Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Problem z elaktryką a konkretnie światłami tylnymi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:31, 26.01.2011

Witam. Pojawił mnie się problem tego typu, iż po naciśnięciu pedału hamulca zapalają się wszystkie światła w tylnych lampach za wyjątkiem migaczy, tzn przeciwmgielne, cofania i stopu, a zaczeło się od tego że nie było stopu, ale się okazało że był spalony bezpiecznik i po wymianie zaczęły dziać się takie cuda, kto może ma jakąś koncepcje co się mogło stać to proszę o pomoc, przypuszczam że jakaś zwara gdzieś się musiała zrobić ale gdzie????, kable w bagażniku wyglądają na dobre :(
  • 0

#2 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:15, 26.01.2011

Najprawdopodobniej masa, słabe przewodzenie 'amperków'.
Może też być spowodowane wilgocią, czy też uszkodzeniem mechanicznym któreś z żarówek (np. luźna bańka).

Ale ja bym obstawiał masę. U kolegi w primerze przy takich samych objawach pomogło proste założenie dodatkowego przewodu masowego z jednej z lamp do karoseri.

powodzenia
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:12, 27.01.2011

Ok dziś się postaram sprawdzić tą mase, ale z drógiej strony troche mnie się dziwne wydaje żeby to była masa bo światła świecą dobrze nie przygasają, ale sprawdzimy ...
  • 0

#4 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:41, 27.01.2011

Sorry, ale zapomiałem dodać, że jeżeli wywalilo bezpiecznik to może być zwarcie gdzieś. Sprawdź przewody do lamp, oczyść styki i pryśnij preparatem do styków.
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:40, 28.01.2011

Ze stykami i masą jest wszystko w porządku, gdzieś musi być zwara, ale już ręce opadają gdzie to się mogło coś stać !! Wczorajszego wieczoru nawet rozebrałem trochę środka i sprawdziłem wiązkę co idzie na tył, ale jest w porządku...
  • 0

#6 Roman Czyżak

Roman Czyżak
  • Forumowicz
  • 74 postów
  • Skąd:Nakło nad Notecią
  • Silnik:2,0
  • Wersja:LS
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:49, 28.01.2011

Bezpieczniki zabezpieczają zasilanie na przewód plusowy (+). Sprawdź przekaźnik, mogły w nim skleić się styki i cały czas pozostają zwarte.
Niemożliwe jest, aby przetarły się przewody (jeden może tak, ale nie od razu kilka).
roman.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:30, 30.01.2011

W jaki sposób sprawdzić te przekaźniki?? A tak wogłule czy cofania i stop idą przez przekaźnik?? a jak tak to który to, czy też które jak są dwa?? Teraz już za każdym razem jak włożę nowy bezpiecznik po naciśnięciu hamulca momentalnie się pali :/
  • 0

#8 19marek76

19marek76
  • Klubowicz
  • 167 postów
  • Skąd:Morden, Surrey
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:138+
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 30.01.2011

a włącznik przy pedale hamulca? jak również tak jak wspomiałem na początku żarówki. Nie wiem jakie masz, ale czesto w dwuwłóknowych możesz mieć zwarcie. Ja bym spróbował odłączyć wszyskie 'stopy' a potem podłączać pojedyńczo i sprawdzać.
  • 0
<p>Marek<br><br><strong>H</strong>appy <strong>O</strong>wners <strong>N</strong>ever <strong>D</strong>rive <strong>A</strong>nything else</p>

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:02, 31.01.2011

Nawet po odpięciu wszystkich kostek z lamp tylnich dalej pali bezpiecznik,
Orientuję się ktoś, czy zdjęcie deski rozdzielczej ułatwi znacząco dojście do wiązek elektrycznych i przewodów znajdujących się nad nogami kierowcy??
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq