Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Prośba o wyjaśnienie pojęcia i nazwy związanej z LPG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:13, 23.01.2011

Znalazłem dziś archiwalny numer "Motoru" sprzed roku ze szczegółowym opisem VIgen Accorda. W tekście jest informacja o instalacjach LPG ale nie wiem o co chodzi w pewnym wątku. Może zacytuje i prosze was o bardziej jasne wytłumaczenie.
"Niektórzy posiadacze Accordów, decydując się na instalację LPG, zlecili dodatkowo montaż tzw. układu lubryfikacji gniazd zaworowych. Rozwiązanie to wymaga wprawdzie stosowanie specjalnego płynu, który podciśnieniowo zasysany jest do kolektora ssącego z dodatkowego zbiorniczka, ale wydłuża żywotność głowicy"

Chciałbym żebyście prostymi słowami napisali co to jest ten układ lubryfikacji, czy to sie sprawdza, czy warto szukać Accorda z takim rozwiązaniem?
  • 0

#2 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 14:29, 23.01.2011

Jak jest dobrze dobrana i wyregulowana instalacja i silnik nie jest katowany ubogą mieszanką to lubryfikacja nie jest konieczna a jeśli jest spierniczona instalka to lubryfikacja niewiele pomoze. Powiem Ci ze swojego doświadczenia, że mam II generację LPG na której zrobiłem bez mała 150 tys km - nie mam lubryfikacji i nei widzę żadnych negatywnych skutków "złego" gazu :-)

Co do terminu "lubryfikacja" to pokrótce jest to system smarowania gniazd zaworowych za pomocą specjalnego oleju. Co do skuteczności tego rozwiazania - są bardzo różnorakie opinie. Wraz z negatywnymi, które wiążą szybsze zużycie sondy i katalizatora z tym dodatkowym olejem podawanym do głowicy i wydmuchiwanym do kolektora wydechowego. Jest wiele wątków i opinii w internecie - poszukaj w googlach, na pewno cościekawego znajdziesz w temacie oprócz mojej opinii.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:04, 23.01.2011

Tutaj to wyjaśniamy:
http://www.accordklu...ht=lubryfikacja
i tutaj:
http://www.accordklu...ht=lubryfikacja
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq