Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Nie mogę otworzyć jednych drzwi, pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:24, 22.12.2010

Witam.
Kupiłem ostatnio accorda VI 98' niestety centralny zamek do tylnych lewych drzwi nie działał, dotychczas aby te drzwi otworzyć trzeba było od środka klamką, teraz ma jeszcze włączoną blokadę dla dzieci i od środka też już nie mogę otwierać. Oczywiście jeśli od środka przesunę włącznik aby dziwi były otwarte to i tak to nic nie daje z obu stron.

Nie mam pojęcia jakim teraz sposobem je otworzyć. :-(
  • 0

#2 atom

atom
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:wybrzeże
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:29, 22.12.2010

Spróbuj odkręcić klamkę tą od wewnątrz.Jest ona przykręcona na jedną śrubkę.Wyciągnij klamkę i będziesz widział jaka linkę która powinna wystawać z lewej strony.Złap na nią pociągnij do prawej strony i zobacz czy otworzą się.
Z zewnątrz pewnie otworzyć nie możesz bo mogła się ułamać taka jedna mała część.Nie słyszałeś aby kiedyś coś spadło w środku w drzwiach jak chciałeś je otworzyć ?
  • 0

#3 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:37, 22.12.2010

poczytaj http://www.accordklu...opic.php?t=3716
http://www.accordklu...pic.php?t=12223

może znajdziesz poradę

więcej tematów podobnych w dziale Nadwozie
  • 0

#4 rcudak89

rcudak89
  • Forumowicz
  • 55 postów
  • Skąd:Augustów, Podlaskie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:37, 23.12.2010

Dziękuję Panowie, drzwi otworzone od środka metodą: brzeszczot i taśma izolacyjna ;)
  • 0

#5 MarcinW

MarcinW
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:39, 23.12.2010

co to za metoda? :shock:
  • 0

#6 marekm

marekm
  • Forumowicz
  • 32 postów
  • Skąd:Wieluń
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:19, 23.12.2010

Jest opisane w jednym z tematów w/w przez Jarka ;-)

A w skrócie to brzeszczotem starasz się podnieść tą blokadę rodzicielską przy zamkniętych drzwiach.


Temat chyba do zamknięcia.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:31, 27.12.2010

hejka, podłączam się do tematu bo ostatnio też w tylnych drzwiach miałem klamkę złamaną gdyż jest wykonana z plastiku. Na domiar złego po otworzeniu drzwi od wewnątrz pomyślałem, że to wina zapadki dla zabezpieczenia dla dzieci. No i stało się, opuściłem zapadkę i zamknąłem drzwi ponownie. Sytuacja wygląda fatalnie - klamka złamana a zapadka dla bezpieczeństwa dzieci załączona. Oczywiście jest wyjście. Zrobiłem to z pewnym ekspertem od samochodów powypadkowych. Trzeba wsiąść do środka auta drugimi tylnymi drzwiami. Zdemontować plastik który jest dookoła wewnętrzej klameczki.Jest przykręcony na 1 wkręta.Zdemontować klameczkę czyli odczepić od cięgna. Po tym złapać za cięgno i pociągnąć do siebie. Drzwi się otworzą. Proste?? Ale za chwilę zapytacie dlaczego w ten sposób dało się otworzyć a samą klamką nie? Bo załączona była blokada dla dzieci. Powoduje ona brak możliwości użycia klamki.Ale to samo cięgno użyte na większym skoku czyli po demontażu klameczki daje możliwość otworzenia drzwi bez ich wyłamywania. Ach te japońce. trzeba je znać żeby chwalić;))
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq