Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Pojemnośc bagażnika Accord VI Hatchback - Sedan


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:41, 05.01.2011

Witam

Jestem w miarę zdecydowany na zakup Accorda VI generacji ok 10-letniego. Mam jednak dylemat dotyczący pakowności bagażnika.

Obecnie jeżdżę Renault Megane to typowy hatchback, udaje mi sie po złożeniu tylnich siedzeń zmieścić w bagażniku 2 rowery górskie (po odkręceniu kół) oraz sporo bagażu, kiedy wyjeżdzam na biwak.

Teraz chciałem zamienić auto na cos z lepszym wyposażeniem, i osiągami. Ponieważ Accordy VI generacji zawsze mi się podobały i jest dostępna wersja hatchback (w moim mniemaniu lepiej sie prezentuje niż sedan) zdecydowałem się na ten model.

Przeglądając dostępne samochody widzę jednak, że bardzo trudno trafić wersje hatchback z wyposażeniem ES a tym bardziej z silnikiem benzynowym 2.0.

Natomiast jest spory wybór sedanów z takim wyposażeniem. Stąd powoli zaczynam zastanawiać sie nad wersją sedan i moje pytania do was. Nie ukrywam, że jestem przyzwyczajony do pakowności bagażnika, jaką dają auta typu hatchback, jednak jak wygląda sprawa w przypadku Accora?

Czy ktoś może podąć wymiary bagażnika hatchback po złożeniu siedzeń tj.: długość od przednich siedzeń do klapy, wysokość bagażnika w miejscu klapy i w miejscu siedzeń tylnich, szerokości w przewężeniu na koła (błotniki)?

Proszę o info z doświadczenia czy bagażnik jest pakowny, np. czy mieści się w nim choć jeden rower (ze zdjętymi kołami) lub na przykład jakaś szafka, fotel, bądź ?

Ostatecznie jeśli pakowość hatchback będzie nie zadowalająca wybiorę sedana ze względu na wyposażenia, no tylko znowu ta strata na funkcjonalności. Czy w sedanie też są składane dzielone tylnie siedzenia?



Dodatkowe pytanie czy sedan i hatchback różnią się długością nadwozia? Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że tak (sedan ma dłuższy tył).


Chciałbym też zapytać posiadaczy skórzanej tapicerki o jakość jej wykonania czy skóra się nie przeciera?

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:37, 05.01.2011

z danych technicznych mogę powiedzieć
pojemność bagażnika sedana 430 litrów
pojemność bagażnika hatchbacka 450 litrów
wymiary zewnętrzne obydwóch modeli są takie same

moge dodatkowo powiedzieć że w sedania przegroda pomiedzy bagażnikiem a kabina pasażerska dośc mocno ogranicza przestrzeń załadunkową przy złozonych siedzieniach - gdzies na forum sa podane wymiary bo juz mierzyłem dla kogoś.
Jezeli nie znajdziesz to jutro pomierzę cały bagażnik w sedanie.

trochÄ™ znalazÅ‚em http://www.accordklu...hlight=baga¿nik
  • 0

#3 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • SkÄ…d:ÅšlÄ…sk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 19:42, 05.01.2011

jutro w dzień mogę Ci pomierzyć liftbacka (hatchbacka), bo posiadam takiego. Choć teoretycznie pojemność bagażnika jest tylko o 20l większa....w praktyce przestrzeń jest naprawdę ogromna po zdjęciu półki i złożeniu siedzeń. Ja w swoim przewoziłem komodę i sofę. W tegoroczne wakacje byłem nim też w Bułgarii - gdzie jechaliśmy w 4 osoby na full zapakowani.

Jak napisał Jarek - wymiary auta z zewnątrz są praktycznie takie same, poza linią dachu i tylnej szyby, które to z logicznego punktu widzenia nieco inaczej idą. Nie mniej - liftback to moim zdaniem zdecydowanie lepsza opcja niż sedan. Naprawdę sporo można zapakować.
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • SkÄ…d:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 19:58, 05.01.2011

Proszę o info z doświadczenia czy bagażnik jest pakowny, np. czy mieści się w nim choć jeden rower (ze zdjętymi kołami) lub na przykład jakaś szafka, fotel, bądź ?

Miałem wcześniej liftbacka VI i teraz mam VII gen w sedanie. Szczerze powiedziawszy liftback był zdecydowanie bardziej pakowny i praktyczny. Do sedana przez dość niewielki otwór ciężko będzie zapakować rower- ciężko jest już z przewiezieniem kół np. do wymiany. Do liftbacka składasz kanapę i bez żadnych kombinacji pakujesz 4 16'' koła. Wadą lifbacka jest trzeszcząca półka bagażnika i trochę głośniej w środku. Napisz w regionalnym może ktoś ma liftbacka w okolicy to sobie przymierzysz. A tak na przyszłość zakładaj tematy w odpowiednich miejscach...
  • 0

#5 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • SkÄ…d:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:11, 05.01.2011

"Wersja 5d otrzymała nowy dach co zaowocowało większą o 5mm przestrzenia nad głowami" czyli jak złożysz siedzenia a jest to łatwiejsze niz w sedanie otrzymasz z tyłu 5mm wiecej do góry :-P - cytat pochodzi z poradnika eksploatacyjnego AUTO SWIAT. Liftback napewno jest bardziej rodzinny
  • 0

#6 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • SkÄ…d:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 05.01.2011

ja mialem 5d a teraz mam sedana.
Sam bagaznik jest w praktyce identyczny.
Plusy 5d:
- wiekszy otwor zaladunkowy
- latwe wyjecie calej polki co daje mozliwosc wpakowania wyzszych rzeczy po zlozeniu siedzen
- brak zawiasow klapy, ktore w sedanie ograniczaja pojemnosc bagaznika
- gniazdko 12v w bagazniku

Plusy 4d:
- nie robi sie zimno w kabinie jak otworzysz bagaznik
- nik ci nie otworzy bagaznika od zewnatrz na skrzyzowaniu
- eeeeee.... Sedan jest Å‚adniejszy?

Wiadomo nie od dzis, ze 5d jest bardziej praktyczny.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq