Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord 2.0 VTEC 1998 problem z automatyczną skrzynią biegów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:46, 04.02.2011

Witam Klubowiczów,
Jestem szczęśliwym użytkownikiem Accorda 2.0 VTEC Automatic + Trip-Tronic z 1998 roku. Właśnie z automatyczną skrzynią mam problem. Od jakiegoś czasu (nie wiem jak dlugo poniewaz nie byłem jeszcze wtedy użytkownikiem tego auta) mruga zielona kontrolka czwartego biegu. Ponieważ auto nie miało przeglądu, nie mogłem dokładnie sprawdzić jak się zachowuje na drodze. Odbyłem tylko b. krótką i wolna przejażdżkę drogą osiedlową. Poprzedni właściciel twierdził że kontrolka mruga już jakiś czas, bez efektów w postaci źle działającej skrzyni. Okazało się to nieprawdą, gdyż automat nie przekłada biegów. Trip-Tronic również nie działa. Możliwe jest tylko zmienianie biegów poprzez przesuwanie dzwigni automatu od 1, 2, D3 do D4, z tym że tak naprawdę działają tylko 2 biegi do przodu jeden z dwóch pierwszych i jeden z D i wsteczny. Spotkaliście się już z takim problemem? Nie wiem czy naprawa skrzyni leży w moim zasięgu finansowym.
Pozdrawiam
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2,946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 07:35, 05.02.2011

Zielona dioda mruga zawsze jak skrzynia wchodzi w stanserwisowy czyli cos sie z nia dzieje dlatego żeby konkretnie ustalić przyczynę usterki podłącz accorda pod komputer odczytaj kod błędu i dopiero działaj, bo to może być głupstwo w postaci niekontakty lub któryś czujnik.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:33, 05.02.2011

Dzięki za sugestię. Co w takim razie, może być przyczyną wadliwego działania skrzyni?
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4,275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:12, 05.02.2011

na początek zmień olej na zalecany do automatów czyli ATF od Hondy, do nabycia w serwisie
cena chyba 80pln/ 1l
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq