Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Nie działające zegary i kierunkowskazy Accord TD :(


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:39, 12.12.2010

Witam, pojawił mnie się problem tego typu, że żaden z zegarów nie działa zero reakcji po przekręceniu kluczyka jak i odpaleniu jedynie tylko na włączonych światłach się podświetlają i łącznie z nimi również padły kierunkowskazy, poza tym wszystka elektronika jest ok. Proszę o pomoc co może być przyczyną!! , bezpieczniki są ok.
  • 0

#2 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • SkÄ…d:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 13:01, 13.12.2010

Może któraś taśma się wysunęła. Trzeba by było zdemontować deskę i pomacać, tym bardziej że bezpieczniki są ok jak piszesz.
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:00, 13.12.2010

Ok, to jutro mniejmy nadzieje się tym zajmę, jak uda mnie się z deską uporać, a propo dziś się przejechałem autem i wskazówka od wskaźnika paliwa drgnęła się prawie do połowy mimo że do baku nie było nic dolewane :(, a reszta wskaźników leżą tak jak leżały... :/
  • 0

#4 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • SkÄ…d:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:17, 13.12.2010

to może masz jakieś gdzieś zwarcie ? Przez ostatnie dni było trochę cieplej i może wilgoć gdzieś się dostała. Ciężko trafić z dobrą diagnozą, przyczyn może być multum.
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.


#5 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:50, 13.12.2010

A z ciekawości - sprawdź czy masz dokręcone i nie zaśniedziałe styki przy alternatorze.
Nic nie gwarantuje - tak mi się coś po głowie pląta - podobnie było w dieslach forda.
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:14, 14.12.2010

Właśnie rozebrałem połowę auta w środku, więc styki przy zegarach są dobrze, ale ku mojemu nieszczęściu się okazało, wcześniej nie widziałem, że wiązka ta pod kierownicą z szeroką płaską niebieską złączką z kilkunastoma pinami ta co właśnie do dzwigni kierunkowskazów idzie, jest ku*** zgrzana, że 2 kable są całkiem tragedia ciężko je było rozdzielić, izolacji praktycznie nie ma!!!, a dlaczego , czemu, od jak dawna tak jest to nie mam pojęcia, ale nie zaglądałem bo nic nie było czuć żeby się guma topiła czy coś wszystko działało jak należy, auto mam od niedawna więc może poprzedni właściciel coś wywiną :/:/, Więc teraz moje pytanie co przez to mogło się spalić, popsuć??, bo chyba to jest przyczyną awarii , a z tą wiązką to jeszcze nie wiem co będę robił, i dziwi mnie że bezpieczniki poprostu się nie popaliły:(:(. Proszę o pomoc
  • 0

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:23, 14.12.2010

być może jakaś rzeźba, a może tylko awaria i przepalone kabelki. czy jest możliwość wycięcia uszkodzonych kabelków i zastąpienie ich dobrymi - jeśli tak to proponuje tak zrobić.
Dobrze by było dysponować schematem elektrycznym i sprawdzenie za co odpowiadają spalone kabelki, zidentyfikować bezpieczniki z owej wiązki i sprawdzić czy nie są zawyżone.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:32, 14.12.2010

Z kabelkami będę musiał coś zrobić, tylko w tym senk, że przejście na nich jest tylko izolacja popalona, więc prawdopodobnie się zrobiło zwarcie i coś musiało strzelić, a schemat przydał by się jak najbardziej.
  • 0

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 11:43, 14.12.2010

schematu szukaj tutaj http://hondatech.inf...Manuals/Accord/
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq