Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Szyba w drzwiach kierowcy - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:36, 21.01.2011

Witam,

Doradźcie mi proszę czym skutecznie wkleić na miejsce w prowadnicy szybę w drzwiach kierowcy. Chodzi o Accorda VII z 2004r.

Już raz miałem z tym problem. Rozebrałem drzwi, dostałem się do ramienia, na którym jest osadzona (wklejona) szyba. Oczyściłem elementy (ramię oraz szybę) ze starego stwardniałego kleju i osadziłem na nowo używając kleju na gorąco, z tzw Glue Gun'a. Niestety minął miesiąc i dziś mechanizm znowu sobie pojechał w dół nie zabierając szyby ze sobą :mrgreen:

W oryginale była tam taka taśma gumowo-kauczukowa (ciężko mi to określić - kolor różowy :-P ), która była dopasowana ścisło na wymiar, i w czasach swojej świetności musiała być dosyć elastyczna, wręcz plastyczna, przez co odpowiednio trzymała szybę równocześnie zapewniając jakąś możliwość małego ruch (odgięcia) u przy pracy szyby podczas dociskania do uszczelek w chwili domykania.

Podpowiedzcie czego użyć jako substytutu tejże taśmy (kleju), żeby przyzwoicie i na dłuższy czas niż miesiąc ;-) skutecznie osadzić szybę na swoim miejscu i mieć sprawny mechanizm opuszczania oraz podnoszenia.

Z góry dzięki za pomoc.

pzdr.
Dylu
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:07, 21.01.2011

Pytałeś się ile coś takiego może kosztować (nowsze,ładniejsze i oryginalne) 506-025-009
  • 0

#3 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:13, 21.01.2011

Podpowiedzcie czego użyć jako substytutu tejże taśmy (kleju), żeby przyzwoicie i na dłuższy czas niż miesiąc ;-) skutecznie osadzić szybę na swoim miejscu i mieć sprawny mechanizm opuszczania oraz podnoszenia.

Jeśli chcesz to zrobić raz a dobrze to kup klej do szyb samochodowych oraz do tego środek gruntujący. Wszystko dokładnie oczyść, umyj jakimś mocnym rozcieńczalnikiem- aceton, nitro. Po odparowaniu przesmaruj prowadnicę oraz szybę w miejscu styku z klejem i już nikt tego nie ruszy.

Jeśli chcesz na taśmę to jakaś akrylowa dwustronna np. 3M lub APP- choć koszt taśmy będzie zbliżony do kleju do szyb który da Ci 100% pewność, że już do tego nie zajrzysz :-)

Klej do szyb ok 26zł, grunt bodajże 12 i aplikator 50gr. Klej jest na wyciskacz do silikonu.
  • 0

#4 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:39, 22.01.2011

Pytałeś się ile coś takiego może kosztować (nowsze,ładniejsze i oryginalne) 506-025-009

Czyj to numer ??

Klej do szyb (...)


Klej do szyb wydaje się chyba najlepszym rozwiązaniem. Mocne i elastyczne spoiwo :ok
  • 0

#5 lepo

lepo
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:peryferyjne WuWuA :)
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Emeryt sport z plusem
  • KM:240
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Back to black in hatch back :)
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 14:05, 23.01.2011

Pytałeś się ile coś takiego może kosztować (nowsze,ładniejsze i oryginalne) 506-025-009

Czyj to numer ??

Człowieka, który ściąga auta z zachodu i ma sporo części używanych w dobrej cenie i dobrym stanie.
  • 0

było m.in: N22A1 (dłubany na 170KM), 2ZS-FE , CAYC, 1AD-FTV, 2ZR-FE; DW10BTED4 i mój emeryt 2ZR-FAE: http://www.accordklu...emeryt-od-lepo/
Jest wciąż DW10FC


#6 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:53, 23.01.2011

Jeśli będziesz zainteresowany mogę wysłać Ci zestaw do klejenia szyb. Jak coś puść PW
  • 0

#7 Dylu

Dylu
  • Forumowicz
  • 168 postów
  • Skąd:Mazowieckie
  • Silnik:K24
  • Wersja:Type S
  • KM:189
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 11:12, 26.01.2011

Człowieka, który ściąga auta z zachodu i ma sporo części używanych w dobrej cenie i dobrym stanie.

Ale tam się nic nie "zniszczyło" tylko klej trzymający szybę w prowadnicy stwardniał i się odkleił. Także używane elementy nie są mi potrzebne, ale dzięki :)

Jeśli będziesz zainteresowany mogę wysłać Ci zestaw do klejenia szyb. Jak coś puść PW

Poszło PW.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq