Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Dioda poduszki powietrznej gaśnie później.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:52, 27.12.2010

Myślę, że mam problemik. Dioda na tablicy mówiąca o poduszkach, gaśnie 3 sekundy później od pozostałych diod.
1. Czy wasze Hanie też tak mają?
Myślę, że coś jest nie tak, bo dzisiaj byłem na Santa Pod pouczyć się drifftu (na letnich oponach). I raz zaliczyłem słupek wpadając na niego prawym przednim kołem. Wskoczyłem na krawężnik, słupek uszkodził początkowo delikatnie maskę i błotnik, zbił lampę i obsuną na dół zderzak zatrzymało prawe koło (Ciekawe co jeszcze mam uszkodzone) później lekko zdenerwowany na Hankę, wracałem do domu "troszkę za szybko" i wyrosły na zakręcie trochę za duże krawężniki. Walcząc jak sarna atakowana przez lwa i uderzyłem kołami z lewej strony (przednim i tylnym) w krawężnik. Teraz jakoś dziwnie zmienia sama kurs jazdy bez kręcenie kierownicą. Opisałem to zdarzenie, bo części będą potrzebne. Ale najbardziej dręczy mnie ta dłużej świecąca poducha ;(
PS. Moja Hania teraz stoi chora ....zimno naprawiać.
2.Zastanawiam się ile mechanik w UK by zgarną ode mnie.
3.A tak swoją drogą ma ktoś może przednią prawą lampę na sprzedaż z angielskiego accorda??

[ Dodano: 2010-12-27, 10:16 ]
Powiedzcie mi chociaż czy powinna gasnąć ze wszystkimi diodami czy te 3 sekundy później?

[ Dodano: 2010-12-27, 10:34 ]
dioda = kontrolka
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2,946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 12:24, 27.12.2010

Powiedzcie mi chociaż czy powinna gasnąć ze wszystkimi diodami czy te 3 sekundy później?

dobrze że Ci gaśnie później o 3 sekundy czyli wszystko OK. jak by gasła razem to byłby powód do niepokoju czy razem z check engine jej nie podłączyli...

słupek uszkodził początkowo delikatnie maskę i błotnik, zbił lampę i obsuną na dół zderzak zatrzymało prawe koło (Ciekawe co jeszcze mam uszkodzone)

ja miałem dodatkowo pęknięty zderzak i naprawa w warsztacie wyszła 19 tys zł..... oczywiście na nowych częściach. Rzeczoznawca wycenił to na 7tyts zł. Maski się nie szpachluje po szpachla odpadnie jak trzaśniesz kilka razy, cena maski około 500-1000 zł lampa około 200zł jak kupisz europejską wyciągasz przysłonkę za soczewki i wymieniasz i masz angielską wersję ... no i malowanie od około 300 zł w górę za element
  • 0

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:28, 27.12.2010

Po pierwsze Witamy :B na forum
Po drugie z kontrolką wszystko ok
Po trzecie gdzie Twoja wyobraźnia :!:
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 04:47, 28.12.2010

Dzięki muzyczka za pomoc.

Glinuś witam, witam :)
kontrolka moim zdaniem zachowuje się jakoś dziwnie, do tego jak się wcześniej zachowywała (tak coś mi się wydaje) Zrobię filmik może na dniach i pokażę o co mi chodzi.
A do wyobraźni to zadam pytanie retoryczne. Czy miałem driftować na ulicach czy lepiej na torze do tego przeznaczonym?
  • 0

#5 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 08:00, 28.12.2010

Czy miałem driftować na ulicach czy lepiej na torze do tego przeznaczonym?

Accordem :shock: szkoda
  • 0

#6 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:40, 28.12.2010

Auto według mnie poważnie uszkodzone i nie chodzi o lampkę SRS, ale buda prawdopodobnie ucierpiała a na pewno sanki przednie i tylnie, wachacze, zwrotnice, prawdopodobnie mocowania sanek do budy z kulistych otworów zmieniły się w owale.
Uderzenia boczne w krawężnik wyglądają niegroźnie z zewnątrz ale czynią spustoszenie w konstrukcji nośnej i całej ramie. Sprawdź podwozie u dobergo mechanika i blacharza jak te elementy wyglądają, jak jest tak jak pisze, to lepiej weź pieniądze z AC i sprzedaj auto na części.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:07, 29.12.2010

Glinuś co racja to racja. Szkoda mi się zrobiło jak ochłonąłem troszeczkę ze złości.

oliviero coś tam słyszałem, że uderzenia boczne są groźne, na wolnym (czyt. 31.12) pojadę do mechanika i sprawdzę, czy jest sens Accorda naprawiać czy też oddać go na ubezpieczenie.

[ Dodano: 2010-12-31, 16:30 ]
Niestety dzisiaj zamkniete miał mechanik i nic nie moge powiedziec. Nie mogę podzielić informacją.

[ Dodano: 2011-02-15, 11:24 ]
Sorki, że dopiero teraz. Sprawdziłem sam jak jest w accordach i faktycznie później poducha gaśnie. Tak jak mówił muzyczka. (Dzięki za pomoc) Uderzenie boczne nie okazało sie u mnie az tak bardzo groźne. Musiałem wymienić górny wachacz prawy bo na sworzniu był luz, do tego musiałem ustawic karosaż i autko powróciło do zdrowia. (Mała podpowiedź dla osób szukających lampy w anglii. NIE OPŁACA SIĘ TU SZUKAĆ. Lepiej kupić w PL wersję PL i samemu środek podmienić, mogę wykonać zdjęcia i pokazać którą część w lampie wymienić.
PS Czy accord nie jest najlepszy?!?!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq