Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Słabe Hamulce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:30, 17.01.2011

Panie i panowie posiadam Honde Accord od 2 miesięcy jestem zauroczonym tym autem ale mam subiektywne odczucie ,że hamulce w Accordzie to porażka .Wcześniej miałem Renault Clio II z 2002 roku zamontowałem tam tarcze i klocki brembo tył oryginał bębny i mogłem takie rzeczy robić :shock: np: (do hamowanie w zakręcie lewą nogą !!chodzi mi o dozowanie pedałem żeby nie przesadzić , kilku krotne hamowanie ze 150-160 km/h do 80-90km/h ale naprawdę ostre około 30 m przed zakrętem dopiero zaczynałem, na którym jest zakaz 60 i schodziłem często z 150 km/h do 90km/h ) I CO I NIC żadnej utraty siły hamowania .Waga Clio to 920 kg a Accord 1340 kg może to jest przyczyną ale podaje link tam na dole też pojechali po hamulcach Hondy . Czyli coś w tym jest !! :idea: . Mam pytanie czy wam też tak się dzieje i drugie czy jest jakiś KOZAK ,który modyfikował np: tarcze , zaciski , klocki itd... . P.S. Próbowałem Accordem tak pośmigać i jazda zakończyła się sytuacją podbramkową , i spoconymi dłońmi oczywiście wyłączyłem wszystkie wspomagacze . Pozdrawiam :B

[ Dodano: 2011-01-17, 21:32 ]
Podaje link http://www.auto-moto...est-2799-2.html cytuję Psikusa wykręciły natomiast Hondzie jej hamulce. Przy pierwszej próbie zatrzymania puściły biały dym, co w aucie o 1000-kilometrowym przebiegu jest czymś wyjątkowym, ale gorzej, że po czwartym hamowaniu (na 10) pedał hamulca zachował się tak, jakby był wpychany w miękkie ciasto. Po ostudzeniu hamulce działały bez zarzutu, ale na wszelki wypadek nie wystawialiśmy ich ponownie na próbę. MASAKRA !!!!
  • 0

#2 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:57, 17.01.2011

drugie czy jest jakiś KOZAK ,który modyfikował np: tarcze , zaciski , klocki itd... .


jest taki i nawet sprzeda wszystko http://www.accordklu...der=asc&start=0

wszyscy wiedza ze honda nie hamuje przy ostrzejszej jezdzie i ciasto po paru depnieciach to norma, takze dla nas do zadna nowosc.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#3 Pejot

Pejot
  • Forumowicz
  • 2733 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 13
Dobra

Napisano 23:07, 17.01.2011

Też jeździłem Clio 2 oraz Kangoo i francuzy mają hamulce jak brzytwa.

W Acc wcale nie jest jeszcze tak źle, jakbyś spróbował hamulców w Civic'ach 96-2001 1.4
to trzymałbyś zdecydowanie większy dystans do innych aut :-P
  • 0

Happy Owner Never Drives Anything else.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:46, 17.01.2011

Acco ma niestety słabe heble, różnie sobie ludzie z tym radzą. Jak ostro hamujesz to minimum wydaje mi się Zimmermany lub Turbo Groovy z Red Stuffami. Zawsze możesz wejść w Brembo lub K-sporty, ale to już inne koszty.
  • 0

#5 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 21:10, 18.01.2011

Dzięki ale jak pisałem jestem laikiem jeśli chodzi o Hondy. 12 latach jazdy różnymi autami z Francji naprawdę nie wiedziałem , że z hamulcami w hondzie jest tak KIEPSKO. A ta furka http://www.accordklu...der=asc&start=0 :shock: CUDO i po co mi ją pokazywaliście :k . Tak bym żył sobie spokojnie w nieświadomości . Niezły KOZAK z tego kolesia ale o przednich heblach to pomyślę , bo naprawdę może mi brakować metrów a to dopiero zima . Lepiej nie myśleć o lecie i suchym asfalcie . P.S. jeszcze jedno w takiej renówce z 2002 był już system BAS tutaj sobie poczytajcie http://www.forumsamo...sistant_system/ System ten powinien być montowany w hondzie to by rozwiązało po części problem. Moje ostatnie spostrzeżenie w Accordzie VIII są już większe tarcze jak znajdę fotki z porównania to podrzucę . Pozdrawiam
  • 0

#6 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:43, 18.01.2011

wszyscy zalecają markowe tarcze i klocki...
a ja pytam coz płynem? przewodami?

Przewody w stalowym oplocie też poprawiają reakcje hamulców... o regularnej wymianie płynu nie wspomne i tu właśnie przedewszystkim nie ma co oszczędzać i trzeba iść w stronę marki, która oferuje wyższą temp. wrenia...

Układ hamulcowy to nie tyl tarcze i klocki -płyn też ma trudne warunki...
  • 0

#7 ELF

ELF
  • Forumowicz
  • 149 postów
  • Skąd:Warmińsko-mazurskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155 KM
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 09:17, 19.01.2011

Zgadzam się z kolegą ponieważ mam też drugą pasję wyczynowe enduro . Posiadam Yamahę WR 250 F . nie będę się wgłębiać w szczegóły ale to enduro tym różni się od crossa , że w enduro jest homologacja światła , lusterka itd.... i mogę jeździć nim po ulicy i mam blachę (rejestrację ) . Do rzeczy w każdym japońskim motorze nie ważne czy na tor czy zwykłą ulice wszystkie przewody są gumowe . Kupując taki motor pierwszą rzeczą jest zamówienie przewodów w stalowym oplocie . różnice widać po dwóch zakrętach na torze crosowym . Motor ma takie obciążenia ,że gość bez przygotowania wymięknie po dwóch okrążeniach a chyba, że wcześniej przestraszy się trumny :sl skoki w dal nawet do 50 m :shock: . Ale tak sobie myślę , że wystarczy wymienić tylko przednie hamulce w Hondzie to w zupełności wystarczy . Ponieważ samochód pierw hamuje przodem a tył tylko się załącza . zacząłem rozglądać się za tarczami o tym samym rozmiarze ale z lepszej firmy np. brembo klocki ferodo nie będę wymieniał całego układu hamulcowego bo się nie opłaci wywalę 10000 zł a autko potem oddam za podobne pieniądze a kupujący nabierze podejrzeń ,że je katowałem . Podsumowując honda Accord nie jest samochodem sportowym stworzonym do wyczynu dlatego ja wymienię tylko przód . Pozdrawiam :B
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq