Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

brzeczenie w okolicy pompy paliwa. pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 eryk

eryk
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:chełm
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:01, 20.11.2010

przy włączeniu zapłonu w 2.0 tdi z okolicy pompy paliwa dochodzi dziwny dzwiek brzeczenie urządzenia elektrycznego.czy to normalne? czy może tak być zapłon włączony na dłużej i nic się nie stanie? pomocy honda accord 2.0tdi.1998r
  • 0

#2 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 21:31, 20.11.2010

czy ten dźwięk jest długotrwały,czy tylko przez sekundę lub dwie?

bo nie wiem jak to wygląda w dieslach,ale u mnie we wszystkich autach (benzyniakach) to normalne zjawisko,że po prezkręceniu zapłonu, odzywa się pompa, ale to trwa dosłownie max 2 sekundy.
  • 0

#3 eryk

eryk
  • Nowy
  • 3 postów
  • Skąd:chełm
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:43, 20.11.2010

czły czas. i chyba nawet kilka sekund po odpaleniu. i silnik jak jest ciepłu to przy stałej predkości delikatnie szarpie jakby paliwo przez ułamek sekundy nie dochodziło do cylindra.jak turbina sie włącza to juz nie przerywa. i jak jest na luzie to obroty skaczą delikatnie.boje się ze to pompa pada ale nie wim napewno bo auto mam dwa tygodnie :cry:
  • 0

#4 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:50, 20.11.2010

czy ten dźwięk jest długotrwały,czy tylko przez sekundę lub dwie?

bo nie wiem jak to wygląda w dieslach,ale u mnie we wszystkich autach (benzyniakach) to normalne zjawisko,że po prezkręceniu zapłonu, odzywa się pompa, ale to trwa dosłownie max 2 sekundy.


Po przekręceniu kluczyka dokładnie 2 sekundy powinna pompa chodzić, a po odpaleniu auta cały czas (tylko, ze już jej nie słychać tak dobrze bo silnik zagłusza).

czły czas. i chyba nawet kilka sekund po odpaleniu. i silnik jak jest ciepłu to przy stałej predkości delikatnie szarpie jakby paliwo przez ułamek sekundy nie dochodziło do cylindra


Po odpaleniu powinna chodzić cały czas. Jak słychać ją dosyć głośno to oznaka, że pomału pada. Miałem u siebie podobnie. Pompa chodziła dosyć głośno (na początku myślałem, że tak ma być), po pewnym czasie zaczeło sie szarpanie a później koniec jazdy, pompa do wymiany. Nowa chodzi cichutko(prawie jej nie słychać)
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq