Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Od czasu do czasu czuć gaz w kabinie, sekwencja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:38, 07.11.2010

Wstawiłem wreszcie gaz. Chciałem Landi, ale wcisnęli mi jednak BRC. Silnik V6, więc instalacja sekwencyjna.

Problem polega na tym że co jakiś czas w kabinie wyrażnie czuć gaz. Nie pochodzi on z bagażnika, raczej spod maski. Jutro zadzwonię do instalatora i zapytam co to może być, ale ciekawość mnie zżera co na ten temat wiadomo użytkownikom.
Poza tym szarpnąłem się na montaż we Wrocławiu a na pewno czeka mnie wizyta w warsztacie. Czy ktoś wie czy taką naprawę gwarancyjną można wykjonać gdzie indziej?
  • 0

#2 Muran

Muran
  • Forumowicz
  • 123 postów
  • Skąd:Jarosław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:114
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:49, 07.11.2010

Witam. Ja powiem Ci że mam czasami tak samo. Mi gość tłumaczył że w Polsce jest coś z gazem że są różne tam parametry jego na lato i zime, i teraz podobno jest zimno i niby silnik nie spala tego do końca. Coś takiego mi mówił. Nie wiem czy to prawda i w ogóle ile w tym prawdy ale piszę co mi mówił. Powiedział że chwile trzeba się przemęczyć tak i jak zmienią ten gaz to już powinno być ok.
  • 0

#3 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
  • Skąd:Lubelskie
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 19:03, 07.11.2010

H3xx0r, jeżeli czuć głównie na postoju to instalacja jest do uszczelnienia.
  • 0

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:41, 07.11.2010

Powiedział że chwile trzeba się przemęczyć tak i jak zmienią ten gaz to już powinno być ok.

Bzdury,ale,że ma inne parametry % to prawda,nie zmienia to jednak faktu,że przy odpowiednio i poprawnie wyregulowanej instalacji spalonego gazu nie czuć.

jeżeli czuć głównie na postoju to instalacja jest do uszczelnienia

I taka może być prawda,po prostu,któryś z miedzianych przewodów instalacji jest źle dokręcony na "beczułce"-uszczelniaczu.Sprawdzenie szczelności
  • 0

#5 mlun

mlun
  • Forumowicz
  • 1811 postów
  • Skąd:Otwock
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport GT
  • KM:159
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:34, 07.11.2010

Kolega miał podobny problem ostatnio. Jak zapalał auto to przez pewien czas czuć było gaz. Okazało się że jeden cybant był niedokręcony na wężu i gaz zasysała dmuchawa do wnętrza. Wystarczyło dokręcić ,także jak koledzy radzą jeźdź na sprawdzenie szczelności.

PS. Czemu piszesz,że wcisnęli Ci BRC?
  • 0

#6 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8883 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 21:03, 07.11.2010

Pewnie zakładałeś w Abarcie.
Jeśli tak, to powiem, że nie jesteś jedyny który dał sie namówić na BRC.
Ale akurat ja jestem zadowolony z BRC.

Muszę podjechać akurat do nich umówić się na przegląd na 15tyś.

Jaceklongi - jesteś w tym tygodniu w pracy?

Jeśli chcesz sprawdzić czy jest szczelne wszystko, to możesz użyć nawet piany z mydła. Jeśli masz jakiś pędzel do golenia :-P to nanosisz nim pianę na połączenia przy reduktorze, filtrach i na szybko jesteś w stanie sprawdzić.
Oczywiście na silniku pracującym na gazie.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:15, 07.11.2010

PS. Czemu piszesz,że wcisnęli Ci BRC?


Generalnie jechałem tam żeby założyć LR

Pewnie zakładałeś w Abarcie.
Jeśli tak, to powiem, że nie jesteś jedyny który dał sie namówić na BRC.
Ale akurat ja jestem zadowolony z BRC.


No tak, Abart. Teraz mam zagadkę czy sprawdzą szczelność gdzieś bliżej - Gorzów lub Sulechów.
Dziwi mnie trochę że po założeniu tego nie wykryli, ale tak jak mówię, wyciek gazu wydaje się następować co jakiś czas pod maską. Dmuchawą dostaje się do środka.
  • 0

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:28, 08.11.2010

Teraz mam zagadkę czy sprawdzą szczelność gdzieś bliżej - Gorzów lub Sulechów

Sprawdzenie szczelności to nie utrata gwarancji :!: więc jeżeli sam sobie nie poradzisz uderzaj do pierwszego lepszego gazownika,a on już sprawdzi i podokręca nie podpinając się laptopem.Z ulatniającym się i zbierającym się gdzieś gazem nie ma co ryzykować.
  • 0

#9 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 08.11.2010

PS. Czemu piszesz,że wcisnęli Ci BRC?


Generalnie jechałem tam żeby założyć LR

Pewnie zakładałeś w Abarcie.
Jeśli tak, to powiem, że nie jesteś jedyny który dał sie namówić na BRC.
Ale akurat ja jestem zadowolony z BRC.


No tak, Abart. Teraz mam zagadkę czy sprawdzą szczelność gdzieś bliżej - Gorzów lub Sulechów.
Dziwi mnie trochę że po założeniu tego nie wykryli, ale tak jak mówię, wyciek gazu wydaje się następować co jakiś czas pod maską. Dmuchawą dostaje się do środka.


nawet na stacji diagnostycznej ci sprawdza szczelnosc. W przyszlym tygodniu wybieram sie tu http://autogazgorzow.pl/kontakt zaryzykuje i sprawdze czy sa warci cos bo w sumie jedyni powiedzieli ze serwisuja prinsa (kolejny przeglad i wymiana filtrow). Montuja Landi i BRC mozesz zajechac a najlepiej najpierw zadzwon
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:48, 10.11.2010

Po interwencji bezpośrednio u dystrybutora, firmy Czakram, obiecano mi że serwis zostanie wykonany w Sulechowie. Ta sama informacja przyszła od instalatora z Wrocławia. Tłumaczyli sytuację tym że telefon odebrał nowy pracownik który nie wiedział o systemie Assistance.

Póki co muszę z tym wyciekiem pojeździć ponieważ odstawienie auta nawet na godzinę stanowi teraz dla mnie problem.

A tak poza tym - 16l gazu na 100km to chyba troche za dużo?
  • 0

#11 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:34, 10.11.2010

A jak jezdzisz?? JA ostatnio przy emeryt stajl 50/50 miasto trasa mialem 13.6/100 Norma to bylo 14.5-15 a VTEC stajl to od 16 wzwyz
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:54, 11.11.2010

A jak jezdzisz?? JA ostatnio przy emeryt stajl 50/50 miasto trasa mialem 13.6/100 Norma to bylo 14.5-15 a VTEC stajl to od 16 wzwyz


Bez szaleństw. Czasami 90km/h na tempomacie, czasami szybciej, czasami wyprzedzanie. VTEC włącza mi się standardowo jak widzę BMW.
  • 0

#13 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:09, 11.11.2010

VTEC włącza mi się standardowo jak widzę BMW.

A że BMW jeździ dużo,to i Twoja Hanka spala prawidłowo :ok
Ps.może wystarczy wymienić filtry gazowe.
  • 0

#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:22, 15.11.2010

Udało mi się odstawić samochód do warsztatu w Sukechowie. Naprawili niechętnie i poinformowali mnie że nie obejmuje mnie ogólnopolska gwarancja assistance marki BRC ponieważ nie wszystkie części (wielozawór i wlew) są firmy BRC. Odmówili też pierwszego przeglądu serwisowego. Zadzwonilem do Abart, obiecali to wyjaśnić. Coraz mniej mi się to podoba zwłaszcza że mam przejechane na gazie juz ponad 1000 km. Pan w Sulechowie był wyrażnie zdegustowany tym że nie u niego montowałem instalację. Kiedy wypytywałem gazowników twierdził że aby mieć gwarancję muszę zastosować lubryfikator. Dlatego wybrałem Wrocław.

I bądź tu mądry.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq