Skocz do zawartości


RODO w HAKP

wymiana skrzyni biegow automatycznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:39, 18.01.2011

Witam mam taki problem , czy ktos sie orjetuje czy skrzynia z 2.0 accorda 98-2002 pasuje do accorda z silnikiem 2.3 (f23z5) bo nistety troszke sie popsula skrzynia wydaje dzwieki jak w jakims horrorze :)
  • 0

#2 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:57, 26.01.2011

wow :shock:
brzmi niepokojąco. Jeżdżę automatem 2,0 z 2006.
Możesz opisać bardziej szczegółowo proble?
Czy te skrzynie są awaryjne, czy to odosobniony przypadek?
Orientuje się ktoś?
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:16, 26.01.2011

nie mam pojecia czy sa awaryjne ja juz z uszkodzona kupilem bo wyla jakby lozyska, a teraz cos sie sypnelo slychac jakby olej sie przlewal i takie jakby tarcie metal o metal jak nozem po metalowym blacie , i chce ja wymienic ale nikt nie potrafi mi odpowiedziec czy z silnika np f20b6 bedzie pasowala skrzynia do f23z5 to moj pierwszy automat i honda i jestem zielony a tutaj widze ze ciezko znalesc odp :sl
  • 0

#4 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:04, 26.01.2011

chłopie, masz skrzynię na aucie, weź zobacz jakie ma oznaczenia, powinna być taka biała naklejka na niej, i tam
ze 4 znaczki np: MDJA, jeżeli masz to, to jesteś w domu i z 2.0,1.8 podejdzie

2.3 tu mało jest, a jeszcze w automacie to już w ogóle
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:31, 07.02.2011

Ja jestem w trakcie zmiany automatu Accord 2,0 2004r na manualną, cieszyłem się 2 miesiące po zakupie,diagnoza spalone tarczki, przeszukałem całe allegro 2300zł najtaniej koleś się zarzekał że tylko 70tyś przebiegu ale kto wie. Przekładka 500zł +200-300 olej wchodzi 6,5l razem ok 3000zł. Zdecydowałem się na zmianę na manual 1300 części + 400zł przekładka. Taniej i pewniej, wyleczyłem się z automatu i nigdy już z taką skrzynią nie kupie auta.
  • 0

#6 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 21:05, 07.02.2011

Ja jestem w trakcie zmiany automatu Accord 2,0 2004r na manualną, cieszyłem się 2 miesiące po zakupie,diagnoza spalone tarczki, przeszukałem całe allegro 2300zł najtaniej koleś się zarzekał że tylko 70tyś przebiegu ale kto wie. Przekładka 500zł +200-300 olej wchodzi 6,5l razem ok 3000zł. Zdecydowałem się na zmianę na manual 1300 części + 400zł przekładka. Taniej i pewniej, wyleczyłem się z automatu i nigdy już z taką skrzynią nie kupie auta.

Kolego toż to całe sterowanie trzeba przełożyć, wiazki, przeprogramować ECU albo wymienić dotego wymiana licznika napisz ile wsumie bedzie to kosztowało bo coś mi sie wydaje że jak check engine się zapali , a pojedziesz do serwisu i jak Ci zaśpiewają.....to taniej nie bedzie.. i spotkamy sie ponownie w dziale gdzignostyka...
PS: Ja mam automata i na manuala bym nie zamienił... ale żależy kto co lubi
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:30, 08.02.2011

Po to są elektronicy żeby sobie radzić z takimi problemami, kolega taki jak ty mnie namówił na automat ale tak jak piszę szybko się wyleczyłem, licznik wymieniony, nie zmieniam żadnych wiązek, ważne żeby check się nie palił przy sprzedaży auta, a błędy mnie nie interesują jakie mogą występować. Auto ma jechać i wszystko a teraz nie jedzie bo kupiłem automat i więcej z tego typu skrzynią nie kupię samochodu, ktoś może sobie zachwalać jak chce ja zdania nie zmienię. Wszystko wynika z ceny jaką musiałem zapłacić za tą awarię, a na to konto chętnie bym poleżał pod palmami pijąc piwko na wakacjach. Bo na tydzień na pewno bym za tą cenę wyjechał. Zakańczam dalszy dialog z mojej strony.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq