Skocz do zawartości


RODO w HAKP

wymiana tarcz a hamulec reczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:52, 30.10.2010

Mieszkam w Szkocji i mam accordizka coupe 2.0 w automacie, robilem test MOT (technicany) i okazalo sie - tak jak przypszuczalem ze wszystko w porzadku procz hamulca recznego. Dzisiaj postanowilem podciagnac linki i postapilem jak podrecznik mowi jednak zauwazylem ze z lewej strony linka nie odbijala. rozsmarowalem ja WD40 i wszystko zaczleo dzialac - linki zaciaga juz z dwoch stron. Podciagnalem hamulec na dzwigni tyle ze jedno kolo hamuje lepiej a drugie prawie wcale (i kolocki sa tam ciensze). Czy jest jakis sposob zeby podciaganc jedna linke?
Poza tym tarcze gruboscia nie grzesza, wie ktos moze czy po wymianie tarcz (musza byc min. 8mm) hamule reczny zaczyna lepiej lapac?
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:34, 31.10.2010

najpierw sprawdź, czy mechanizm ręcznego działa w tym zacisku - bo po co będziesz skracał linkę czy wymieniał tarczę, jeśli zacisk jest do regeneracji/wymiany?
  • 0
AK

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:43, 31.10.2010

rozsmarowalem ja WD40 i wszystko zaczleo dzialac - linki zaciaga juz z dwoch stron. Podciagnalem hamulec na dzwigni tyle ze jedno kolo hamuje lepiej a drugie prawie wcale

I tutaj na Twoim przykładzie dowiadujemy się,że linka do wymiany.Prawdopodobnie stalowa linka jest w oplocie naderwana i się wyciągnęła.Uruchomiłeś linkę poprzez WD-40,ale jest to tylko chwilowy sukces.Linki powinniśmy wymieniać parami,a zbliża się zima i każde zaciągnięcie hamulca ręcznego może spowodować zablokowanie koła.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:19, 31.10.2010

To ze linka do wymiany to bez dwoch zdan - kolnierz w ktorym siedzi pekl i caly syf sie tam dostaje i z cala pewnoscia trzeba ja wymienic. Jest taka malaszczelina ale na szybko ja rozsmarowalem. Z drugiej strony jednak wszystko jest w porzadku a hamulec nie trzyma. Tak sie zastanawiam czy nie zdjac kola i oklepac dobrze mlotkiem ta dzwigenke co blokuje kola.
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:24, 31.10.2010

Wymienić linki, wymienić klocki + zestaw naprawczy zacisków.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:40, 31.10.2010

zastaw naprawczy zaciskow w tym pielnym kraju w ktorym rzad placi za ciebie kredyt w przypadku utraty pracy to raczej rzecz nieosiagalna. Tutaj mechnicy sa kipscy i tylko wszystko wymianiaja na nowe. Zastanawiam sie ile setek funtow beda mnie zaciski kosztowaly...
  • 0

#7 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:48, 31.10.2010

Zastanawiam sie ile setek funtow beda mnie zaciski kosztowaly...

Myślę,że nie musisz przepłacać wystarczy,że skontaktujesz się z Kolegą CarsMARSHALL zam.W.Brytania (poszukaj w dziale szukaj po nicku kontaktu i wszystkich jego postów)a jestem pewien,że otrzymasz potrzebne Tobie części za rozsądną cenę.
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:20, 31.10.2010

Dziekuje, poszukam!
  • 0

#9 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 17:08, 31.10.2010

Albo jakiś uczynny kolega kupi taki zestaw w intercarsie i wyśle do UK. zestaw + koszt wysyłki + piwo będzie kosztować góra 20-25 funtow
  • 0

Do zobaczenia na trasie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq