Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co myślicie o osłonie katalizatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:45, 03.02.2011

Coś bi brzęczało więc udałem się do tłumikarza. Ten stwierdził że skorodowała obudowa katalizatora i się telepie więc zamiast coś z tym zrobić mówi że ją zerwie i usunie. Nie pomyślałem i mówię ok. Jeżdzę tak rok ale przyszła refleksja. Bo byłem u mechanika i ten mi mówi że katalizator jest w nie najlepszym stanie. Myśle sobie że rok bez obudowy to woda i inny syf, który bezpośrednio na niego działa. I ten się przedwcześnie przepala. Chociaż zapchany nie jest i z autem jest ok. Szukam teraz obudowy żeby ją znów założyć. Co o tym myślicie. Jak nie wjeżdżam w kałużę itd. to mogę dalej bez szkody dla niego jeździć ?
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:01, 03.02.2011

Ja za nową osłonę płaciłem 300zł, bo to samo miałem, skorodowała i brzęczała (Co ciekawe też w zeszłym roku).
(taki informacyjny post, bo na konkretne pytanie odpowiedzi konstruktywnej nie dam)
  • 0

#3 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:08, 03.02.2011

Dzięki za info. A co o tym sądzą inni forumowicze ?
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:21, 03.02.2011

Ja mam zerwaną osłonę już od kilku lat. Wóz mknie tak samo i nic już nie brzęczy...
  • 0

#5 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:56, 03.02.2011

Trwałość katalizatora i tak jest ograniczona nie można zwalać winy na brak osłony. Ja w kazdej hondzie wywalałem bo brzeczały i nic mi sie z katem nie działo. Predzej zaszkodzi mu zły skład mieszanki np. na gazie.
  • 0

#6 xxxmariusxxx

xxxmariusxxx
  • Forumowicz
  • 558 postów
  • Skąd:Otwock
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:47, 03.02.2011

Bo byłem u mechanika i ten mi mówi że katalizator jest w nie najlepszym stanie.


Co mial na mysli mechanik? Ze sie rozsypal w srodku czy ze skrodowal z zewnatrz?
  • 0

#7 zbyty1

zbyty1
  • Forumowicz
  • 134 postów
  • Skąd:Mazowieckie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:38, 04.02.2011

też myślę, że mechanik ocenił katalizator bez sensu. Gdyby było coś z nich nie tak to bym czuł że się np. zapycha, auto ma mniej mocy itd. Jedynie co mógł ocenić to wizualnie. Dlatego właśnie zastanawiam się jaki wpływ na zużycie kata ma obudowa.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq