Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Przerywa silnik po przelaczeniu z PB na LPG


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:41, 24.01.2011

Ostatnio bylem zmuszony odlaczyc listwe wtryskowa od LPG.
Po jej ponownym zalozeniu nie dziala tak jak poprzednio. Zimny silnik odpala na benzynie i po paru min przelacza sie na gaz. Po przelaczeniu, silnik przez 2-3 sekundy pracuje na 2 cylindrach i szarpie. Potem wszystko wraca do normy i dziala bez zarzutu.
Co moglem zrobic nie tak?
Myslalem ze pomylilem wtyczki zaworkow z listwy LPG, ale probowalem je podmienic i nadal jest to samo.

Drugie pytanie:
Co musze zakupic abym mogl sam podregulowac/ustawic instalacje LPG. Chodzi mi tutaj o przewod od laptopa do instalacji i jakis program. Mam juz dosc jezdzenia do jedynego gaziarza w miescie, ktory poklika chwile w laptopie, cos tam niby przestawi, zainkasuje 30-50 zl a problem nadal nie rozwiazany :/
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 09:47, 24.01.2011

Kolego - na początek napisz jakie masz podzespoły instalacji. Zwłaszcza jaki komputer.
  • 0

#3 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:36, 24.01.2011

Chyba Stag 300, listwa Valtek.
A moze to nie wina instalacji LPG tylko tego czysczenia EGR Plate, ktore tu opisalem: http://www.accordklu...pic.php?t=16946
Powiedzcie czy dobrze mam podlaczone te wtyczki, bo znalalzlem na nich rozne cyferki i nie wiem czy czegos nie pomylilem.
Dołączona grafika

Czy czyszczenie EGR Plate moze miec wplyw na to?
Dodam ze to szarpanie dzieje sie tylko na zimnym silniku.
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#4 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 14:10, 24.01.2011

Ja obstawiałbym za niską temperaturę przełączenia na gaz.


Po drugie - jak ściągałeś wtyczki wtryskiwaczy - nie były one w innej kolejności?
Albo kolejno 1-2-3-4, lub tak jak kolejność zapłonu chyba 1-3-4-2??
  • 0

#5 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:23, 24.01.2011

Tez o tym myslalem, ale wczesniej bylo dobrze, nawet przy nizszych temperaturach.
Sugerowalem sie tymi cyferkami na wtyczkach (nie na przewodach) i na pewno byly w tej kolejnosci. Zdziwilo mnie tylko dlaczego dwie srodkowe wtyczki maja oznaczenie "2". Zamienialem je miejscami ale to nic nie dalo.
A te oznaczenia na przewodach to nie wiem co oznaczaja, kolejnosc wtrysku, zaplonu?
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:30, 24.01.2011

Oznaczenia na przewadach to oznaczenia wtryskiwaczy, gazownicy najczesciej odcinaja wtryskiwacze benzynowe traktujac pierwszy od rozrzadu , wiec ja bym sprawdzil czy wten sposub sa podpieta okablowanie pod wtryskiwacze, A czy tylko rozpinales wiazke elektryczną ? Czy rozpinalesn tez przewody od wtryskiwaczy do dysz w kolektorze ssacym?
  • 0

#7 daro2004

daro2004
  • Forumowicz
  • 87 postów
  • Skąd:koplany
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:52, 24.01.2011

U mnie gazownik odpinał wtryskiwacze a potem podpiął w odwrotnej kolejności (na odwrót)i podczas przełączania silnik aż przygasał na parę sekund, a potem działało wszystko normalnie.Przepnij wtryskiwacze.
  • 0

#8 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:38, 25.01.2011

czy tylko rozpinales wiazke elektryczną ? Czy rozpinalesn tez przewody od wtryskiwaczy do dysz w kolektorze ssacym?

Demontowalem cala listwe, rozpinalem wszystkie wtyczki i demontowalem wszystkie przewody do dysz w kolektorze. Wszystkie rurki siedza ciasno na dyszach i sa mocno zacisniete opaskami.

Przepnij wtryskiwacze.

Ale jak ? W jakiej kolejnosci?
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#9 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:32, 25.01.2011

No ma masz jak byk zawieszki na kablach. Na zdjęciu widać kolejność 4-1-3-2. Zrób 1-2-3-4 (od lewej do prawej). Wiem, że w Accordzie liczy się od prawej do lewej, ale na 100% gaziarz myślał po "niemiecku".

Podpinać wtyczki na pałę - mój komentarz -> :k
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#10 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
  • Skąd:Rybnik/ Kraków
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Alfa 159
  • KM:200@230
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Sportwagon :)
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:15, 25.01.2011

Najlepiej ściągnij sobie z AC gazu instrukcje jak podpiąć calą instalacje, zobacz jakie kable (kolory) ida do wtrysków benzynowych i wtedy będziesz wiedział (po kolorach kabli) jak wpiąć wtryski gazowe

Powinno być tak:
1 cyl. Wtrysk benzynowy- wychodzi żółty kabel, wtedy wtyczkę ze żółto szarym kablem na wtryskiwacz gazowy odpowiadający cylindrowi wtrysku benzynowego
2 cyl wtrysk benz - wychodzi zielony - wtyczka z zielono szarym na wtrysk gazowy
3 cyl wtrysk bezn wychodzi czerwony - wtyczka z czerwono szarym na wtrysk gazowy
4 cyl wtrysk benz wychodzi niebieski - wtyczka z niebiesko szarym na wtrysk gazowy
  • 0

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#11 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:13, 25.01.2011

Podpinać wtyczki na pałę - mój komentarz -> :k

Nie podpinalem na pale, tylko poprawialem po czlowieku ktory je rozpinal.

Temat opanowany-mozna zamknac.
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ

#12 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 22:19, 25.01.2011

michal750, to napisz jeszcze co było.
  • 0

#13 michal750

michal750
  • Forumowicz
  • 223 postów
  • Skąd:Łęczyca
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:53, 26.01.2011

Drobiazg-balagan w przewodach.
Czlowiek ktory mi demontowal listwe, rozpial wtyczki nie pamietajac ich kolejnosci, a potem podlaczyl wedlug cyferek na wtyczkach (zamiast cyferek na przewodach)
Uratowalo mnie zdjecie silnika ktore robilem kilka tygodni wczesniej, bo moglem podpatrzec prawidlowa kolejnosc podlaczenia wtyczek.
  • 0
SUPERBIKE RULEZZ




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq