Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

Czujnik Położenia Pedału Gazu - i-CTDI 2.2 Accord Tourer

VII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 deepeshe

deepeshe
  • Nowy
  • 8 postów
  • Skąd:polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:52, 18.06.2013

Witam. Historia jest taka. Ostatnio kilka razy wywalało mi kontrolke silnika + VSA! Podczas jazdy ze stałą prędkością lub podczas ruszania kiedy delikatnie pszyciskałem pedał gazu. Pojawia sie lekkie szarpanie (jakby nie dostawał sygnału). Auto wchodzi w tryb awaryjny. Musze odczekać kilka minut aby znowy jechać( z zapalnoną kontrolką sinika). Jednak kiedy poruszam troche linka która dochodzi do czujnika i samym czujnikiem, kontrolka silnika znika.
Byłem u mechanika podłączył od kompa i pokazało błąd P1248. Miałem sie z nim jeszcze umówić aby dokładnie mógł zdiagnozować czy to czujnik od gazu. Jeżdząc autem przez kolejny tydzień używałem tempomatu i auto zachowuje sie normalnie bez żadnego szarpania/przerywania. Problem pojawia sie jedynie kiedy jade stałą prędkością z nogą na pedale.
Czytałem podobne tematy i wszystko wskazuje na ten czujnik. Chce kupić i sam go wymienić (tym samym oszczędzają na robociźnie) Czy będę wstanie to sam wymienić? Czy wystarczy tylko odkręcić czujnik i wymienić? Jak podłączyć linkę która łączy sie z czujnikiem?


Bedę wdzięczny za info..


  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 06:32, 19.06.2013

Odpinasz akumulator, wymieniasz i odpalasz na 10 minut żeby wszystko się poustawiało.
http://www.accordklu...highlight=p1248
  • 0

#3 tomi65

tomi65
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Wigan
  • Silnik:2.2
  • Wersja:accord
  • KM:130
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:t
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:29, 24.01.2015

Wystarczy wyczyscic potencjometr.

Użytkownik tomi65 edytował ten post 14:30, 24.01.2015

  • 0

#4 Zibigor

Zibigor
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:11, 14.08.2015

Koledzy przeglądam tego typu tematy bo u mnie w moim accord 2,2 i-ctdi Taurer jest tego typu problem przy ruszaniu z jedynki nie zawsze auto mi chce jechać wbije drugi bieg i auto idzie z kopyta a z jedynki obroty się kręcą ale nie ma mocy mam go rok i wcześniej tego nie było ruszał jak przystało na Honde z silnikiem 140 koników czy to może być elektryczny pedał gazu bo tak mi już znajomki sygnalizowali ale zakup kosztuje koło 2klocki jak pytałem w ASO i u prywatnych dostawców. Będę wdzięczny za jakieś sugestei. Zbyszek


  • 0

#5 klimekgce

klimekgce
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:irlandia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:37, 13.02.2016

Koledzy przeglądam tego typu tematy bo u mnie w moim accord 2,2 i-ctdi Taurer jest tego typu problem przy ruszaniu z jedynki nie zawsze auto mi chce jechać wbije drugi bieg i auto idzie z kopyta a z jedynki obroty się kręcą ale nie ma mocy mam go rok i wcześniej tego nie było ruszał jak przystało na Honde z silnikiem 140 koników czy to może być elektryczny pedał gazu bo tak mi już znajomki sygnalizowali ale zakup kosztuje koło 2klocki jak pytałem w ASO i u prywatnych dostawców. Będę wdzięczny za jakieś sugestei. Zbyszek

Kolego mam podobny problem czy moze juz go rozwiazales bo w aso na kompie nic nie pokazuje ???


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq