Skocz do zawartości


RODO w HAKP

wycieraczki - awaria


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:45, 08.01.2009

Witam

Moje wycieraczki, jak już wspominałem w innym wątku, dziwnie się zachowują. Mam wersję przełącznika bez regulacji częstotliwości. Na ustawieniu ciągłej pracy i szybkiej ciągłej chodzą bez problemu, natomiast nie działają na ustawieniu INT (interwałowym). Zadziałały tylko parę razy, np. po umyciu samochodu, albo po całonocnym postoju, kiedy zostawiłem samochód na ustawieniu INT, a potem rano jak przekręciłem klucz, to zaszczyciły mnie jednym machnięciem. Nie działają też w czasie spryskiwania szyby.

Moje pytanie w związku z tym: gdzie mam szukać przyczyny - przełącznik zintegrowany czy raczej jakieś czujniki, przekaźniki, moduły itp? Miał ktoś już podobny problem?

#2 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:55, 08.01.2009

Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale sprawdź kolego przekaźnik i skrzynkę bezpiecznikową. A może problem tkwi w samych stykach manetki ??
Powodzenia i daj znać co i jak :ok

P.S. Spróbuj jeszcze jak tamto nie pomoże - wymontuj cały moduł (silnik i elektronika), przeczyść styki przekaźnika oraz usuń smar i zabrudzenia na krzywkach !!

U mojego koleżki pomogło, tyle, że on miał taki przypadek na I biegu dmuchawy :ok

Mam nadzieję, że udało mi się choć troszkę ci pomóc :B
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:25, 10.01.2009

Jak chciałbyś czyścić styki manetki to poczytaj tu http://www.accordklu...opic.php?t=1228 to jest opis od kierunkowskazów ale u Ciebie będzie podobnie ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:06, 11.01.2009

o, dzięki, od tego chyba zacznę

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:24, 11.03.2010

Panowie mam podobny problem z moimi wycieraczkami z tym ze u mnie oprocz niedzialajacych przerywanych jest jeszcze tak ze po spryskaniu szyby nie dzialaja? W czym moze byc problem? manetka czy moze cos innego?
POZDRO

#6 MAK

MAK
  • Forumowicz
  • 272 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:27, 12.03.2010

a po wylaczniu stalych wracaja na swoje miejsce czy zatrzymuja sie gdzie popadnie ??

Ja bym obstawial przekaznik. Posluchaj czy dziala (cyka)
Mam taki sam problem w crx-ie ;-)
>>> Accord by MAK <<<

Przerabiam S na type ES-R :mrgreen:

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:54, 14.03.2010

a po wylaczniu stalych wracaja na swoje miejsce czy zatrzymuja sie gdzie popadnie ??

Ja bym obstawial przekaznik. Posluchaj czy dziala (cyka)
Mam taki sam problem w crx-ie ;-)

Na stalych wracaja na swoje mijesce wlasnie a nie slychac zeby cos cykalo :( gdzie dokladnie jest ten przekaznik? kupie i wymienie :D
POZDRO

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:14, 15.03.2010

Jeśli chodzi Ci o przekaźnik to jest tu, zresztą masz tu cały indeks części odpowiedzialnych za wycieraczki.

Dołączona grafika
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:35, 15.03.2010

elegancko :) czyli jezeli dobrze widze to jest pod maska? czy to w kabinie jest?
POZDRO




IPB Skin By Virteq