładnie koło dźwigni otwierania klapy i wlewu paliwa...
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:52, 22.11.2009

Nie sprawdzałem autko mam od 2 dni a książka jest po francusku więc niewiele wywnioskowałem zaraz sprawdzę ten przełącznik nawet nie wiedziałem że takowy istnieje jak sprawdzę to dam znać ale kolejna rzecz jaką sie dowiedziałem o autku :-D
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:59, 22.11.2009

W dziale klubowicz jest instrukcja PL oraz manual do accorda VII gen oraz wiele innych przydatnych gadżetów. http://www.accordklu...opic.php?t=2795
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:12, 22.11.2009

Witam ponownie jeżeli chodzi o tą blokadę to takowej nie mam w tym miejscu ( jest jedynie zaślepka) więc porozpinałem wszystkie kostki w klapie również te od modułu zamykania klapy na podsufitce sprawdziłem jeszcze raz bezpieczniki i okazało się że bezpiecznik nr 1 się spalił więc go wymieniłem 10A. Podpiąłem wszystkie wtyczki w klapie i po jakieś minucie ponieważ od razu nie działało klapa "ożyła" zamykała siei otwierała z przycisków jak i z pilota. Więc zbyłem cały szczęśliwy ale że szczęście nie trwa długo po jakiś 5 próbach zamknięcia i otwarcia po zamknięciu klapy automatycznie ponownie " martwica". Więc od nowa wszystko sprawdzam wtyczki porozpinałem i wpiąłem bezpieczniki wszystkie sprawdzone OK a klapa nadal nie działa - wielka lipa. no cóż bubel straszny Hondy, czy macie jakieś sugestie??? Jutro jadę do kolegi diagnosty jak podepnie pod kompa to moze bedzie wiadomo o co chodzi!

tekst został poprawiony czytaj Regulamin Forum

[ Dodano: 2009-11-23, 20:27 ]
Witam ponownie widzę że jakoś mało pomysłów macie na mój problem ale że sam jestem związany z branżą motoryzacyjną udało mi się samemu uporać z problemem, a mianowicie rozpracowałem cały układ elektryczny z pomocą schematu manuala i tak od bezpieczników aż po ostatnią kostkę krok po kroku i wszystko działa, a problem mianowicie był w wiążce elektrycznej bo jak wczoraj klapa ożyła mi na 2 min i później już była martwica wiec można było wykluczyć uszkodzenie modułu i sterownika, i tak sam problem tkwił w kostce idącej od modułu zamykania drzwi pod dachem podsufitówki do wiązki klapy bagażnika, jest to dość szeroka na kilkanaście ( nie liczyłem ) pinów i to ona po dokładnym przeczyszczeniu sprajem do styków elektrycznych powodowała przerwanie układu, jak się ją wypięło to klapa zamykała się kilka razy i nadal martwica i błąd kontrolki TAIL GATE. po dokładnym rozebraniu przeczyszczeniu wszystko działa jak należy. Mam nadzieję ze może komuś kto będzie miał taki problem z elektryczną klapą bagażnika to mój opis pomoże, od jutra wezmę się za parujące reflektory, bo to akurat dla mnie żaden problem do naprawy. Pozdrawiam.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:39, 11.06.2010

Serwus!

identyczny problem się u mnie pojawił, w dodatku po raz drugi,
za pierwszym razem zima, mróz, trzasnąłem klapą i zamek umarł,
pojechałem więc do serwisu Hondy, podłączyli pod komp i stwierdzili, że popsuł się mechanizm zamka,
zaproponowali, że zamówią, bagatela 1800zl,
poszperałem na allegro i znalazłem klapę za 400zł z której wykręcili mi sam zamek
pojechałem znów do Hondy, z nowym modułem, po 45 minutach stwierdzili ze wymienili i klapa odżyła
(nie jestem jednak pewny czy dokonano wymiany, bo z wielką ochotą i dziwnym uśmiechem przyjęto stary zamek, z którym i tak nie miałem co zrobić)

po 1,5 roku, pewnej soboty przejechałem ponad 50km mega wyboistych dróg i znów problem się powtórzył,
nie działa otwierania zamka od zewnątrz, nie działa zamykanie przyciskiem ani też z pilota,
oczywiście świeci sie tail gate i co dziwne działa podświetlenie przycisku zamykania klapy,
rozmontowałem klapę i podsufitkę, wszystkie wtyczki OK, nic się nie poluzowało,
sprawdziłem miernikiem, do zewnętrznej klamki dochodzi prąd 5V,
przepalił się tez bezpiecznik (trzeci od prawej str w najniższej listwie)

po zdemontowaniu osłon klapy zauważyłem, że umieszczone na bokach przewody idące do zamka i przycisku
owinięte są szarą, raczej nie oryginalną taśmą (czarna jest pod nią)

wydaje mi się, że to nie usterka zamka,, nie działają także siłowniki otwierania klapy

może macie pomysł gdzie może leżeć źródło problemu i co z tym fantem zrobić ?
  • 0

#7 Ramzes

Ramzes
  • Forumowicz
  • 63 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 03:54, 12.06.2010

no kurcze, chyba jekies fatum, u mnie wczoraj pojawil sie podobny problem, taki pech ze przed wyjsciem do pracy. Normalnie otworzylem klape bagaznika i tyle, po probie jej zamkniecia nie dziala elektryczne domykanie zamka przez co nie moge zamknac klapy (jezdze ze sznurkiem przywazanym do klapy zeby sie nie otwarla podczas jazdy), i to nie wszystko z kuczyka jaki z przycisku nie zamyka sie klapa, no tak jakby nie bylo pradu, jedynie co zauwazylem ze w klamce od otwierania klapy jest prad, poniewaz jak ja przycicne slychac charakterystyczny odglos silniczka, tylko nie wim co on otwiera jak zamek i tak jest otwarty i jeszcze jedno centraly zamek jedynie dzial na zamykanie drzwi kluczykiem a przyciskiem na kluczyku moge tylko je otworzyc, dzisiaj jak sie wyspie pierwsze co zrobie to sprawdze forum co do odpowiedzi a drogie spruboje cos pogmerac. Jedynie co sie boje ze bez serwisu sie nie obejdzie.

[ Dodano: 2010-06-12, 19:10 ]
znalazlem rozwazanie, problem tkwil w zamku, zablokowal sie jeden stycznik koloru niebieskiego znajdujacy sie przy zaczepie zamka patrzac od tylu, trzeba bylo rozkrecic zamek sciagnac biale plastikowe obudowy i trzeba bylo sie dobrze wpatrzyc poniewaz jest ona slabo widoczny i to on pozostawal caly czas wlaczony i prawdopodobnie on blokowal caly uklad poczawszy od zamykania klapy a skonczywszy na domykaniu zamka
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:12, 10.07.2010

Witam ma tez podobny problem a mianowicie moja klapa sia zamyka z przycisku i z pilota ale nie moge jej otworzyc jak wcisne przycisk na pilocie otwieranie klapa odskoczy i widac i slychac jak drzy ale jej nie podnosi jak podejde i troszke ja uniose dosłownie o 30 cm w momencie otwierania juz dalej pójdzie sama . Czekam na pomoc . Dziekuje i pozdrawiam
  • 0

#9 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:05, 11.07.2010

Honda swojego czasu miała akcję serwisowa polegającą na wymianie wadliwej wiązki elektrycznej klapy bagażnika.Popytajcie w ASO czy istnieje taka możliwość.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:04, 11.07.2010

Pytałem w hondzie ale mam za duzy przebieg i na gwarancji niechca na to spojrzec

[ Dodano: 2010-07-11, 21:11 ]
Ale mysłe ze to raczej nie wiazka bo zamykanie działa normalnie tylko tak jakby siłownik nie miał siły jej podniesc ale nie jestem pewny co do siłownika wiec niechce wydawac pieniedzy bez pewnosci moze jest jakis sposób zeby to w miare dokładnie zweryfikowac.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:57, 06.09.2010

Powiem ci tak. Mialem podobny problem (auto z Anglii) z tym ze u mnie zaczynala sie zamykac ale tak jakby brakowalo mocy do zamkniecia. Myslalem ze to kwestia regulacji. Pojechalem do serwisu hondy a tam powiedzieli ze to blad fabryczny, ktory zdaza sie w tym roczniku. Sprawdzil numery VIN i okazalo sie ze kwalifikuje sie do wymiany w ramach gwarancji (poza gwarancja koszuje to ok 7000zl). Kazali zapytac o to w Anglii bo jak powiedzieli musialbym im przedstawic dokumenty ze nie byla bita itp. Wrocilem do Anglii i tam tez okazalo sie ze zrobia to za darmo :-))))))) ale..... niestety tuz przed wymiana (pneumatyki lub elektroniki lub obu) okazalo sie ze przekroczylem o 5tys przebieg (165000km) i niestety nie moga tego zrobic za free :-(((( MASAKRA!!! Mam nadzieje ze tobie sie uda masz tylko 77000 wiec nie powinno byc problemu.
Powodzenia!!!
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:19, 06.11.2010

podepnę się pod temat, nie mam jeszcze acco w kombi, ale interesuje mnie fakt, że niektóre acco, które mają elektryczną klapę mają przycisk otwierania obok VSA a nie które nie, możecie mi to objaśnić?
  • 0

#13 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:35, 06.11.2010

niektóre acco, które mają elektryczną klapę mają przycisk otwierania obok VSA a nie które nie,

Wrzuć jakąś fotę, jak to niby wygląda, bo ciekawy jestem, a nigdy się z tym nie spotkałem. :shock:
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:29, 07.11.2010

proszę bardzo:
http://fotoo.pl/host..."hosting zdjęć"
  • 0

#15 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 23:04, 07.11.2010

Poliftowe maja guzior w środku. przedliftowe tylko z klucza
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq