Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem - pękła rurka chłodzenia od kolektora ssącego - Foty


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 20.01.2009

i zrobił się problem
Pękła plastikowa rurka, która doprowadza płyn chłodniczy, da się to naprawić samemu ??
Zauważyłem że w gumowym przewodzie jest jeszcze kawałek plastiku od kolektora, tak więc gdyby go wydłubać i nałożyć tą gumową rurkę na kolektor i porządnie zacisnąć to wytrzyma??
Bo nałożyć na siebie tych plastików się nie da

Czy może jakoś to skleić, ale to raczej słabe rozwiązanie

POMOCY !!


Tak to wygląda
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#2 Pawelsky

Pawelsky
  • Forumowicz
  • 623 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:06, 20.01.2009

Ojojoj, niefajnie to wygląda :-/ Klejenie to nie najlepszy sposób. Silinik pracuje, to się rusza, pęknie Ci już przy odpalaniu, jak tylko zatrzęsie silnikiem, założę się. Myślę, że nie tędy droga. Ten piewszy Twój pomysł jest lepszy. Mianowicie postaraj się naciągnąć tą gumową rurkę i zaciśnij np. załóż mały cybant, zanim naciągniesz ten przewodzik i dokręć cybant (tylko nie za mocno). Na tych zdjęciach nie bałdzo widać jak długi jest wężyk, ale powinno go starczyć ;-)

#3 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:25, 20.01.2009

wężyk ma ok. 15 cm takwięc jest dość krótki, bo kawałek dalej jest rozgałęzienie i stamtąd idą inne

#4 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:27, 20.01.2009

Cos dziwnego stalo sie przy wysylaniu posta, a teraz jest pusty i nie da sie go usunac.
Pisalem, ze patent z cybantem moze nie zadzialac, bo to wejscie jest skosne, ale warto sprobowac, wszak cybant majatku nie kosztuje.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#5 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 20.01.2009

No właśnie to mnie martwi - sprawdziłem i całe to wejście jest pod ukosem do tego u góry przeszkadza ten plastik wzmacniający - tak więc ciężko to będzie złapać, ale muszę iść spróbować

[ Dodano: 2009-01-20, 15:32 ]
a to wszystko przez te tępe polskie dziurawe drogi

#6 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:36, 20.01.2009

mozna by tez sprobowac zastosowac jakas przedluzke gumowa i dwa cybanty, tak jak sie przedluza weze np. od zmywarki. Wiem, troche rzezba, ale pokombinowac mozna.

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#7 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 16:09, 20.01.2009

A spawanie? W mazdzie kiedys mialem urwana plastikowa rurke przy chlodnicy, w firmie spawajacej plastiki zespawali mi to. Z tego co wiem do dzis sie trzyma :-)

#8 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:26, 20.01.2009

Macie jeszcze jakieś pomysły, jakby te sie nie sprawdziły, bo przecież przez jedną rureczkę nie będę całego kolektora wymieniał

#9 16v

16v
  • Forumowicz
  • 131 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:07, 20.01.2009

Zacznij od wyjęcia ułamanego kawałka rurki.
Jak będziesz już go miał , to dopasuj kawałek metalowej rurki, tak aby pasowała do wenętrznej średnicy uszkodzonego elementu ( może być delikatny luz)
Takim kawałkiem metalowej rurki ( może być miedziana , aluminiowa lub jaką tam znajdziesz) zespolisz ułamany kawałek z kolektorem , a miejsce połączenia dodatkowo posmaruj jakims dwuskadnikowym klejem (może być "epidian") i zostaw do wyschnięcia .
Pamiętaj o dobrym odtłuszczeniu klejonych powierzchni.
Taki "patent" z rurką wewnątrz będzie bardziej wytrzymały od spawania i klejenia bezpośredniego tych elementów.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:20, 20.01.2009

Zacznij od wyjęcia ułamanego kawałka rurki.
Jak będziesz już go miał , to dopasuj kawałek metalowej rurki, tak aby pasowała do wenętrznej średnicy uszkodzonego elementu ( może być delikatny luz)
Takim kawałkiem metalowej rurki ( może być miedziana , aluminiowa lub jaką tam znajdziesz) zespolisz ułamany kawałek z kolektorem , a miejsce połączenia dodatkowo posmaruj jakims dwuskadnikowym klejem (może być "epidian") i zostaw do wyschnięcia .
Pamiętaj o dobrym odtłuszczeniu klejonych powierzchni.
Taki "patent" z rurką wewnątrz będzie bardziej wytrzymały od spawania i klejenia bezpośredniego tych elementów.

moim zdaniem te rozwiązanie jest najlepsze

#11 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:14, 21.01.2009

Problem rozwiązany - skorzystałem z mojego pierwszego pomysłu - udało się tak założyć wężyk na ten kawałek plastiku, tak że akurat przed tym małym rantem zacisnąłem obejmę - zobaczymy jeszcze czy długo wytrzyma, ale myślę że długo- dziś trochę ujeżdżałem i jest git




IPB Skin By Virteq