Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

spryskiwacze - zamarzajace spryskiwacze szyby


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#16 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 16:48, 07.01.2009

proponuję jeszcze taki manewr - o ile to mozliwe to zdejmij węzki ze spryskiwaczy włóz je do zbiornika z płynem i włącz pomkę niech przepłuka cały układ, a jednocześnie załóz na spryskiwacze/dysze/ jakiś inny węzyk i przedmuchaj dokładnie.
To co piszesz to absurdalna sytuacja - może robis się gdzieś jakiś korek i przytyka dysze, ale dwie jednocześnie ??
Z drugiej strony skoro wszystko jest OK przy plusowych temperaturach to układ jest czysty.
Ja w niedziele jechałem na narty temp -10, płyn BP i nic nie zamarzło.
Trudno logicznie wytłumaczyć Twoją sytuację.

#17 lele

lele
  • Forumowicz
  • 17 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:42, 07.01.2009

tak zrobię( przedmuchać dysze ), dla mnie to chyba właśnie problem dysz, ogólnie słabo pryskają. Widocznie, jak jest ciepły płyn to przytkanie na dyszach nie jest tak zauważalne, jednak przy minusowych temperaturach ten objaw się potęguję.

Dziękuję Wszystkim za tak poważne potraktowanie mojego problemu, jestem pod wrażeniem ilości postów na tak " błahy" acz mocno dokuczliwy dla mnie problem. To tylko oznacza, że forum jest naprawdę aktywne a członkowie zaangażowani. :db

pozdrawiam :ok

#18 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:11, 07.01.2009

u mnie ostatnio w nocy -19 stopni na termometrze, płyn do -22 ale z tesco i nic nie zamarza, elegancko daje od rana

#19 MarekFinlandia

MarekFinlandia
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:57, 09.01.2009

WItam,
No mi tutaj w Finlandii przy -25 to wszystko pomarzlo na kosc. Spryskiwacze ksenonow to chyba nawet sie nie wysuwaja bo taki tam snieg zmrozony wokol jest. Zeskrobalem delikatnie reflektory i bez spryskiwanie smigalem troche. To samo z szyba tylko poskrobalem karta do przejrzystosci a potem juz szyba zagrzana od srodka odtajala cala. Tu gdzie mieszkam to soli raczej nie sypia bo i tak malo by to dalo ze wzgledu na duze opady sniegu. Wiec tylko ubijaja i smiga sie po bialych drogach.
Czekam bo za pare dni ma byc mala odwilz (czyt. anomalia !!) czyli cos na dwa z plusem, wiec na myjke z woskiem podjade i soli sie przy okazji pozbede, ktora jeszcze zaimpregnowana od jazdy z Polski tutaj.

ps. wsadzilem karton przed chlodnice coby sie szybciej silnik grzal :) czy to ma sens przy nowych silnikach ??

Marek
--------------
Suwalki - Tallin (718km) spalanie 4.96l litra !! w baku BP Ultimate + verva + STP. predkosc emerytalna :)

#20 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 20:19, 10.01.2009

U mnie podczas ostatnich kilkudniowych mrozów (-27) wszystko zamarzło ale silniczek rano do pierwszego odpalił :mrgreen: :db

#21 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:31, 10.01.2009

Ja zakupiłem coś takiego:
http://www.allegro.p...ojnik_fiat.html
oraz
http://www.allegro.p...ult_i_inne.html

Szkoda, że nie da rady zrobić podgrzewania do tych spryskiwaczy. Może jakaś grzałka z termostatem do zbiornika płynu? Jak przyjdą do mnie do cuda, to zdam relację i zamieszczę film z działania.

Do zobaczenia na trasie.


#22 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:34, 10.01.2009

Te spryskiwacze mgłowe to nie głupi pomysł, robią teraz takie w nowych autkach, super sprawa. pablo.see, jak zamontujesz i będą działały tak jak w opisie to daj znać - od razu zamawiam ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#23 QuicksilveR

QuicksilveR
  • Forumowicz
  • 660 postów
Reputacja: 7
Neutralna

Napisano 10:51, 11.01.2009

Ja mam i działają super.

Były:   Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998  |   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 | Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999
Jest:   Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001


#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:26, 11.01.2009

pablo jeśli chodzi o podgrzewanie płynu to nie zda to egzaminu , wężyki doprowadzające płyn do dysz mają bardzo mały przekrój i wystąpi duża utrata ciepła , lepszym rozwiązaniem było by podgrzewanie samych dysz poprzez podklejenie jakiś małych mat grzewczych lecz nie mam pojęcia jak to wykonać i czy będzie działać z zamierzonym skutkiem

#25 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 21:49, 19.01.2009

Ja mam i działają super.


Ja zamontowałem dziś te spryskiwacze i .................. :-/ hmmmmm moje oczekiwania były inne, zamiast mgły spryskiwacze oczywiście pryskają większą ilością strumieni, ale nie jest to mgła i pryskają tak z 10-20 cm nad wycieraczkami, ogólnie wrażenie jest takie jakby było za słabe ciśnienie.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#26 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:09, 20.01.2009

No cóż, do opinii o tym wynalazku dotarłem dopiero po zakupie:
http://japanese-ride...opic.php?t=3003
Niepotrzebnie też kupiłem zaworek jednokierunkowy, gdyż w Accordzie już takie są. Dziś do mnie dotarły spryskiwacze. Jutro je zamontuje i wypróbuje w warunkach bojowych. Jestem jednak nastawiony sceptycznie i za wiele nie oczekuje. Jak coś to wracam do standardu i będę próbował zwiększyć ciśnienie. Ciekawe jakie są spryskiwacze HA 7gen?

Panowie trzeba by jakiś wątek o wycieraczkach założyć. Co dobre, a co omijać. Ja kupiłem Valeo i nie jestem zadowolony. No chyba, że moja szyba jest nie teges.

Do zobaczenia na trasie.


#27 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:46, 20.01.2009

też mam valeo właśnie nówki cewki jakieś pro modele i zostawiają wkurzający pasek na środku :/

#28 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:07, 20.01.2009

Panowie trzeba by jakiś wątek o wycieraczkach założyć. Co dobre, a co omijać. Ja kupiłem Valeo i nie jestem zadowolony. No chyba, że moja szyba jest nie teges.


Od razu zakladac, wystarczy poszukac

np tu
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#29 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:20, 20.01.2009

TUTAJ wątek o wycieraczkach - trzeba czytać forum.

#30 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 12:34, 20.01.2009

Sorry, ale ciapa ze mnie. Już ten wątek czytałem wcześniej i o nim zapomniałem.

Potwierdzam słowa Siwego. Te spryskiwacze "sikają" jakby poziomo, pas 10cm na pół szyby, na wysokości 10-20cm powyżej wycieraczek. Wydaje mi się, że pompka spryskiwaczy ma cieniutką wydajność. Zerknę do katalogu i sprawdzę "kto nas pokarał" taką pompką.

Do zobaczenia na trasie.





IPB Skin By Virteq