Skocz do zawartości


RODO w HAKP

accord 2.0ies olej


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:07, 05.01.2009

witam mam zapytanie odnosnie oleju ogolnie jego ubywaniu w moim silniku.dolalem ostatnio ok 1l. przekulalem z 1500km i znow zauwazylem ze jest prawie na min. wie ktos cos?? pozdro

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:13, 05.01.2009

1. jaki masz olej?
2. jaki masz przebieg (choćby teoretyczny podaj)?
3. co to znaczy przekulałem? (jeździłeś jak emeryt czy jak Kubica)?

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:16, 05.01.2009

shela 10w40 165tys,jezdzilem roznie czasem ja przeciagnalem na dobrym odcinku ale wiecej w miescie normalna jazda spokojna.

#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3,775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 22:42, 05.01.2009

Sprawdź na początek czy autko po dłuższym postoju (np. nocnym) nie zostawia plam oleju. Ja miałem podobnie w lecie tzn. w podobnym tempie uzupełniałem olej ale ja dodatkowo widziałem plamy oleju. Zaczęło się jak kilka razy ostrzej pojeździłem. Na szczęście przyszedł termin wymiany oleju i wchodząc pod auto zobaczyłem, że filtr jest cały w kroplach oleju. Prawdopodobnie ja parę razy docisnąłem obroty uszczelka spod filtra przepuściła.

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:53, 05.01.2009

sprawdź jak Siwy radzi, przy danych jakie podałeś to faktycznie nieco za dużo
a jesteś pewny że ten Shell jest oryginalny a nie jakaś podróba?

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:40, 06.01.2009

jestem pewien bo sam go kupilem i wlalem. filtrem tez nie cieknie bo plamki nie ma. zroobilem teraz 1300km i przed wyjazdem dolalem ok 1,5l i teraz stan jest mniejszy niz w polowie miedzy max a min. :roll:

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,949 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 15:49, 06.01.2009

No jeśli ci nigdzie nie ubywa tzn nie wycieka i jeśli non stop nie jeździsz z włączonym vteckiem to zdecydowanie za duzo ci pali.
Ja dolałem na 7tys km jakieś 0,5l a jakbym jeździł zawsze spokojnie to pewnie wcale bym nic nie dolał.
Dwie opcje,albo masz uszczelniacze zaworowe do wymiany,albo pierścienie do wymiany.
Sprawdzałeś kompresje na cylindrach? Może warto.
Taki prosty test rozgrzej silnik i niech popracuje z 10minut na jałowym i potem depnij ostro na gaz, jak z wydechu poleci chmura niebieskiego dymu to uszczelniacze do roboty.
Na pracującym silniku wyjmim bagnet olejowy i zobaczy czy stamtąd nie wydobywają się opary oleju- jeśli tak to pewnie pierścionki już siadły.
Tak czy inaczej jak silnik dobrze pracuje i odpala to szkoda kasy na remont,albo na zmiane silnika, bardziej opłaca się dolewać olej,albo sprzedać :-P

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:15, 06.01.2009

no dzieki bardzo za info sprawdze przetestuje i mam nadzieje ze nie bede musial sprzedac ;-)

#9 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:37, 06.01.2009

Trzymam kciuki :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#10 RobJust

RobJust
  • Forumowicz
  • 191 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:49, 14.03.2009

Miałem identycznie jak kupiłem auto, ale dowiedziałem sie /zorientowałem juz po zakupie, okazało sie że dwa pierścienie zapieczone i jeden pęknięty, wymieniłem od razu uszczelniacze zaworowe i jest ok.

F20B6(MDJA)>H22A8(M2P4)>H22A5(M2P4)>H22A7(U2Q7)


#11 kamilnurek

kamilnurek
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:31, 11.04.2009

Miałem identycznie jak kupiłem auto, ale dowiedziałem sie /zorientowałem juz po zakupie, okazało sie że dwa pierścienie zapieczone i jeden pęknięty, wymieniłem od razu uszczelniacze zaworowe i jest ok


Kolego czy oprócz wymiany pierścieni i uszczelniaczy coś jeszcze robiłeś (np. przy tłokach lub cylindrach)? Pytam bo czeka mnie to samo.




IPB Skin By Virteq