Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Antena elektryczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacek1975

Jacek1975
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:59, 01.12.2010

Witam,
Padła mi antena, ta zębatka plastikowa. Muszę się dostać do niej, wiem, że trzeba odchylić boczek lewy. spinki 3 zdemontowałem, ale coś trzyma to cholerstwo na dole. Poza tym to nie wiem co zrobić z tymi hakami do zamocowania linek do bagażu, przejdzie to przez te elementy? Jak zdjąć ten lewy boczek? Spód też demontować?
Pozdrawiam,
Jacek
  • 0

#2 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7,399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 17:12, 01.12.2010

może to Ci w jakiś sposób pomoże
Dołączona grafika
  • 0

#3 darek17104

darek17104
  • Klubowicz
  • 84 postów
  • Skąd:Żelechów,okolice
  • Silnik:2,4
  • Wersja:Types
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:21, 01.12.2010

Używaj opcji SZUKAJ :!: prześledź ten temat :arrow: http://www.accordklu...manual&start=30
  • 0

#4 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:26, 01.12.2010

Witam,
Padła mi antena, ta zębatka plastikowa. Muszę się dostać do niej, wiem, że trzeba odchylić boczek lewy. spinki 3 zdemontowałem, ale coś trzyma to cholerstwo na dole. Poza tym to nie wiem co zrobić z tymi hakami do zamocowania linek do bagażu, przejdzie to przez te elementy? Jak zdjąć ten lewy boczek? Spód też demontować?
Pozdrawiam,
Jacek


Co do haków lub zaczepów to podważ plastik i wyciągnij sam plastik, musi wyjść. Zaczepy zostają bo są przykręcone do karoserii. Musisz zdemontować spód bagażnika po lewej stronie, trzyma się na dwóch spinkach, takich grzebieniowych. Do ich wyciągania proponuję użyć super specjalistycznego narzędzia, czyli widelczyka do ciasta :-D Wsuwasz pod spód i podważasz.
Musisz jeszcze zdemontować plastikowa osłonę, ta na dole gdzie jest zamek. Wyrywasz ją do góry, zdecydowanie ale nie bardzo mocno, ona jest na zatrzaskach.
Ot i wszystko :mrgreen:
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#5 Jacek1975

Jacek1975
  • Forumowicz
  • 26 postów
  • Skąd:Kielce
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:57, 02.12.2010

Witam,
Padła mi antena, ta zębatka plastikowa. Muszę się dostać do niej, wiem, że trzeba odchylić boczek lewy. spinki 3 zdemontowałem, ale coś trzyma to cholerstwo na dole. Poza tym to nie wiem co zrobić z tymi hakami do zamocowania linek do bagażu, przejdzie to przez te elementy? Jak zdjąć ten lewy boczek? Spód też demontować?
Pozdrawiam,
Jacek


Co do haków lub zaczepów to podważ plastik i wyciągnij sam plastik, musi wyjść. Zaczepy zostają bo są przykręcone do karoserii. Musisz zdemontować spód bagażnika po lewej stronie, trzyma się na dwóch spinkach, takich grzebieniowych. Do ich wyciągania proponuję użyć super specjalistycznego narzędzia, czyli widelczyka do ciasta :-D Wsuwasz pod spód i podważasz.
Musisz jeszcze zdemontować plastikowa osłonę, ta na dole gdzie jest zamek. Wyrywasz ją do góry, zdecydowanie ale nie bardzo mocno, ona jest na zatrzaskach.
Ot i wszystko :mrgreen:


Dzięki bardzo, bardzo pomocne uwagi. Zabieram się za to jak mróz nieco ustąpi. Początek zimy a tu już straty: zamek w drzwiach tylnych, teraz antena.
Pozdrawiam,
Jacek

[ Dodano: 2010-12-02, 07:58 ]

może to Ci w jakiś sposób pomoże
Obrazek


Dzięki Jarku!
Pozdrawiam,
Jacek
  • 0

#6 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 09:08, 02.12.2010

Jak zdjąć ten lewy boczek? Spód też demontować?

Wyciągasz spinki z boczku chyba 3szt, później wyjmujesz spinki z dołu chyba 2szt pod tym pseudo schowkiem, następna rzecz, wyjmujesz zaczep do którego mocuje się bagaż takie ucho. Jak to zrobisz powinnes bez problemu odchylić boczek na tyle ze by sie dostać, od siebie proponuje ściągnąć również ten plastik który jest przy kufwsze przy wkładaniu rzeczy, jak to zrobisz będziesz miał większe pole manewru.
Po tym wszystkim odkręcasz nakrętkę z góry anteny jakimiś szczypcami czy czymś podobnym później wyciągasz kostkę od anteny, odkręcasz śrubkę na kluczyk 10mm, antena wychodzi bez problemu.
PS. sam ten maszt antenowy kosztuje w ASO 105zł
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq