Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Piski w kierownicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 adr2000

adr2000
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Skąd:podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:26, 29.10.2010

Ludzie pomóżcie!! w moim acco jak skręcam powoli kierownica to słyszę pisk,piszczy tylko jak skręcam w lewo stronę nie ważne czy jadę czy stoję zawsze jak prostuje kierownice powoli to słyszę pisk i na pewno to w kierownicy. jak szybko kręcę kierownica to tego nie ma. jest to denerwujące jak np wchodzę w zakręt lub wychodzę z niego to słyszę pisk :-/. tak jakby dwa elementy tarły o siebie
  • 0

#2 bert2010

bert2010
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:41, 02.12.2010

witam cie kolego mi sie to samo dzieje wlasnie od dluzszego czasu z tym piskiem juz mnie to zaczyna powoli dobijac ten halas rozwiazales moze sobie jakos ten problem jak tak to prosilbym cier o jakos podpowiedz bo juz moje nerwy sa na wlosku
  • 0

#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:51, 02.12.2010

Sprawdź-zanurkuj pod kierownicę.Drążek kierowniczy składa się z dwóch części złączonych ze sobą sworzniem.Sworzeń i to łączenie należy przesmarować.Może to nic nie pomóc,a to znaczy,że pod wpływem siły sam blokujący sworzeń-śruba mogła się trochę odkształcić,jest skrzywiona i stąd te dźwięki.Sprawdźcie to.
  • 0

#4 adr2000

adr2000
  • Forumowicz
  • 160 postów
  • Skąd:podkarpacie
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:55, 02.12.2010

puki co nie poradziłem sobie z tym psikałem środkiem smarującym ale nie te miejsca co trzeba :-P Oki sprawdzę to jak mówisz Glinuś tylko niech te mrozy odpuszczą :evil:
  • 0

#5 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:56, 02.12.2010

U mnie też tak piszczy,ale tylko jak jest zimno. W tamtym roku mniej,a teraz trochę bardziej.
Wydaje mi się,że to piszczy tam gdzie jest poducha,bo stamtąd dobiega dźwięk. Może jakieś wodziki od przełączników czy poduchy, lub inne ustrojstwo.
Muszę ściągnąć poduszkę z kiery i zajrzeć tam, ale jak na razie pogoda nie pozwala,a nie mam garażu.
A może ktoś ma inny sposób?
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#6 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:15, 02.12.2010

Może również piszczeć plastikowa obudowa przełączników.Napsikać tam trochę płynnego smaru.
  • 0

#7 Davka

Davka
  • Forumowicz
  • 199 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:31, 02.12.2010

Niestety też to mam od około miesiąca. Może to do kompletu ze skrzypiącym sprzęgłem ;)
  • 0

#8 bert2010

bert2010
  • Nowy
  • 4 postów
  • Skąd:kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:11, 04.12.2010

dzieki wielkie za rady mam nadzieje ze to bedzie to zrobie to tylko mrozy odpuszcza jak by sie sytaucja nie zmienila to bede pisal a jak by ktos juz to zrobil i pomoglo to prosze o wskazowke :roll:
  • 0

#9 szysz

szysz
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:22, 04.12.2010

Nie wiem jak to wygląda w accordzie, bo w moim póki co nic nie piszczy, aczkolwiek przerabiałem piszczenie kierownicy w civicu. Okazało się, że piszczała (delikatnie piszczenie, słyszalne przy wyłączonym radiu, głównie w zimie) miedziana blaszka, która jest przewodnikiem dla klaksonu. W civicu wystarczyło zdjąć kierownice i posmarować blaszkę lub metalową obręcz po której ta blaszka jeździ ;)

Jeśli głupio mówię, to nie linczujcie ;p Nie wiem jak to wygląda w accordach :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq