Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Spryskiwacza reflektorów - możliwość wyłączenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:32, 12.12.2010

Pytanie do znawców. Czy musi być tak, że przy włączonych światłach jak spryskuję szybę zawsze muszę również spryskać reflektory?
Denerwuje mnie to, bo jak czyste auto to zawsze uświnię maskę jak chcę lekko spryskać szybę. Przecież jest dodatkowy przycisk do spryskiwaczy reflektorów to po co idzie automatem również przy spryskiwaniu szyby. Wiem, że tylko jeden raz ale to wystarczy.
Zwalczył może ten temat ktoś.
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 15:55, 12.12.2010

oryginalnie - tak
albo można tak http://www.accordklu...opic.php?t=8575
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:56, 17.01.2011

Widzę, że auto masz pewnie na gwarancji, więc rzeźbienie odpada. Seryjnie spryski na lampy powinny działać raz na 20 razy spryskiwań szyby, tzn. w momencie, gdy odpalisz auto i spryskasz szyby pierwszy raz, to automatycznie spryskują się też lampy. Po czym gdy jedziesz dalej i nie gasisz auta, to następny raz lampy zostaną spryskane dopiero po 19 spryskaniu szyby, ale gdy tylko wyłączysz samochód - cały cykl jest startowany od nowa.
Mam to samo i faktycznie, gdy umyjesz auto, to może to trochę denerwować, ale już się przyzwyczaiłem.
  • 0

#4 tygrysek19841

tygrysek19841
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:uk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:37, 22.01.2011

wyjmij bezpiecznik
  • 0

#5 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:41, 09.02.2011

Wraca temat. Zrobię tak. Pociągnę przewód od włącznika sprysku reflektorów do skrzynki z bezpiecznikiem od tych spryskiwaczy. Dam tam przekaźnik ze stykami połączonymi w szereg z bezpiecznikiem. Przekaźnik będzie zwierał styki tylko jak wcisnę przycisk spryskiwaczy reflektorów. Jak będę puszczał płyn na szyby, styki przekaźnika będą rozwarte i na reflektory nic nie pójdzie. Taki mam plan. I estetycznie będzie i praktycznie - przynajmniej w fazie planów.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq