Skocz do zawartości


RODO w HAKP

AG dgi z 2000 roku - przyp. Czy ktoś zna się na "Holend


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:48, 29.12.2010

Instalacja jak w temacie. Problem: przełącznik z wyświetleniem poziomu gazu po przełączeniu na gaz ładował się od dolnej czerwonej po przez cztery kolejne zielone diody ( oczywiście w zależności od poziomu gazu ( butla 70 litrów)). W dniu dzisiejszym po przełączeniu na gaz zapaliła się dioda czerwona ale u góry przy symbolu AG a także w rzeczywistości nie przełączył się na gaz. Proszę o pomoc. Czy ktoś zna się na "Holendrach"???
  • 0

#2 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kartuzy
  • Silnik:1.4
  • Wersja:IS
  • KM:75
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:29, 07.01.2011

TU masz temat o instalacji holenderskiej . Ogólnie instalacja nieciekawa, bo części już dawno wyszły z obiegu i będą problemy... Chodzi Ci o ten sam przełącznik (na 1 stronie) co w podanym przeze mnie temacie???
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:55, 07.01.2011

tak dokładnie taki sam. Pali się czerwona dioda ( PIERWSZA OD GÓRY) i oczywiście nie przełącza się na gaz. Pierwszy raz tak się stało. Instalacja z 2000 roku, przejechała ok 230000, ja mam Hondę od 3 lat i przejechałem 40000 oczywiście bez serwisu :-( , nie znam się za bardzo na podzespołach ale podobne jak z Twoich zdjęć. Skończyła się homologacja, wiec pewnie czas na nową, taniej wyjdzie niż koszt nowej butli i serwisu !!! Mimo jak możesz mi pomóc, to chciałbym wiedzieć co się stało i co oznacza ta czerwona dioda.

[ Dodano: 2011-01-07, 19:04 ]
Jeszcze zapomniałem. Obroty też fiksują, nie są ( były) na jednym poziomie i też zdarzało się, że gasł po dojeżdżaniu do skrzyżowania...

[ Dodano: 2011-01-10, 20:11 ]
Lechuuu, tak dokładnie taki sam. Pali się czerwona dioda ( PIERWSZA OD GÓRY) i oczywiście nie przełącza się na gaz. Pierwszy raz tak się stało. Instalacja z 2000 roku, przejechała ok 230000, ja mam Hondę od 3 lat i przejechałem 40000 oczywiście bez serwisu :-( , nie znam się za bardzo na podzespołach ale podobne jak z Twoich zdjęć. Skończyła się homologacja, wiec pewnie czas na nową, taniej wyjdzie niż koszt nowej butli i serwisu !! ! Mimo jak możesz mi pomóc, to chciałbym wiedzieć co się stało i co oznacza ta czerwona dioda.

[ Dodano: 2011-01-07, 19:04 ]
Jeszcze zapomniałem. Obroty też fiksują, nie są ( były) na jednym poziomie i też zdarzało się, że gasł po dojeżdżaniu do skrzyżowania...
  • 0

#4 Lechuuu

Lechuuu
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Kartuzy
  • Silnik:1.4
  • Wersja:IS
  • KM:75
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 13.01.2011

A więc tak, problem z szalejącymi obrotami to masz do wymiany ten rozdzielacz, a właściwie jego górną część (ta co jest popisana na biało :mrgreen: ), być może wystarczyłoby czymś to wyczyścić, mi akurat wymienili na używkę i jest ok. Ta dioda czerwona o której pisałeś to chyba wskaźnik załączania zaworu w butli, pewnie teraz jak odpalisz na benzynie i przełączysz na gaz to nie usłyszysz charakterystycznego cyknięcia w butli i nie załącza na gaz. Pewnie elektrozawór do wymiany. Na Twoim miejscu to bym wymienił instalację, też będę swoją wymieniał (tak właściwie to mój brat bo on jest teraz właścicielem mojej Hondy, bo niestety musiałem odsprzedać, ale autko i tak parkuje na podwórku :mrgreen: ) Tym bardziej że masz butle już do wymiany... a nowych oryginalnych podzespołów już nie dostaniesz. Jak masz około 2 tys na instalację to nie zastanawiaj się tylko wymieniaj.Dołączona grafika
  • 0

#5 accord 1.6

accord 1.6
  • Forumowicz
  • 52 postów
  • Skąd:Elbląg
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 17.01.2011

potwierdzam lepiej wymienić. Ja mam taką samą jakoś tam sie kula ale rewelacji nie ma nie raz szarpie prycha kicha. I też jeżdze aż coś powaznego sie stanie i wymiana. A remontować to na własną ręke. Rozbiore poczyszcze i tyle.
  • 0

#6 Marek L

Marek L
  • Forumowicz
  • 18 postów
  • Skąd:Zamosc
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:07, 21.01.2011

U mnie byl identyczny przypadek ale nie koniecznie musi byc sam rozdzielacz bo w moim przypadku byl do wymiany parownik (nie oplaca sie :-( ) ja zrobilem to tak ze przerobili mi na zwykla instalacje butla zostala holenderska i przewody a reszta byla wymieniona na nowe czesci kosztowalo mnie to 8stowek :-( ale jak narazie nie narzekam :-D I nie swici sie juz sama czerwona kontrolka tylko oczywiscie wszystkie ;-)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq