Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

telepie samochodem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:07, 08.01.2011

Witam, mam pytanie nie wiem czy to dobry dział, ale wczoraj na trasie zaczelo sie dziac cos dziwnego z moim autkiem. Przy wciskaniu gazu samochud zaczyna się telepać, albo raczej cały drży i taki dziwny odgłos jakby coś stukało, przy tym wszystkim ma mniejsza moc, więcej jak 110km/h nie pojade. Myslałam, że to wina instalacji gazowej, bo ona też mi czasami szwankuje, ale dzieje się tak nie tylko na gazie ale i na benzynie również. Jest tak tylko przy dodawaniu gazu (nawet przy małych prędkościach) a jak jedzie auto już rozpędzone, bez naciskania na gaz to tego nie ma.

pytanie jest takie co to może być i czy jutro dam radę tak wrócić do domu (około 250km)???
  • 0

#2 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:15, 08.01.2011

w hondzie się z tym nie spotkałem, ale w mondeo miałem bardzo podobne (no dobra,identyczne) objawy, jeździłem po różnych magikach, podłączali pod kompy i wogóle, sprawdzaliśmy wszystko, a okazało się że na jednym przewodzie podciśnieniowym plastikowy trójniczek się przetopił i zasysał lewe powietrze. został szybko zatkany i objawy ustąpiły.

czy dojedziesz? jeśli to to samo, to na upartego tam,ale szkoda męczyć auto. poza tym 250 km, to nie wycieczka po bułki. dziś sobota,lepiej podskocz do jakiegoś mechaniora.

można jeszcze sprawdzić świece, przewody, kopułkę i w ogóle wszystko co od elektryki.



jeszcze jedno. jeśli słuchał dokładnie swojego silniczka, przed awarią, to jeśli to coś z podciśnieniem, to powinnaś usłyszeć zmianę w pracy (powinno być słyszalne tak, jakby zasysanie powietrza). sama praca silnika się nie zmieni,ale będzie jej towarzyszyć taki syk,albo szum, w zależności od tego jak duża będzie nieszczelność. ewentualnie rozejrzyj się czy gdzieś nie leży, albo wisi jakiś luźny wężyk.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:33, 08.01.2011

Pewnie masz zapchany katalizator miałem takie same objawy nie wiem czy dasz rade wrocic 250km ale podjedz do najblizszego warsztatu niech Ci to sprawdzi i jesli mam racje niech usunie srodek z katalizatora.Potem mozesz sobie kupic katalizator znalazlem na allegro za 150 zł lub strumiennice pozdr.
  • 0

#4 Maryś

Maryś
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prelude
  • KM:200?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:BB8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:55, 08.01.2011

Drgania przy dodawaniu gazu może powodować układ napędowy, więc posprawdzaj dokładniej przeguby czy nie mają za dużych luzów.
  • 0

#5 dargo

dargo
  • Forumowicz
  • 545 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 14:28, 08.01.2011

Pewnie masz zapchany katalizator

Ja miałem w civicu że silnik stracił moc i nie dało się go kręcić powyżej 3000 obr ale tylko podczas jazdy - zapchany końcowy wydech. nie telepało samochodem.
przyłóż rękę do wydechu to będziesz czuła czy lecą spaliny czy wydobywa się tylko ciepło.
pozdr
  • 0

#6 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:27, 08.01.2011

Stawiam na przytkany wydech :ok
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#7 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:25, 08.01.2011

dzieki za podpowiedzi dopiero wróciłam z zajęć na uczelni więc już żadnego mechanika nie złapię. Wydech był w sierpniu wymieniany, więc raczej nie to.
Znajomy przez telefon też wspominał o przegubach, ja mam wrażenie jakby to było coś z lewym przednim kołem, to telepanie autem można porównać do tego jak telepie rower ze scentrowanymi kołami.
  • 0

#8 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 21:10, 08.01.2011

przegub nie będzie miał wpływu na brak mocy
  • 0

#9 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 19:31, 09.01.2011

przegub nie będzie miał wpływu na brak mocy


Nie tak do końca. Miałem rozsypany przegub i był problem z przyśpieszaniem.
  • 0

#10 Mamonsc

Mamonsc
  • Forumowicz
  • 263 postów
  • Skąd:Sosnowiec
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:35, 21.01.2011

przegub wewnetrzny sie posypal
  • 0

#11 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:40, 04.02.2011

ponawiam pytanie ponieważ od prawie miesiąca nikt nie jest w stanie naprawić mojego samochodu, na pewno nie jest to przegub wewnętrzny, półosie są proste, zawieszenie okej, koła wyważone

mechanik powiedział, że to na pewno nie katalizator bo byłyby kłopoty z zapaleniem auta, a dobrze pali, zresztą w sierpniu robiłam wydech więc to raczej odpada. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł???

byłam już w 5 warsztatach i każdy twierdzi, że przegub wewnętrzny, dwóch mechaników już go wyciagało i jest wszystko z nim ok, a auto jak telepało tak dalej telepie, nie wiem co się dzieje ;(
  • 0

#12 Lorf

Lorf
  • Forumowicz
  • 413 postów
  • Skąd:ja go znam
  • Silnik:2.2
  • Wersja:exec +-+-+
  • KM:chcialbym wiecej
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:BRA-tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:22, 05.02.2011

GAGATA, sloneczko przegubu nie sprawdzisz czy jest machniety czy nie jest. wymienialem u siebie cala poloske bo mialem drgania takie jak u Ciebie sprawdzalismy z wszystkie luzy itp i.....nic wszystko to samo podjec jeszcze raz do mechanika i popros go zeby podniosl auto odpalic je startowac z 2-3 niech sie kreci i sprubuje przylozyc reke do poloski i kontrolowanie sciskac-bedzie opor a jak jest opor powinien wyczuc ze cos jest nie tak. inna metoda jest firma w toruniu ktora regeneruje poloski, zeby zaoszczedzic kasiurke na nowa poloske oni zrobia Ci (regeneracja-lub zrobia pod twoja polos nowy przegub) koszty ok 300 zl. zadzwon zapytaj itp napewno wyjdzie Ci taniej niz nowa lub wymiana tylko przegubu.

http://www.polosie.pl/
  • 0

wahaczoszuracz accord CW 3

 


#13 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 15:29, 05.02.2011

a czemu wszyscy się uparli na to zawieszenie, półośki i przeguby. jeśli nadal są takie objawy, że auto nie ma mocy od jakiejś tam prędkości, na naciśnięcie pedału gazu reaguje ospałym przyśpieszaniem i drżeniem silnika, to ja bym mimo to poszukał jakiegoś lewego powietrza, sprawdź przewody podciśnieniowe. jak już pisałem wcześniej miałem też taki problem w mondeo, jeździłem od mechanika do mechanika aż w końcu się znalazło.

sprawdź, nic nie zaszkodzi :-)
  • 0

#14 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:36, 05.02.2011

w pierwszym poście pisałaś o odgłosie stukania - to stukanie/telepanie jest tylko przy przyśpieszaniu, czy też przy dodawaniu gazu na postoju? - podnieś maskę i przygazuj ręką

a spadek mocy jest (muli go) w całym zakresie obrotów?

mechanicy sprawdzili oba przeguby wewnętrzne, prawda?
  • 0
AK

#15 GAGATA

GAGATA
  • Forumowicz
  • 50 postów
  • Skąd:Tarnobrzeg
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-R
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:51, 05.02.2011

Mechanicy mówili, że sprawdzali oba przeguby. Półoś lewą przełożyli z drugiego takiego accorda, który akurat miał jeden z mechaników i nic, dalej telepie. Oni to sprawdzali na różne sposoby, na podnośniku i bez, jeden koleś był w aucie auto podnieśli i oglądali jak on dodawał gazu. Stuki słychać, ale nie wiem czy to coś innego nie stuka w wyniku tak silnych wibracji auta
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq