Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Podgrzewane lusterka


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 18:58, 25.09.2008

Witam Problem jest tego typu że jakoś mi nie grzeją lusterka. Czyżby przy pełnej elektryce szyb i lusterek nie było podgrzewania lusterek?? Czy u mnie coś jest nie tak?? W innych markach aut jak była elektryka to i ogrzewanie lusterek było

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:43, 25.09.2008

A masz wogóle osobny włącznik do podgrzewania lusterek ??
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:09, 25.09.2008

Takowego włącznika nie mam Ale w innych markach zawsze było to podpięte pod podgrzewanie tylnej szyby Trochę mnie dziwi brak podgrzewania bo pełna elektryka jest, klima jest, a podgrzewania brak :?: :?:

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 20:11, 25.09.2008

Ja włączam ogrzewanie na tylną szybę i podgrzewa mi lusterka.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:28, 25.09.2008

W większości aut którymi jeździłem jak była elektryka to i ogrzewanie było podpięte pod tylną szybę Może ktoś z wersją LS podpowie czy ma podgrzewanie lusterek :?: :?:

#6 r.wolf

r.wolf
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:37, 25.09.2008

w poprzednim aucie mialem tak ustawione ( fabrycznie ) ze kiedy ustawialem przelacznik lusterek z prawej na lewa w pozycji neutralnej ( srodkowej ) to automatycznie wlaczalo sie podgrzewanie lusterek. Moze u Ciebie jest tak samo ustawione
Jezeli masz pieprzyc glupoty ... najlepiej sie nie odzywaj ... konsekwencje moga byc tragiczne ... dla ciebie !!!

#7 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:47, 25.09.2008

W Accordzie VI generacji przed liftingiem podgrzewanie było opcjonalne, po liftingu było już standardem. Nie ma wyłącznika (tak ja było w V generacji) gdyż jest podpięte na stałe POD ZAPŁON (zapłon włączony - podgrzewanie włączone).

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#8 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 06:17, 26.09.2008

Widzę że kolega "kiziol111" posiada accorda z 99 w wersji LS - wiec jak jest u kolegi :?: :?:

#9 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:55, 26.09.2008

Nie mam podgrzewania na 100% - wyciągnij kolego jeden z wkładów lusterka i sprawdź czy znajduje się tam tzw. mata grzewcza ??
Będziesz miała natychmiastową odpowiedź.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#10 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 13:45, 26.09.2008

Prosto powiedzieć wyciągnij Nigdy tego nie robiłem wiec nawet nie wiem od czego zacząć Ale sądzę że jeśli ty nie masz to i ja nie mam Tak się zastanawiam czy by sobie nie zamontować takiego grzania i podpiąć pod grzanie tylnej szyby Pewnie jakiś elektryk samochodowy by to zrobił za kilkadziesiąt złotych

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:08, 26.09.2008

kiedyś zamontowałem sobie ogrzewanie lusterek w civic poprzednim wózku żeby sprawdzić czy działają po prostu dotykałem lusterka dłonią powinny być ciepłe albo drugi sposób chuchałem na nie jak nie grzały para utrzymywała się dłużej jak grzały schodziła natychmiast proste ale działa

#12 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:44, 27.09.2008

Prosto powiedzieć wyciągnij Nigdy tego nie robiłem wiec nawet nie wiem od czego zacząć Ale sądzę że jeśli ty nie masz to i ja nie mam Tak się zastanawiam czy by sobie nie zamontować takiego grzania i podpiąć pod grzanie tylnej szyby Pewnie jakiś elektryk samochodowy by to zrobił za kilkadziesiąt złotych


Dobrze myślisz kolego w tym podgrzewaniem lusterek - jednak to nie będzie takie proste.
A mianowicie nasze lusterka są klejone, tzn. wkład lustra jest przyklejony do plastikowej obudowy, która następnie jest osadzona na elektrycznym regulatorze sterującym.
Do czego dążę - jeśli chcesz zamonotować maty grzewcze to musiałbyś rozkleić wkład lustra i obudowę do której przylega (klej trzyma mocno - może lustro pęknąć).
Musisz rokleić ponieważ mata grzewcza znajdować się powinna pomiędzy tymi właśnie elementami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:33, 27.09.2008

Przerabiałem to w civic przy pierwszym lusterku za bardzo się spieszyłem i strzeliło drugie poszło bez problemu szkło przyklejone było na 3 taśmach dwustronnych do ramki ja podważałem po kawałku aż w końcu wyszło lepszy sposób podobno jest jak się włoży do gorącej wody plastik ulegnie rozszerzeniu i powinno bez problemu wyjść dodam że zamontowanie mat to nie problem , większy miałem żeby przeciągnąć kable z kabiny do drzwi

#14 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:20, 27.09.2008

Racja kable to już większy problem - w Civic-u może były 3 lepce, natomiast w Accordzie trzyma klej na całej powierzchni, a to już lekki kłopot, wiem bo sam wymieniałem wkład.
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:33, 29.09.2008

w zwiazku z rozmowa na temat podgrzewania lusterek mam pytanie czy ktoś wyciągał wkład lusterka wraz z plastikowa ramką, z manuala wyczytałem że całość zamocowana jest na klipsach do silniczka - zatem czy bardzo mocno trzymają te klipsy, czy jest jakiś opatentowany sposób na odbezpieczenie klipsów i wyciągniecie wkładu ??




IPB Skin By Virteq