Skocz do zawartości


RODO w HAKP

gdzie czujnik VSS w accord 2003 benzyna 156 km??????http://w


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:50, 03.12.2010

Witam wszystkich ,wie ktoś może gdzie znajduje się w accordzie czujnik Vss szukam go i nie wiem który , prawdopodobnie mi padł licznik sie zacinał a teraz nie działa
  • 0

#2 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:56, 03.12.2010

w skrzyni biegów dochodzą do niego 3 kable widać go jak otworzysz maskę ale trzeba się przyjrzeć można nawet ręką do niego sięgnąć ale potrzeba trochę gimnastyki. każdy mechanik powinien go znaleźć w ciągu minuty...
  • 0
F1

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:42, 03.12.2010

czyli mam rozumiec ,że VSS jest z przodu jak otworzę maske po prawej stronie na dole widac go dobrze ?? nie moge tego rozwikłac pomocy.!!!
  • 0

#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:55, 04.12.2010

przecież wszystko Ci napisałem VSS jest w skrzyni bo tam jest jego miejsce jest do niego minimalny dostęp od góry bez wyjmowania aku itp poszukaj na forum jest gdzieś link do instrukcji serwisowej on line w wersji ang tam będziesz wszystko miał napisane. żeby dokładnie sprawdzić vss potrzebny jest oscyloskop. co prawda miernikiem też sprawdzisz ale nie będzie to 100% diagnoza. Kabel VSS wchodzi do kompa kompa masz pod radiem w środku wszystko jest na forum opisane jak się do niego dostać.
Kabel VSS to pin nr 18 w kostce od kompa A kolor BLK/BLU i opisany jest jako "czujnik prędkości wałka napędowego".
diagnoza przy włączonym zapłonie napięcie 0V albo 5V w czasie jazdy ok 2,5V ale u mnie było ok 2,8V. podłącz się miernikiem pod ten kabel i jeździj jak licznik nie będzie Ci wskazywał prędkości a w tym samym momencie na mierniku będzie te ok 2,5V to znaczy że VSS masz sprawny i trzeba szukać gdzie indziej usterki.
Z mojego doświadczenia diagnoza VSS to 5min roboty :mrgreen:
  • 0
F1

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:29, 04.12.2010

rozmiem wiem juz gdzie jest , ale ile za w/w czujnik płaciłes ,gdzie go dostac.??

[ Dodano: 2010-12-04, 18:39 ]
dzieki kolego za pomoc jak bys czegos potrzebował daj znac pozdrawiam.
  • 0

#6 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 04.12.2010

potrzebuję pieniędzy :mrgreen: daję znać żeby nie było że nie dawałem :r
Zmierz ten VSS tak jak ci napisałem wtedy będziesz wiedział czy to on... jest też prawdopodobieństwo że masz zalanego kompa...
  • 0
F1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq