Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Migający odczyt temperatury zewnętrznej - o co chodzi ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:03, 27.01.2011

Witam,

Wczoraj w czasie jazdy zdarzyło mi się to po raz pierwszy :-o

Mianowicie pole na wyświetlaczu, gdzie akurat była ustawiona opcja wyświetlania temperatury zewnętrznej, chwilę po odpaleniu samochodu i po przejechaniu kilkuset metrów, zaczęło mi migać. Po wciśnięciu guzika funkcyjnego na zegarach do przełączania opcji (tzn. pokrętło dimmera będące również przyciskiem) miganie ustaje i więcej już się nie pojawia - do zgaszenia samochodu (całkowite wyjęcia kluczyka ze stacyjki) i ponownego odpalenia. Nie wiem czy w momencie ustawienia wyświetlania innej wartości w tym miejscu (ODO), również zaczyna mi to migać, bo akurat miałem włączony termometr i nie pomyślałem, żeby to zmienić.

Co to może być ??

pzdr.
Dylu
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:13, 27.01.2011

Pewnie bylo tam 3 stopnie lub mniej? Takie ostrzezenie, ze moze byc slisko, przestaje migac po 10 sekundach
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:17, 27.01.2011

Pewnie bylo tam 3 stopnie lub mniej? Takie ostrzezenie, ze moze byc slisko, przestaje migac po 10 sekundach


Były dokładnie 3st na plusie, ale przy niższej temp, nawet jak miałem -10 nie zauważyłem, żeby to migało :-/
  • 0

#4 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:14, 27.01.2011

Miga tylko gdy temperatura spada do 3 stopni. Np. odpalasz autko pokazuje 5 st. jedziesz i podczas jazdy ochładza się do 3 st, wtedy zamiga.
  • 0

#5 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:04, 27.01.2011

Miga tylko gdy temperatura spada do 3 stopni. Np. odpalasz autko pokazuje 5 st. jedziesz i podczas jazdy ochładza się do 3 st, wtedy zamiga.


Dzięki za wyjaśnienie. Nie ukrywam, że trochę mnie to zdziwiło, bo w sumie pomyślałem sobie, że może to być ostrzeżenie o możliwości oblodzenia, ale z drugiej strony zastanowił mnie fakt, czemu nie miga jak temp wynosi 0 czy np. -5.

Już się bałem, że to jakaś informacja o błędzie odczytu, lub coś podobnego :mrgreen:
  • 0

#6 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:13, 27.01.2011

w ten sposób sygnalizuje nagły spadek temperatury (wyjeżdzasz z garażu mroźną zima)
  • 0

#7 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 00:45, 30.01.2011

Zauważyłem jeszcze taką zależność . Jest ok -4 stopnie na podwórku ale pod wiatą jest ok -1 . Wyjeżdżając z pod wiaty po pewnej chwili właśnie zamruga mi to ostrzeżenie (-3stopnie ). Jadę w trasę wracam wieczorem jest -10 a pod wiatą ok-6 . To na drugi dzień przypuśćmy z rana jest -5 . Drugi raz się nie włączy to ostrzeżenie mimo ,że odpalam samochód po całej nocy gdzie stał . W fokusie z 2005 u rodziców za każdym odpaleniem silnika jest ostrzeżenie w postaci świecącej gwiazdki(zielona albo czerwona i sygnału dźwiękowego )
  • 0

#8 adkrzywda

adkrzywda
  • Forumowicz
  • 248 postów
  • Skąd:Bochnia
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:51, 30.01.2011

Bo to ostrzeżenie jest tylko przed nagłą zmianą temperatury (gołoledź itp.). Jak jedziesz autem i jest na plusie i nagle spadnie temp. żebyś się nie zdziwił jak np. będziesz miał problemy z zatrzymaniem się. Jak rano wychodzisz z domu i jest powiedzmy te -5, to wiesz że może być ślisko. Generalnie to tylko takie ostrzeżenie żeby być czujnym :-P
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq