Skocz do zawartości


RODO w HAKP

lampka nie gaśnie


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:44, 12.01.2009

Dzisiaj moja Honda zrobiła mi psikus, nie zgasła lampka która się zaświeca nad głową przy otwieraniu dzwi i padł mi akumulator :-( Już parę przez parę dni coś nie tak było bo raz się zaświecała jak otwierałam drzwi raz nie. Rozumiem że coś nie tak jest z tym mechanizmem w drzwiach - dużo z tym roboty?? Narazie by uniknąć podobnego poranka jak dzisiaj wyłączyłam ją całkiem - ale czasem się przydaje :-)

#2 nikor11

nikor11
  • Forumowicz
  • 62 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:37, 12.01.2009

queen sprawdz na drzwiach czy są całe czujniki,prawdopodobnie któryś jest uszkodzony/pękniety i daje sygnał otwartych drzwi.Przykrecany jest na jedną śrubkę

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:51, 12.01.2009

ja bym radził przeczyścić i przesmarować bo miałem ten sam problem i po tym zabiegu pomogło :-P

#4 NOWAK

NOWAK
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:20, 12.01.2009

Tylko uważaj przy rozkładaniu na czynniki pierwsze, żeby nie pogubić sprężynek ( są 2 sztuki ), przeczyść styki bo pewnie zaśniedziały i problem powinien zniknąć.

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:51, 13.01.2009

przede wszystkim sprawdź czy któryś kabelek nie spadł bo o ile pamiętam światełko jest sterowane masą/-/ i wystarczy że spadnie kabelek albo gdzieś zwiera i będzie się świecić non-stop

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:34, 14.01.2009

tylko że lampka nie gaśnie jak jest auto zgaszone, jeżeli silnik chodzi to gaśnie :hmm:

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:56, 14.01.2009

Uuu, to ciekawe jakies przywarcie w instalacji po stacyjce - tak myślę.

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:17, 16.01.2009

narazie wyłączyłam ją całkiem, jak będę widziała co się stało to się pochwalę - dzięki za pomoc ;-)

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:46, 20.01.2009

moim zdaniem ten czujnik sie poprostu zasyfił i sie zacina:) przeczysc go, przesmaruj i powinno byc ok:) (oczywiscie jezeli nie jest uszkodzony np pekniety)

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:04, 11.02.2009

Problem się sam rozwiązał, nic nie robiłam i działa!!! Myślę że to mogła być wina zabrudzonego czujnika, wiemy jaka jest pogoda, śnieg, błoto itp tylko dziwne że jak silnik był włączony to lampka gasła....

problem był taki, że na czujniku był naklejony jakiś kawałek "czegoś" bliżej nie określonej materii - wygląda to jak płat gumy - po odklejeniu lapka działa - myślę że ten kawałek dawał sygnał otwartych drzwi.

#11 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:41, 12.02.2009

Problem się sam rozwiązał, nic nie robiłam i działa!!! Myślę że to mogła być wina zabrudzonego czujnika, wiemy jaka jest pogoda, śnieg, błoto itp


z tym że ten problem , może powrócić (oby nie !)

tylko dziwne że jak silnik był włączony to lampka gasła....

praca silnika wywoływała niewielkie ( może nawet niewyczuwalne ) drgania karoserii które powodowały rozłączenie obwodu tejże lampki . W takich przypadkach najczęściej przyczyną jest jakaś błachostka . Jakby była taka potrzeba to mogę spróbować opisać to dokładniej !?

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa





IPB Skin By Virteq