Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Jak jeździć w zimie


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:28, 02.12.2010

Witam :) Mam pewien problem. A mianowicie chodzi o to że codziennie jeżdżę autem do szkoły i z powrotem oraz po mieście w ciągu dnia. I prawie pod koniec mojej podróży przerzuca mi się na gaz i przez to tracę troche tej benzyny. I mam pytanie czy lepiej odpalić auto na luźnych obrotach i czekać aż się silnik nagrzeje czy trzeba to przecierpieć ?:D

Z góry dziękuje za rady.
Pozdrawiam
  • 0

#2 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 15:12, 02.12.2010

Benzynę i tak palisz - można odpalić i międzyczasie odkopywać auto np.
Ale jeśli chodzi o normalne użytkowanie, to lepiej tą benzynę spalić w czasie jazdy, niż czekać aż się nagrzeje.

Poza tym w czasie jazdy silnik siÄ™ dogrzewa szybciej.
  • 0

#3 scorpion3m

scorpion3m
  • Forumowicz
  • 117 postów
  • SkÄ…d:z Kaszub
  • Silnik:2.0
  • Wersja:coupe
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1998
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 18:57, 06.12.2010

Może masz trafiony termostat i za długo Ci się nagrzewa auto :roll:
  • 0

#4 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 20:59, 06.12.2010

Jaka instalacja? Jakie podzespoły. Temperatura silnika prawidłowa?
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#5 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:19, 06.12.2010

Instalacja zwykła Bingo S. Temperatura prawidłowa wydaje mi się. Mam jeden problem a mianowicie zużycie paliwa. Nie wiem czy sobie coś uroiłem albo coś ale przykładowo tankuje benzynę za 30 zł i gaz za około 80 zł. I na tej benzynie jeżdżę maksymalnie 10 km na 100 km czyli nie całe 30 km. Oczywiście dochodzi odpalanie auta i przez to też benzyna leci, ale wydaje mi się że strasznie szybko ta benzyna ucieka :/ teraz rezerwa mi się zapaliła. Zalałem za 30 zł gazu jak i benzyny. Przejechałem większą połowę tego gazu a wskaźnik już opada do zera. Zobaczę kiedy się rezerwa zapali. Ale jest możliwość że gdzieś ucieka benzyna? Pod autem żadnych plam nie mam ani nic :/ Może tylko mi się wydaje. Poprawcie mnie jak coś :)
Auta nie katuje. Cały czas 2 tys obrotów i jeżdżę bardzo ekonomicznie. Za 30 zł to większe 6 L więc trochę to jest. Powinno spokojnie wystarczyć na 50 km w mieście. Wy co ile tankujecie benzynę i za ile :)? Czekam na rady:) Pozdrawiam
  • 0

#6 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • SkÄ…d:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 13:08, 08.12.2010

Wszystko zależy od tego ile odpaleń silnika na danej ilości benzyny, jakie odcinki robisz jednorazowo.
  • 0

#7 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:07, 09.12.2010

A więc tak: na 30 zł benzyny leję około 80 zł gazu. Z czego praktycznie samo miasto. Odpaleń dziennie około 4 takich po których muszę chwile czekać na przejście na gaz oraz kilka takich jak zatrzymanie pod sklepem itp :) Czy to jest dobre spalanie benzyny :)? Bo nie wiem czy szukać mam dziury w całym :)? Autko na gazie jeździ idealnie :) Wszystko dzięki kolegom z forum za co im jeszcze raz serdecznie dziękuje ! :)
  • 0

#8 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • SkÄ…d:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:57, 09.12.2010

kolego ja mam sekwencje i silnik v6 jak zalalem 1000 km temu za 100 zl (kreska na polowie zbiornika) tak teraz mam polowe z tego co bylo. Tylko jak smigam to zawsze grzeje samochod dobrze a jak mam robic jakas krotka trase to poprostu wsiadam w autobus bo mi szkoda auta (i nie chce mi sie go zreszta odkopywac ze sniegu) Pozdro ;)
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#9 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:32, 09.12.2010

Czytając to co napisałeś mogę stwierdzić że coś jest nie tak z moim autkiem.. :/ Teraz zalałem za 30 zł benzyny i przejechałem za 50 zł gazu ( jakieś 160 km) i już rezerwa świeci :/ Co może być nie tak :/? Benzyna się gdzieś wymyka ?
  • 0

#10 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 09:39, 10.12.2010

Po pierwsze i najważniejsze - jeśli chcecie oceniać zużycie gazu i benzyny - tankujcie do pełna oba zbiorniki. tankowanie i sprawdzanie na rezerwę nie bardzo ma sens.
Podawajcie też objętość paliwa a nie za ile tankowaliście. Gaz można zatankować po 2,30 ale też i po 2,60.

Kolego Muran, licząc na szybko, to wychodzi jakoś 13l/100km gazu. Napisz czy to zużycie w mieście, jakie odcinki robisz - jedziesz 5km i gasisz auto, czy zrobiłeś 160km w jednym cyklu bez gaszenia.

Benzynę tankowałeś od razu jak ci się zapaliła rezerwa, czy już trochę pojeździłeś?

Takie szacowanie nie ma sensu wg mnie.
  • 0

#11 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:47, 10.12.2010

Tak zużycie to same miasto no i właśnie jeżdżę tak po 4 km i gaszę. Czasami oczywiście więcej :) A benzynę tankowałem od razu jak się zapaliła. Tzn jakieś 5 km później. Bo nie wiem co jest że już się pali :/ Strasznie szybko ucieka ta benzyna. Ale może to przez ssanie? Bo chyba mi się komputer zrestartował jak zmieniałem bezpieczniki i przez przypadek wyciągnąłem ten od komputera. I jak wsiadam do auta to mam 2k obrotów i dopiero po paru km się robią normalne. Wcześniej po zakupie auta tak nie miałem. Przynajmniej nie takie duże obroty. To może być przyczyną ?
  • 0

#12 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 15:15, 10.12.2010

Jak dla mnie to będzie normalne zużycie benzyny przy takim stylu jazdy.

A odnośnie resetu kompa - po resecie odpaliłeś i normalnie się przełączył na gaz?
Jeśli tak, to zrób reset od nowa, tyle, że wcześniej przełącz na benzynę. Żeby się nie przełączył na gaz przypadkiem.
Odpal auto, pojeździj, zgaś i dopiero przy następnym odpaleniu przełącz na automat sekwencji.
  • 0

#13 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:19, 10.12.2010

Ale ja mam zwykły gaz nie sekwencje. No to mam wyciągnąć bezpiecznik od ecu i pozniej ile mam na tej benzynie jezdzic? Czytalem gdzies ze trzeba zostawić auto na wolnych obrotach i włączyć na max nawiew czy cos. Wytłumaczysz mi jak mam dokładnie zrobic zeby obroty były normalne:-)? Bo np mam juz normalne. Auto postoi godzine i znow 2 tys przez chwile a na gaz sie przełączą normalnie bo silnik nagrzany. Z gory dziekuje Ci za pomoc:-)
  • 0

#14 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 16:25, 10.12.2010

Wyciągasz bezpiecznik na 20-30 sek i wkładasz z powrotem.
Odpalasz i jeździsz - przy obecnej pogodzie zostawianie auta żeby się 2 razy włączyły wentyle nie bardzo ma sens - chyba że masz ogrzewany garaż.
Ile - nie wiem. Tak, żeby pojeździć w całym zakresie obrotów i przy dużym obciążeniu prądowym - światła, nawiew ogrzewanie szyby itp.
Gasisz auto i później już normalnie startujesz.
  • 0

#15 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • SkÄ…d:JarosÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:38, 10.12.2010

I później już nie będę miał zawsze po odpaleniu 2 tys obrotów :)?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq