Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

wymiary i materiały na rozpórki


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 08:39, 30.12.2010

Witam, mam pytanie do osób co mają zamontowane rozpórki w swoich acco,
jesli możecie to napiszcie mi z jakich materiałów są robione te rozpórki, oraz przykładowe wymiary, grubości i szerokości rozpórki.
wpadłem na pomysł czy by nie zrobic rozpórki górnej przedniej z płaskownika(oczywiście ładnie prze frezowanego na frezarce CNC) powiedzmy grubości 10mm i szerokości np 40mm czy by taka rozpórka była wytrzymała i czy by cos dawała?
patrząc na te ze sklepów za 150zł mam wrażenie że z takiego płaskownika (blacha/żelazo) ropórka była by mocniejsza i lepsza. mam dostep do takich maszyn i chciałbym sie z tym pobawic , więc czekam na info o wymiarach materiałach itp. pozdro
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#2 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:09, 30.12.2010

z płaskownika?
jak na moje oko to to nic nie da. będzie się gięła, bo nie będzie miała żadnego "usztywnienia wzdłużnego" (ale mi określenie wyszło :-) )
prędzej C-ownik,albo dwu-T-ownik.
na moje oko to one są zrobione z bardzo wytrzymałej rurki, na pewno nie żadnego pręta.
  • 0

#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • SkÄ…d:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:11, 30.12.2010

slasz129, plaskownik nic nie da bo sie gnie, z tego co wiem to takie rozpurki sa robione z "rury" o przekroju kwadratowym, a raczej prostokÄ…tnym nie wiem jak sie to poprawnie nazywa.
  • 0

#4 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 09:33, 30.12.2010

a np profil ? np 20x60?
albo coś takiego że płaskownik a np od spodu po dwuch stronach przyspawac dwa pręty cos takiego(kropki to pręty a kreska nad nimi to płaskownik oczywiscie musiał by byc szerszy zeby pręty były pod nim) .-.

szukam czegoś co bym miał prawie za darmo i stad te wymysły, albo kupic ceownik lub teownik

a takie cos z czego to jest zrobione http://www.meganraci...g-p-119861.html
pisze tam że jest to 1,75 cala na 0,75 czyli cos koło 45x19mm, i zrobione ze stopu 6061 alu krzemu i magnezu, a ja może bym zrobił z płaskownika i tez w nim tak wyfrezował wgłębienia takie same, czy lepiej z ceownika to jednak zrobic, bo takiej rury jak mówicie to pewnie tanio nie kupie
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#5 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 10:14, 30.12.2010

u mnie w robocie, gościu takie rozpórki robił (używał rurki), może nie do hondy i nie wiem jak się sprawowały, ale na pewno odpuść sobie ten płaskownik!!!
w meganracing, te rozpórki co pokazałeś, na bank nie są frezowane, tylko prędzej kute,albo odlewane już w takiej formie, jeśli wyfrezujesz płaskownik to to nic nie da. nie wzmocni konstrukcji, a na pewno osłabi. płaskownik,płaskownik, to już lepiej kombinuj z jakąś rurką, prędzej spełni zadanie. popytaj,może są jakieś mocniejsze stopy, które się nadadzą, zawsze można sprawdzić,za pytania sięnie płaci, a nóż widelec wcale nie będzie taka droga, poza tym ile jej trzeba 1,2 metra.
  • 0

#6 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:22, 30.12.2010

no więc płaskownik odpada, bede myslał cos z rurami,
ogólnie bym kupił te cena 135 http://www.mtuning.p.../roz/25010S.jpg bo cena smieśna ale czy to cos wogóle daje, za te cene i wyglad to raczej nie ma sie co spodziewac rewelacji a 300zł za jedna rozpórke nie dam
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#7 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 11:10, 30.12.2010

Tylko przy tej rozpórce to śruby i nakrętki najlepiej 12.9. Słabszej klasy będą za bardzo pracować i gwint się rozsypie. Ewentualnie możesz użyć nierdzewki, ale to już droższy interes. Blacha na uszy to grubość minimum 3mm - cieńsze będą za bardzo pracować.

Co do materiału, to zależy jakimi maszynami dysponujesz. Tylko CNC, czy również jakaś giętarka, tokarka?

Mógłbyś podać koszt godziny pracy CNC dla klienta?
I jakie sÄ… koszty przygotowania modelu - mam pliki STEP i chodzi tylko o wpisanie tolerancji.
  • 0

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • SkÄ…d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:47, 30.12.2010

no panowie kombinujta, kombinujta, bo chętnych na rozpórki jest na forum kilku,
zapłacimy nawet :mrgreen:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 14:20, 30.12.2010

bede myslał nad rurami grubościennymi może? co do śrub to sie zgodze że w grę wchodza tylko mocno utwardzane 12.9 no i blache pewnie bym gdzies znalazł cos kolo 4mm grubą, obrobiło by sie moze na grezarce jakims frezem i git,
mam dostęp do frezarek i tokarek CNC firmy Hass (vf-3, sl-20, sl-30) pracuje na nich i niektóre rzeczy robie poprostu za darmo na nocy,(tylko cicho zeby szef tego nie czytał hehe), programy jak nie są bardzo skomplikowane to pisze ręcznie na maszynie, trudniejsze to trzeba by kogoś z jakimś Cad/Cam żeby program napisał na moją maszyne bo ja jeszcze niestety nie umię . z giętarką i kraedziarką to narazie nie bardzo, chociąz nie mówie że nie dało by sie raz na jakis czas cos wykombinowac. a ma ktos rozpórke w acco CD7 bo chciałbym zobaczyc czy trzeba by rure giąc czy tylko podnieśc koncówki przy kielichach blachą
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq