Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Hałas przy ruszaniu na skręconych kołach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:16, 23.01.2011

Hej wszystkim,

Mam problem z Accordeonem - przy ruszaniu na skręconych kołach potrafi wydobyć z siebie jakiś dziwny piszczący dźwięk, jakby się coś o siebie obcierało. Jest to dość głośne, słychać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Co gorsza - dzieje się tak raz na jakiś czas - nie zawsze. Zaczęło się od tegorocznej zimy, a dokładnie kiedy Wawę zasypało po drzwi, kiedy to jeździłem po różnych dziwnych zaspach, zmarzlinach itd.

Macie pomysł co to jest?

Ktoś ma podobny problem?

Trochę to niepokojące, bo samochodzik ma 37000 km przebiegu, jest jak nowy :(
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:34, 23.01.2011

A nie jest to pasek od pompy wspomagania (wilgoć ma tu duży wpływ)
  • 0

#3 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • Skąd:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 16:50, 23.01.2011

też od razu o ty pomyślałem.
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.


#4 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:28, 23.01.2011

zauważyłem ten sam objaw.
to jest bardziej jak obcieranie niż pisk.
w pierwszym momencie myślałem, że to śnieg trze o nadkole., ale kiedy powtórzyło się przy bezśnieżnej aurze teoria padla.
CO TO MOZE BYĆ???

[ Dodano: 2011-01-24, 08:58 ]
kurcze, coś ze mną nie tak, jak tylko się odezwę na forum, w jakimś temacie to dyskusja natychmiast się urywa.
O co chodzi :shock:
:oops: wstyd mi, już nie będę... :roll:

[ Dodano: 2011-01-26, 11:26 ]
naprawde nikt nie ma pomysłu co to może być??? :shock:

[ Dodano: 2011-02-01, 11:36 ]
celowo mnie ignorujecie, czy nagła indolencja Forumowiczów ogarnęła???
  • 0

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:48, 01.02.2011

spróbuj ruszają na skreconych kołach bardzo powoli puszczać sprzęgło - u mnie wtedy właśnie słyszę jakieś takie buczenie, ale tylko przy skręcie w lewo. wg moich informacji to wspomaganie sprzęgła siada powolutku, ale póki sprzęgło się nie śliska to temat ten nie wymaga nagłej interwencji :)
pzdr..
  • 0

#6 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:33, 02.02.2011

ufff, dzięki klakson, że się odezwałeś. Już się bałem, że jestem niewidoczny :)

1. moja Honda jest w automacie
2. to nie jest buczenie ani pisk, tylko raczej chrobotaniei zauważyłem, że tylko jak ruszam na skręconych kołach na śliskiej nawierzchni

Pozdrawiam gorąco :mrgreen:
  • 0

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:14, 02.02.2011

to nie jest buczenie ani pisk, tylko raczej chrobotaniei zauważyłem, że tylko jak ruszam na skręconych kołach na śliskiej nawierzchni

No teraz to mówisz o kontroli trakcji-tak musi być i dźwięk jest podobny do ABS-u podczas gwałtownego hamowania.

przy ruszaniu na skręconych kołach potrafi wydobyć z siebie jakiś dziwny piszczący dźwięk

Andrzej S próbowałeś ruszać (kilka razy) autem stojąc pod górę.Auto wtedy rusza pod dużym obciążeniem-chcę wyeliminować sprzęgło,a dokładnie łożysko w którym zabrakło smarowidła,działa na sucho.
  • 0

#8 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:26, 02.02.2011

Dzięki Glinuś
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:47, 06.02.2011

Hej Glinuś

parę dni temu okazało się, że skubana potrafi też odezwać się na wprost...robi to bardzo rzadko, ale na ogół dzieje się to pod górę, albo z góry...niezależnie od skręconych kół...nie wiem co to jest :(
  • 0

#10 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:55, 06.02.2011

parę dni temu okazało się, że skubana potrafi też odezwać się na wprost...robi to bardzo rzadko

Więc na razie nie ma się czym przejmować.Jeżeli to coś w kołach to da o sobie znać za jakiś czas.Jeżeli to sprzęgło to też się nie obawiaj (łapie Tobie dobrze i nie ślizga się) może to być łożysko wysprzęglika,któremu zabrakło smaru-a jak będzie to przeszkadzać można to zrobić-przesmarować (warsztat,podnośnik).Obstawiam jednak jak pisałem wcześniej,że odzywa się kontrola trakcji (ja też myślałem,że to usterka-nic z tych rzeczy uspokoiłem się u mechanika).
Ps.ciesz się z jazdy Acco :ok
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 07:52, 07.02.2011

Glinuś - dzięki za info, ale jest małe ale...ja nie mam kontroli trakcji :)

Śmieszna ta moja wersja - jest Executive, jest klimatronik, jest szyberdach, jest ksenon, są przeciwmgielne, jest pełna elektryka (łącznie z fotelami), jest zmieniarka, łącznie 16 poduszek i głośników i inne bajery, ale kontroli trakcji brak, komputera brak, podgrzewanych foteli brak...

co do tematu - dziwne jest, że to się zdarza raz na kilka dni...ciężko to zdiagnozować i jeszcze gorzej opisać/udowodnić w serwisie :mrgreen:

pzdr.
Andrzej
  • 0

#12 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:09, 07.02.2011

co do tematu - dziwne jest, że to się zdarza raz na kilka dni...ciężko to zdiagnozować i jeszcze gorzej opisać/udowodnić w serwisie :mrgreen:

Nie pozostaje nic innego jak czekać na dalszy czasowy rozwój sytuacji.
  • 0

#13 mayday1

mayday1
  • Forumowicz
  • 69 postów
  • Skąd:Bierun
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:10, 23.02.2011

u mnie też już na prostych kolach sie tak dzieje ale mi to coś na sprzęglo wygląda bo czuć to lekko na pedale sprzeła też tak macie???
  • 0
BYŁ civic coupe jest accord VII

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:53, 12.03.2011

Hej Glinuś

parę dni temu okazało się, że skubana potrafi też odezwać się na wprost...robi to bardzo rzadko, ale na ogół dzieje się to pod górę, albo z góry...niezależnie od skręconych kół...nie wiem co to jest :(


U mnie tez tak sie dzieje od dluzszego czasu. Przy ruszaniu na polsprzegle (na poczatku tylko na jedynce) teraz tez czasami puszczajac powoli sprzeglo na dwojce. Troche to bylo denerwujace, ale jakos przywyklem. Ogolnie nie wplywa to na nic bo sprzeglo lapie dobrze i sie nie slizga. To chyba taka przypadlosc(?) skoro sporo ludzi o tym pisze. Spotkalem sie z postami ludzi ktorzy wymianiali takie sprzeglo i poznieje tak czy siak to wracalo, wiec nie wiem do konca czy jest sens. Jestem przed przegladem na 120k gdzie i tak trzeba zagladnac do skrzyni wiec moze w tym samym momencie wymienie sprzeglo, ale to zobaczymy? Tak swoja droga to moze ktos z forumowiczow moze polecic jakis warsztat we Wroclawiu ktory nie popsuje Akrodeonu?

pozdrowienia,
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq