Skocz do zawartości


RODO w HAKP

VII

Klima się nie załącza, dziwnie pracuje// Przekaźniki klimy// Czujnik ciśnienia klimatyzacji "zamienniki"

VII klima problem z klima elektryka klimy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
479 odpowiedzi w tym temacie

#61 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:56, 30.07.2013

a jak to sprawdzić ?
  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#62 MeHowK

MeHowK
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Radziejowice
  • Silnik:D16
  • Wersja:---
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:1991
  • Nadwozie:ED6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:36, 31.07.2013

najprościej to go wymienić...

ja niestety za swój dałem chory pieniądz bo prawie 200zł...

ale objaw był taki, że klima chodziła... ale chłodziła tylko przez chwilę... potem dawała "letnie" powietrze... a teraz zanim wyruszę w trasę zostawiam auto na kilka minut i jak wsiadam to aż SUTY DĘBA STAJĄ :-P

choć po pewnym czasie nie jest już tak zimno - pewnie sprężarka będzie do wymiany... :-?
  • 0

#63 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:41, 31.07.2013

Ale sprężarka załączała się i ciepłe powietrze leciało?bo u mnie to sprężarka nie załącza się ,niemam teraz jak ale musze sprawdzić czy napięcie dochodzi do niej
  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#64 MeHowK

MeHowK
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Radziejowice
  • Silnik:D16
  • Wersja:---
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:1991
  • Nadwozie:ED6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:02, 31.07.2013

sprężarka chodziła ale nie chłodziła...

jeśli Ci się nie załącza to sprawdź wtyczkę przy osuszaczu (u mnie była i może u Ciebie też jest) bo może nie ma styku i nie podaje sygnału do załączenia sprężarki... a przekaźnik sprawdzałeś??
  • 0

#65 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:19, 31.07.2013

tak przekaźnik sprawdzałem działa i napięcie jest na przekaźniku,musze pomierzyć czy do sprężarki dochodzi moze dziś wieczorem wezmę się za to ,nie mam schematu klimy i niewiem czy przekaźnik złapie jeżeli czujnik któryś zadziała czy dopiero za przekażnikiem przez czujniki napięcie przechodzi do sprężarki .Czynnik jest raczej bo po odłączeniu czujnika ciśnienia wyłączają sie wentylatory i jak nacisnąłem na zawór to ulatnia się więc raczej stawiam na jakiś bezpiecznik przy sprężarce
  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#66 MeHowK

MeHowK
  • Forumowicz
  • 34 postów
  • Skąd:Radziejowice
  • Silnik:D16
  • Wersja:---
  • KM:110
  • Paliwo:PB
  • Rok:1991
  • Nadwozie:ED6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:24, 31.07.2013

i sprawdź czy przy osuszaczu masz kostkę... jeśli masz to możliwe, że kabelki nie stykają i trzeba ją "usprawnić" ;-) - ja to musiałem zrobić u siebie bo sprężarka w pewnym momencie nie załączała się...
  • 0

#67 tomas_str

tomas_str
  • Forumowicz
  • 175 postów
  • Skąd:TSK
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:26, 31.07.2013

Ok dzieki za sugestie Pozdrawiam . Przed sprężarką to są 2 zabezpieczenia termiczne?tzn 1 przed a drugi zatopiony w elektromagnesie?i czy ten pierwszy działa wielokrotnie czy przepala się raz i już koniec?
  • 0

Lpg: Stag 300-4 ISA2; AC R01; Barracuda


#68 jajacek

jajacek
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:londyn
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:14, 06.08.2013

Witam ,jestem tu od niedawna i potrzebuje rady expertow. Posiadam 2.2d 2005 Ex. Gdy przestala dzialac regulacja szyby kierowcy zamowilem caly panel (uzywany) i zamontowalem. Oprocz tego ze nie pomoglo,przestala dzialac regulacja i ogrzewanie lusterek a co najgorsze wogole nie dziala nadmuch i klima. Mam panel dotykowy i gdy wlanczam AC pojawia sie komunikat ze najpierw musze wlaczyc silnik. Nadmieniam ze sterowanie radiem dziala bez problemu. Dodatkowo nie wyswietla mi temperatury zewnetrznej na obrotomierzu. Sprawdzilem bezpieczniki i przekazniki. Bede wdzieczny za jakakolwiek wskazowke.
  • 0

#69 1jarcio

1jarcio
  • Forumowicz
  • 39 postów
  • Skąd:Olsztyn
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 03.06.2014

Witam

Odświeżę temat.

Czy przy wymianie czujnika ciśnienie klimatyzacji trzeba nabijać ją ponownie czy znajduje się tam jakiś zawór do blokady.

Pozdrawiam


  • 0

#70 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:56, 24.06.2014

Witam,

 

Taki przypadek:

- klima przestała działać

- sprawdzone bezpieczniki i przekaźniki, niestety to nie to

- auto u mojego wieloletniego mechanika - wyszło, że się chłodnica klimy utleniła

- chłodnica wymieniona, dodatkowo jeszcze przewód naprawiony bo sie przetarł z lekka

- na nowo nabita, wsyzskto szczelne i fajne mechanicznie

- klima nie załącza się, sprzęgiełko nie działa, wiatrak nie działa

- żadnych błędów

- ponownie sprawdzam przekaźniki i bezpiecnziki wg schematu, wszystko działa jak powinno - przy zwieraniu na krótko gitara

- wniosek jakby coś z wyzwalaniem przekaźników, więc sterowaniem klimą.

(mam serwis manuala i według niego działałem, mam pojęcie o elektryce i elektronice, ale mniejsze o sekwencji załączania się różnych elementów w klimie, tzn cyz np nieobracający się wiatrak powoduje nie załączanie się sprzęgiełka, czy może odwrotnie, itp itd)

 

Czy ktoś miał podobny temat ?!?


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#71 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:02, 25.06.2014

Masz z kim zmienić się na chwile  na radio? Tylko musi być od diesla. Słyszałem o przypadkach że sterowanie klimą  w radiu siadło. Gdzieś na forum było jak zrobić  test auto off na radiu, jak znajdę to wrzucę linka


Użytkownik darek85 edytował ten post 09:30, 25.06.2014

  • 0

#72 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:14, 25.06.2014

Mam wersję z navi.. niestety nie mam. Coś słyszałem o tym teście, ale nie mogę znaleźć teraz.

 

EDIT

OK, znalazłem

 

Odczytywanie kodu DTC (bez HDS)

Wyświetlacz audio-HVAC posiada funkcję samodiagnozy dla układu sterującego klimatem. Aby uruchomić funkcję samodiagnostyki, należy wykonać następujące czynności:

1. Włączyć zapłon (II).

2. Nacisnąć przycisk AUTO, następnie przycisk OFF. Przytrzymać oba przyciski wciśnięte przez 1 minutę.

Bez systemu nawigacji satelitarnej:


Jeśli system wykryje usterkę w ukłądzie, na wskaźniku temperatury zaświeci się odpowiedni segment (od A do S) sygnalizujący usterkę. Wskaźnik temperatury będzie wyświetlał co sekundę na przemian cyfry „88”(wszystkie segmenty wskaźnika świecą) i odpowiedni segment sygnalizujący kod usterki (od A do S).

UWAGA: System wyświetla kody usterek (DTC) tylko wtedy, gdy przyciski AUTO i OFF są wciśnięte. Jeśli przyciski zostaną zwolnione, wyświetlacz zostanie wyczyszczony. Powrót do wyświetlania DTC nastąpi po ponownym naciśnięciu przycisków AUTO i OFF.

W celu ustalenia znaczenia DTC przejść do tabeli usuwania usterek wg DTC. Jeśli segmenty wskaźnika temperatury nie świecą, a układ ciągle nie jest sprawny, sprawdzić sygnały wejściowe modułu sterującego klimatem lub przejść do tabeli objawów usterek.

Wyłączanie funkcji samodiagnostyki

3. Aby anulować funkcję samodiagnozy, należy wyłączyć zapłon. Po skończeniu naprawy uruchomić ponownie funkcję samodiagnostyki, aby upewnić się, że nie ma innych usterek.

Mam problem z załączeniem grafiki

 

cały temat tu


Użytkownik ToMala edytował ten post 12:39, 25.06.2014

  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#73 kiniusz

kiniusz
  • Forumowicz
  • 615 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:type-r
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 18:29, 25.06.2014

wentylator załącza się równolegle z kompresorem więc nie są od siebie zależne

sprawdził bym czujnik ciśnienia (najlepiej podmienić na sprawdzony sprawny)

ew przerwa w zasilaniu czujnika lub na czujniku temperatury który jest na parowniku (bądź uszkodzony ten czujnik)


  • 0
<p>2,2 ATR www.ultracar.waw.pl</p>
<p> :dres: NOWY ADRES!!! ul. Modlińska 330b </p>
<p> </p>

#74 darek85

darek85
  • Forumowicz
  • 133 postów
  • Skąd:Mansfield
  • Silnik:2.2
  • Wersja:CR-V
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:suv
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:25, 26.06.2014

Żeby podmienić czujnik ciśnienia musi spuścić czynnik z klimatyzacji. Odepnij z niego kostkę i drutem, kablem zewrzyj 2 piny w kostce i włącz klimatyzacje. Jeśli klima ruszy to czujnik do wymiany. Czujnik Ciśnienia jest pod maską przy lampie od pasażera strony. Jest tam też mały wizjer.

 

EDIT

 

Za wysokie lub za niskie ciśnienie również może być powodem nie załączania się sprężarki


Użytkownik darek85 edytował ten post 08:29, 26.06.2014

  • 0

#75 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:34, 26.06.2014

OK, zrobiłem AUTO, OFF i AUTO+OFF i Mrugały wszystkie okienka i znikały, tyle, że po znikaniu, po stronie pasażera, na lewym segmencie zostawała kreska F

 

o na tym zielonym:

 

88 -------- 88

 

link do segmentów


  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII, klima, problem z klima, elektryka klimy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq