Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wskaznik temperatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:01, 06.11.2010

Witam, dzisiaj jechałem sobie swoim autkiem i zauważyłem że wskazówka temperatury silnika wogóle się nie podnosi. przejechałem coś z 30km i nic, silnik jest normalnie nagrzany a chłodnica normalnie działa. Więc co może być tego przyczyną że wskaźnik nie reaguje? Może termostat do wymiany?
  • 0

#2 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:06, 06.11.2010

Raczej sam czujnik od temperatury, który przekazuje info na wskazówkę. Sprawdź czy czasem nie ma przerwy na kabelku a jeśli nie, to czujnik do sprawdzenia. Jakbyś miał termostat cały czas otwarty to po 30 km nie ma bata -wskazówka musiałby się podnieść. A jeśli byłby zamkniety to zrobiłaby to znacznie szybciej niż normalnie w sprawnym obiegu chłodzenia silnika. A Ty piszesz, ze chłodnica normalnie działa- czyli rozumiem nagrzewa się. Ewidenteni coś z obwodem czujnika lub samym czujnikiem temperatury.
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:13, 06.11.2010

No tak chłodnica działa bo wiatrak się załancza i płyn jest gorący. A gdzie mogę ten czujnik sprawdzić? Gdzie on jest bo nie mam pojęcia?;)
  • 0

#4 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:25, 06.11.2010

Kurczę, w V nie wiem ale może jest analogia do VI generacji. Poszukaj, może będzie podobnie:
http://www.samnapraw...d-vi-f18b2.html
  • 0

#5 Damiano

Damiano
  • Forumowicz
  • 127 postów
  • Skąd:Toruń
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Coupe
  • KM:286
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Świnia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:28, 06.11.2010

ja tak miałem i musiałem wyjąć cały licznik i przelutować wszystkie luty. Od tego czasu zero problemów z wskaźnikiem temp.
  • 0

#6 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:31, 06.11.2010

Kurczę, w V nie wiem ale może jest analogia do VI generacji. Poszukaj, może będzie podobnie:
http://www.samnapraw...d-vi-f18b2.html


Jest tak samo ;-) Tylko nie pamiętam, który dokładnie do czego idzie :-P

ja tak miałem i musiałem wyjąć cały licznik i przelutować wszystkie luty. Od tego czasu zero problemów z wskaźnikiem temp.


No to też może być przyczyna, ale czujnik łatwiej sprawdzić ;-)
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 02:09, 07.11.2010

Czyli sądząc po tej instrukcji muszę sprawdzic czujnik 3, dzisiaj w dzień to sprawdzę i mam nadzieję że w tym siedzi przyczyna bo wcale nie mam ochoty rozkręcac pół deski rozdzielczej....
  • 0

#8 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:35, 07.11.2010

na trasie Ci sie tylko nie podnosi czy w miescie tez?
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:02, 07.11.2010

Dopiero wczoraj to zauważyłem i nie wiem jak będzie w mieście, czy się podniesie bo jak narazie to tylko w trasie byłem ale zawsze po przejechaniu ok 2km wskaźnik już zaczynał się powoli podnosic a tu cały czas na wysokich obrotach i zero reakcji... Po patrzyłem teraz tam do silnika na ten czujnik i wg mnie jest wszystko dobrze podłączone, może ten czujnik jest już do wymiany??
  • 0

#10 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 17:59, 07.11.2010

Trzeba go zmierzyć omomierzem przy zimnym silniku i po rozgrzaniu. To zwykły termistor. Jeśli nie bedzie zmiany dla różnych temperatur - masz odpowiedź. Jeśli będą to albo obwód przerwany albo faktycznie coś w konsoli wskaźnikó padło i trzeba rozgrzebywać deskę rozdzielczą. Taki czujnik np. w Intercars lub Focie to najwyżej kilkadziesiąt złotych (od 19 zl sie zaczynają)
  • 0

#11 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 07.11.2010

Dopiero wczoraj to zauważyłem i nie wiem jak będzie w mieście, czy się podniesie bo jak narazie to tylko w trasie byłem ale zawsze po przejechaniu ok 2km wskaźnik już zaczynał się powoli podnosic a tu cały czas na wysokich obrotach i zero reakcji... Po patrzyłem teraz tam do silnika na ten czujnik i wg mnie jest wszystko dobrze podłączone, może ten czujnik jest już do wymiany??


To zobacz w miescie. Jesli tez wskazowka sie nie ruszy to badaj czujnik, a jesli bedzie sie podnosic to termostat. Przerabialem to - w miescie (korki) wskazowka zachowywala sie wzorowo, na trasie leżała na dnie (zimne powietrze)
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#12 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 19:44, 07.11.2010

Przy ostatnich temperaturach niemożliwe, żeby wskaźnik po 30 km "leżał" na zderzaku i nawet nie drgnął nawet przy zacietym w otwartej pozycji termostacie...
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:01, 07.11.2010

No i już wszystko dobrze:D nie wiem o co chodziło, przedtem jak pisałem że się patrzyłem tam do silnika to dotknąłem ten czujnik i chyba go lekko po ruszałem, teraz jeździłem sobie autkiem i to nie daleko (3, 4km) i wskazówka działa jak należy:) Chyba jednak coś tam na tej wtyczce nie łączyło. Oczywiście dziękuję wszystkim za pomoc:)
  • 0

#14 Mariusz439

Mariusz439
  • Forumowicz
  • 250 postów
  • Skąd:potrójne miasto
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:18, 08.11.2010

magiczna ręka :)
  • 0
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

#15 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • Skąd:Wieś Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 12:35, 14.11.2010

Chciałem się zapytać bo mam podobny problem. U mnie niezależnie czy trasa czy miasto wskazówka po kilku minutach podnosi się i dochodzi do połowy . Nic nie opada a w korkach nie podnosi się wyżej mimo że słychać załączony wentylator.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq