Skocz do zawartości


RODO w HAKP

problem z klimą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:13, 31.10.2010

Witam Wszystkich, ok 2-óch tygodni temu moja klima przestała działać tzn na początku po włączeniu klimy (manualna) wydobywało się syczenie z nawiewów ale jeszcze chłodziła a teraz to już w ogóle nie chłodzi i w dodatku zauważyłem że wiatrak na chłodnicy nie włącza się razem z włączeniem klimy. czy wystarczy nabić na nowo czy to coś poważniejszego :?: sorki ale w tym temacie to jestem cienki :k
pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:21, 31.10.2010

czy wystarczy nabić na nowo czy to coś poważniejszego :?:

Zadaj sobie pytanie kiedy miałeś nabijaną klimatyzację.
http://www.accordklu...ka klimatyzacji
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:39, 31.10.2010

A mi wygląda na rozszczelnienie układu...
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:53, 31.10.2010

niestety nie mam pojęcia kiedy była wcześniej nabijana, kupiłem Hanie 1,5 roku temu i zrobiłem jakies 30 tyś km od tego czasu, spróbuje nabić i zobaczymy
  • 0

#5 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:39, 31.10.2010

niestety nie mam pojęcia kiedy była wcześniej nabijana, kupiłem Hanie 1,5 roku temu i zrobiłem jakies 30 tyś km od tego czasu, spróbuje nabić i zobaczymy


Klimatyzację powinno co najmniej się raz w roku serwisować. Dla zapewnienia prawidłowego i bezawaryjnego działania należy włączać klimatyzację raz w tygodniu na co najmniej 10 min. Tako rzecze instrukcja obsługi, hej :-D
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#6 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 18:02, 31.10.2010

Nooo, a spróbuj ją włączyc jak na dworze jest minus ileś stopni przez tydzień lub dłużej a autko stoi pod chmurką ;-) . Autor instrukcji nie przewidział, że to jest awykonalne w naszym klimacie... Może w climatroniku to jest możliwe ale w manualu klima nie włączy sie jak jest chyba poniżej PLUS 4 stopni albo niewiele powyzej zera.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:02, 31.10.2010

teraz to już będe wiedział. dzięki i pozdro
  • 0

#8 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:27, 31.10.2010

Nooo, a spróbuj ją włączyc jak na dworze jest minus ileś stopni przez tydzień lub dłużej a autko stoi pod chmurką ;-) . Autor instrukcji nie przewidział, że to jest awykonalne w naszym klimacie... Może w climatroniku to jest możliwe ale w manualu klima nie włączy sie jak jest chyba poniżej PLUS 4 stopni albo niewiele powyzej zera.


Jeżeli w klimatroniku włącza się jak ustawisz temperaturę na minimalną (pokrętło maksymalnie w lewo) to tak samo powinno się włączyć jak masz manualną klimatyzację.

W instrukcji nie jest napisane do jakiego typu klimy jest owa informacja,więc powinna dotyczyć obu modeli.
Oto jest:
~ "W okresie niskich temperatur należy uruchamiać klimatyzację przynajmniej raz w tygodniu. Uruchomić klimatyzację na co najmniej 10 min. w ustalonych warunkach jazdy. Silnik powinien posiadać wtedy normalną temperaturę pracy. Pozwoli to na rozprowadzenie oleju smarnego, wchodzącego w skład czynnika chłodzącego."
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#9 kabanix

kabanix
  • Forumowicz
  • 28 postów
  • Skąd:hebzia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:53, 31.10.2010

Według mnie masz gdzieś nieszczelność. Miałem dokładnie te same objawy. Po stronie wysokiego ciśnienia(rurka pod zderzakiem) jest czujnik ciśnienia który w razie za malej ilości r134 nie odpali klimatyzacji. Objawiam się tym ze ani wiatrak ani sprzęgło na kompresorze nie działa.Takie zabezpieczenie żeby nie uwalić kompresora. Gdyż r134 zawsze ucieka wraz z olejem. U mnie nieszczelność była na przewodzie miedzy kompresorem a chłodnica klimy. Krótki przewód w pół aluminiowy a druga połowa guma. Nieszczelność zwykle występuje na łączeniu. Miejsce wycieku łatwo poznać wokół będzie pełno tłustego osadu a jak nie widać gołym okiem to pozostaje UV. U mnie ewidentnie było widać gołym okiem. Pozdrawiam
  • 0

#10 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:32, 31.10.2010

W instrukcji nie jest napisane do jakiego typu klimy jest owa informacja,więc powinna dotyczyć obu modeli.
Oto jest:
~ "W okresie niskich temperatur należy uruchamiać klimatyzację przynajmniej raz w tygodniu. Uruchomić klimatyzację na co najmniej 10 min. w ustalonych warunkach jazdy. Silnik powinien posiadać wtedy normalną temperaturę pracy. Pozwoli to na rozprowadzenie oleju smarnego, wchodzącego w skład czynnika chłodzącego."


Ja tylko napisałem jak to wyglada eksploatacyjnie z kilkuletniego doświadczenia. W czasie mrozu nawet jak silnik ma ustaloną temperaturę pracy i jest zagrzany klima się nie załącza. Proszę sprawdzić samemu - niedługo zima i będzie ku temu okazja :-)
  • 0

#11 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 19:05, 10.12.2010

Podłącze sie pod temat, kilka dni temu klima działała, ale dziś odpalam i padlina......w garażu sprawdzam i załącza sie sprężarka, pochodzi chwile wyłącza sie i tak w kółko, przycisk AC podświetlony. Zauważyłem na przewodzie idącym od sprężarki w miejscu gdzie jest zakuty jakby spocony i przybrudzony przewód........sądzicie że rozszczelniła sie klima i przez małą ilość czynnika tak sie dzieje?
  • 0

Pozdrawiam,


 


#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:33, 10.12.2010

mała ilość czynnika może tak robić. Jedź do fachowcow wpuszcza Ci kontrast i po jakimś czasie będzie wiadomo skąd cieknie.
jak lepszy zakład to zrobia Ci ten przewód, jak nie to spuszcza czynnik i pojedziesz do innego załadu i przewód powinni dorobić.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 13:42, 11.12.2010

Podłącze sie pod temat, kilka dni temu klima działała, ale dziś odpalam i padlina......w garażu sprawdzam i załącza sie sprężarka, pochodzi chwile wyłącza sie i tak w kółko, przycisk AC podświetlony.


Akurat to cykliczne załączanie sprężarki jest normalne. Tak to działa. A ze wzgledu na temperature na zewnątrz to wogóle się dziwię, że Ci klima się załączyła :-) U mnie już zapadła w sen zimowy...
  • 0
MaxLife RULEZ !!!

#14 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:17, 11.12.2010

Podłącze sie pod temat, kilka dni temu klima działała, ale dziś odpalam i padlina......w garażu sprawdzam i załącza sie sprężarka, pochodzi chwile wyłącza sie i tak w kółko, przycisk AC podświetlony.


Akurat to cykliczne załączanie sprężarki jest normalne. Tak to działa. A ze wzgledu na temperature na zewnątrz to wogóle się dziwię, że Ci klima się załączyła :-) U mnie już zapadła w sen zimowy...


ok, dzięki za info, dziwiło mnie to ponieważ czesto czytałem i słyszałem, że w zimie też należy klime odpalić raz na jakiś czas....człowiek cały czas sie uczy:)
  • 0

Pozdrawiam,


 


#15 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:55, 11.12.2010

i tego się trzymaj, co słyszałes. Raz na jakiś czas trzeba załączyć klime, żeby olej zawarty w czynniku przesmarowałruchome części w układzie.
Klima powinna załączyć się do -5. Ją jak mogę to w zimie staram się raz na dwa tygodnie załączyć ac.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq